16 Temmuz Salı günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda yapılan 6.Koşu SEYMENLER koşusunu ROYAL AVŞAR'ın çok yüksek tempoda yarışı ön tarafta götürmesi BİTCOİN bekleme yarışı yaparak dış kulvardan son virajı dönme avantajı ile son 400'den sonra trafik sorunu yaşamadan son 300'de liderlik mücadelesi COOGER trafik sorunu yaşayarak son 300'de orta kulvardan 4 atın arasından çıkması yeterli olmayıp son 200'de BİTCOİN liderliği alıp ÖZCAN YILDIRIM ile 2.16.36 derecesi ile kazanırken koşunun son 800/52,72 olmuştur. COOGER jokeyi G.KOCAKAYA ile 2. olurken koşacağı ilk yarışında kesinlikle ihmal edilmemelidir.

null

Yarış sonrasında yapılan kupa töreninde, Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan, kazanan atın sahibi adına Oya Bacaksız’a kristal şilt takdim etti.

null

Törene,TJK Asli Üyesi Mete Aysal, Ankara Hipodrom Müdürü Adnan Demirci ve Ankara Kulübü Derneği Seymenleri de katıldı.

 

15 Temmuz Pazartesi günü Kocaeli Kartepe Hipodromunda yapılan BABÜR CARİOĞLU koşusunu yüksek tempoda giden koşuda bekleme yarışı yapan ARCHIE son 100 metrede müthiş sprinti ile 3.5 boy farkla jokeyi ALİ KAÇMAZ ile kazanma başarısı gösterdi