8 Eylül Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda Uluslararası Boğaziçi koşusunda FİNESSE Boğaziçi koşusunda Rakibi HASAFET Start çıkişinda tökezlemesi Akın Sözen atından düşmekten son anda kurtulup liderliği biraz geç alıp tempoyu artırmayıp ağır tempoda başlıyan yarışta 27.06- 40.14- 53.12- 1.05.47-1.17.59- 1.29. 40-1.40.74- 1.52.80 tempolarda başlaması kısa sprint yapan DISTANT SHINING ve MISTER GÖRKEM aleyine olup son 200 den sonra üçüncülük dördüncülük mücadelesi bu iki safkan yaptı FİNESSE son 50 HASAFET'ın dişina gelip fotaya yakın jokeyi Selim Kaya ile boyun farkı ile kazanırken 2.29.54 derece yarışın son 800/o.48.83 olmuştur.

YARIŞIN VİDEOSU

Jokey Selim Kaya FINESSE kazandıktan sonra Padokta ne dedi

KUPA TÖRENİ 

Selim Kaya fotoyu geçtikten sonra FİNESSE'yi severken

 

Koşu sonrası düzenlenen törende kazanan atın sahibi Salih Kaya’ya kupasını eski Tarım ve Orman Bakanı ve Diyarbakır Milletvekili Mehmet Mehdi Eker takdim etti.

TİGEM Genel Müdürü ve YKK Üyesi Ayşe Ayşin Işıkgece de safkanın antrenörü Ümit Yayla’ya plaketini verdi.

Kazanan atın jokeyi Selim Kaya’ya ise plaketini TJK  Genel Sekreteri Sadettin Atığ verdi.

 

Şeref Tribünü’ndeki kupa törenine TJK Başkanı Serdal Adalı, Genel Saymanı Adil Mert Kaya, YKK ve TJK  Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özbelge, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Yüksel Göktürk ve Hakan Yücetürk, Avrupa Akdeniz Atçılık Federasyonu II. Başkanı, YKK Üyesi ve eski Başkanlarımızdan Behçet Homurlu, Asli Üyemiz N. Arek Kuyumciyan ve davetliler de katıldı.

DORU 2000 DISTANT RELATIVE (IRE)DORU 1986 HABITAT (USA)1966 SIR GAYLORD (USA)1959 TURN-TO (IRE)1951 ROYAL CHARGER (GB)1942
SOURCE SUCREE (FR)1940
SOMETHINGROYAL (USA)1952 PRINCEQUILLO (GB)1940
SAVAGE BEAUTY (USA)1934
LITTLE HUT (USA)1952 OCCUPY (USA)1941 .1900
,1900
SAVAGE BEAUTY (USA)1934 .1900
.1900
ROYAL SISTER (GB)1977 CLAUDE (ITY)1900 HORNBEAM (GB)1953 HYPERION (GB)1930
THICKET (GB)1900
AIGUE-VIVE (FR)1952 .1900
,1900
RIBASHA (USA)1900 RIBOT (GB)1952 TENERANI (ITY)1944
ROMANELLA (ITY)1943
NATASHA (USA)1952 NASRULLAH (GB)1940
VAGRANCY1900
KEEP SHINING (USA)AL 1980 STAGE DOOR JOHNNY (USA)1965 PRINCE JOHN (USA)1953 PRINCEQUILLO (GB)1940 PRINCE ROSE (GB)1928
COSSQUILLA (IRE)1900
NOT AFRAID (USA)1948 COUNT FLEET (USA)1940
FOLIE DOUCE (FR)1949
PEROXIDE BLONDE (USA)1900 BALLYMOSS (GB)1954 MOSSBOROUGH (GB)1947
INDIAN CALL (GB)1936
FOLIE DOUCE (FR)1949 CALDARIUM (FR)1900
CALDARIUM (FR)1900
CAROLINA MOON (USA)1900 GREY DAWN II (FR)1962 HERBAGER (FR)1956 VANDALE (FR)1943
FLAGETTE (FR)1951
POLAMIA (USA)1955 MAHMOUD (FR)1933
AMPOLA1900
IRISH SWORD (USA)1967 IRISH LANCER (USA)1957 ROYAL CHARGER (GB)1942
TIGE O'MYHEART (USA)1900
VEXATIOUS (USA)1950 POLYNESIAN (USA)1942
SUNNT VIXEN (USA)1900
FLYING SAUCERDORU 2009 EAGLE EYED (USA)DORU 1991 DANZIG (USA)DORU 1977 NORTHERN DANCER (CAN)1961 NEARCTIC (CAN)1954 NEARCO (ITY)1935
LADY ANGELA (GB)1944
NATALMA (USA)1957 NATIVE DANCER (USA)1950
PETITIONER (GB)1952
PAS DE NOM (USA)DORU 1968 ADMIRAL'S VOYAGE (USA)1959 CRAFTY ADMIRAL (USA)1900
OLYMPIA LOU (USA)1900
PETITIONER (GB)1952 PETITION (GB)1944
PETITION (GB)1944
RAZYANA (USA)1981 HIS MAJESTY (USA)DORU 1968 RIBOT (GB)1952 TENERANI (ITY)1944
ROMANELLA (ITY)1943
FLOWER BOWL (USA)DORU 1952 ALIBHAI (GB)1938
FLOWER BED (USA)1900
SPRING ADIEU (CAN)1974 BUCKPASSER (USA)1963 TOM FOOL (USA)1949
BUSANDA (USA)1947
NATALMA (USA)1957 NATIVE DANCER (USA)1950
ALMAHMOUD (USA)1947
FANTASY FLYER (USA)DORU 1992 LEAR FAN (USA)DORU 1981 ROBERTO (USA)1969 HAIL TO REASON (USA)1958 TURN-TO (IRE)1951
NOTHIRDCHANCE (USA)1948
BRAMALEA (USA)1959 NASHUA (USA)1952
RARELEA (USA)1949
WAC (USA)DORU 1969 LT. STEVENS (USA)1961 NANTALLAH (USA)1953
ROUGH SHOD (GB)1900
BELTHAZAR (USA)1960 WAR ADMIRAL (USA)1934
WAR ADMIRAL (USA)1934
GODETIA (USA)1900 SIR IVOR (USA)1965 SIR GAYLORD (USA)1959 TURN-TO (IRE)1951
SOMETHINGROYAL (USA)1952
ATTICA (USA)1953 MR.TROUBLE (USA)1947
ATHENIA (USA)1943
NATIVE GLITTER (USA)1900 NATIVE DANCER (USA)1950 POLYNESIAN (USA)1942
GEISHA (USA)1943
SHIMMER1900 .1900
,1900