26 Temmuz Cuma günü Bursa Osmangazi Hipodromu’ndaki 5.koşuda son 400 metre civarında koşuyu 4.bitiren TORUN RÜZGAR normal kulvarında giderken orta kulvara doğru açılmak istedi. Bir anda ciddi bir şekilde koşuyu kazanan BİPOLAR LADY’e faul yaptı. BİPOLAR LADY’de dışından yarışı 5.bitiren LION FLAG’e faul yaptı. Koşuyu 7.bitiren GAUDİ ise LION FLAG’e faul yaptı. Koşuyu 4.bitiren TORUN RÜZGAR jokeyi S.Tırpan üç safkana birden faul yaptı ve yarışa protesto çekildi. Bir safkanın üç safkana faul yaptığını yarış komiserleri tespit ederken koşuya protesto çekilmesi sıralama değişikliği yapılması gerekmektedir. Koşuyu 4.bitiren safkanın 7.liğe, 5.bitiren safkanın 4.lüğe, 7.bitiren safkanın da 6.lığa alınması gerekirdi. 

www.Liderform.com.tr

Komiserler Kurulu Kararı

Koşuda 13 numarada kayıtlı TORUN RÜZGAR isimli atın binicisi tescilli formayı giymemiştir. Atın Antrenörü TURGAY ÇEKİCİ; 6132 S.K. 4. Mad. ve At Yarışları Yönetmeliğinin 123. maddesinin 2. fıkrasına göre İhtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

Koşuda 10 numarada kayıtlı TOTEM isimli at koşuya başlamamıştır. Atın Antrenörü UFUK BİLİK; 6132 S.K. 4. Mad. ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrasının (A) bendine göre İhtar cezası ile cezalandırılmıştır

Koşuda 10 numarada kayıtlı TOTEM isimli at, koşuya başlamadı. 6132 Sayılı Kanun ve Yönetmeliğin 9/J maddesi gereği; (15 GÜN)yeterince eğitilinceye kadar koşulardan yasaklanmasına karar verilmiştir.

Koşuda 13 numarada kayıtlı TORUN RÜZGAR isimli atın Binicisi SERCAN TIRPAN, son düzlükte yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Binici SERCAN TIRPAN ifadeye çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmıştır. Kendisinin isteği üzerine savunmasını 7 gün içerisinde vereceğini beyan etmiştir