KOCAELİ

KOŞU NO: 1

2 numaraya kayıtlı KUMARBAZ isimli atın binicisi Furkan HİM' in, son düzlüğünde ata fazla sayıda Kamçı (8 Adet) kullanarak yarış usul ve nizamlarını ihlal etmekten dolayı ifadeye çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmış olup, kendisinin isteği üzerine savunmasını 7 gün içerisinde vereceğini ifade etmiştir. 

KOŞU NO: 2

2 numaraya kayıtlı ELMASIN KIZI isimli atın binicisi Zülfikar KARABULUT start çıkışı yarış usul ve nizamlarını ihlal etmekten dolayı ifadeye çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmış olup, kendisinin isteği üzerine aynı gün savunması alınmış ve Kurulumuzca savunması yetersiz görüldüğünden 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrası (a) ve (b-1) bendi uyarınca ihtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır

3 numaraya kayıtlı GEDİZKAYA isimli atın binicisi Fırat ARSLAN starttan çıktıkdan sonra yarış usul ve nizamlarını ihlal etmekten dolayı ifadeye çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmış olup, kendisinin isteği üzerine aynı gün savunması alınmış ve Kurulumuzca savunması yetersiz görüldüğünden 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrası (a) ve (b-1) bendi uyarınca ihtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır

6 numaraya kayıtlı ÇETİNSU isimli atın binicisi İsmail DİNAR start çıkışı yarış usul ve nizamlarını ihlal etmekten dolayı ifadeye çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmış olup, kendisinin isteği üzerine aynı gün savunması alınmış ve Kurulumuzca savunması yetersiz görüldüğünden 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrası (a) ve (b-1) bendi uyarınca ihtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır 11 numaraya kayıtlı BABALARINBABASI isimli atın binicisi Doğukan AYDOĞAN, koşunun son düzlüğünde ata fazla sayıda Kamçı (7 Adet) kullanarak yarış usul ve nizamlarını ihlal etmekten dolayı ifadeye çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmış olup, kendisinin isteği üzerine savunmasını 7 gün içerisinde vereceğini ifade etmiştir.

KOŞU NO: 3

10 numarada kayıtlı ATEŞ DANSI isimli at start makinesinden geç çıkış yapmasından antrenörü Faruk ARICI atını yeteri kadar eğitememesinden dolayı ifadeye çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmış olup, kendisinin isteği üzerine aynı gün savunması alınmış ve Kurulumuzca savunması yetersiz görüldüğünden 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrası (a) bendi uyarınca ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 7

7 numarada kayıtlı LOS GALACTICOS isimli start mahallinde huysuzluk yapması ve startın gecikmesine neden olmasından dolayı startın gecikmesine sebebiyet vermekten dolayı , At Yarışları Yönetmeliğinin 9. maddesinin j bendi uyarınca ( 15 gün) yeterince eğitilene kadar koşulara katılmaktan yasaklanmıştır

BURSA

KOŞU NO: 3

Koşuda 2 numarada kayıtlı CREME DE LA CREME isimli atın Antrenörü SERGEN GÖKÇE, yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Antrenör SERGEN GÖKÇE; 6132 S.K. 4. Mad. ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrasının (A) ve (B-1) bendlerine göre İhtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

Koşuda 2 numarada kayıtlı CREME DE LA CREME isimli at start makinesine girişte huysuzluk yapmıştır. Atını iyi eğitemediğinden Antrenör SERGEN GÖKÇE; 6132 Sayılı Kanunun 4 maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrasının (A) bendine göre İhtar cezası ile cezalandırılmıştır.

Koşuda 8 numarada kayıtlı BELGIAN BEAUTY isimli at start hakemi emrine girmemiştir.Atın Antrenörü MERT BİLDİK; 6132 S.K. 4. Mad. ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrasının (A) bendine göre İhtar cezası ile cezalandırılmıştır.

Koşuda 8 numarada kayıtlı BELGIAN BEAUTY isimli at, start hakemi emrine girmemiştir. 6132 Sayılı Kanun ve Yönetmeliğin 9/J maddesi gereği; (15 GÜN)yeterince eğitilinceye kadar koşulardan yasaklanmasına karar verilmiştir.