28 Eylül Cumartesi Günü Ankara 75 Yıl Hipodrom'unda yapılan 1000 metre çim pist G-1 Sürat koşusunda  BODYGU ARD HERO startla birlikte liderliği alıp son 200 3 boy önde geçmesine rağmen son 100'den sonra düşmeye başlıyan temposu ile dışından gelen BEKLENEN koşunun liderliğini alıp  ile 0.57.44 ile yarım boy fark ile yarışı Müslüm Çelik ile kazanma başarısı gösterirken böyle Sürat yarışında bir boy starta kalıp son 50'den sonra müthiş sprinti ile HOWKING yarışı 2'inci bitirirken diyer bir iyi start çıkış yapamayan DEMİRBÜKEN 11 starttan çıkması 3 atın dışından keskin virajları dönmesi son 200'den sonra müthiş sprinti ile yarışı 4 bitirirken 0.57.75 derecesi fotoya 3'üncü olan safkandan daha canlı ve diri girişi ile koşacağı ilk yarışında daha farklı koşacaktır. Yarışın son 800/0.43.96 olmuştur

Koşu sonrası gerçekleştirilen kupa töreninde kazanan tayın sahibi adına Nihat Çelik’e kupasını TJK Genel Sekreteri Sadettin Atığ takdim etti.

Asli Üyemiz Oktay Serici de safkanın antrenörüne vekaleten Ali Çelik’e plaketini verdi.

Kazanan tayın jokeyi Müslüm Çelik’e ise plaketini TİGEM Genel Müdür Yardımcısı Ali Osman Kıyak verdi.

Şeref Tribünü’ndeki törene Ankara Hipodrom Müdürü Adnan Demirci de katıldı.

XORDORU 2000 DISTANT RELATIVE (IRE)DORU 1986 HABITAT (USA)1966 SIR GAYLORD (USA)1959 TURN-TO (IRE)1951 ROYAL CHARGER (GB)1942
SOURCE SUCREE (FR)1940
SOMETHINGROYAL (USA)1952 PRINCEQUILLO (GB)1940
SAVAGE BEAUTY (USA)1934
LITTLE HUT (USA)1952 OCCUPY (USA)1941 .1900
,1900
SAVAGE BEAUTY (USA)1934 .1900
.1900
ROYAL SISTER (GB)1977 CLAUDE (ITY)1900 HORNBEAM (GB)1953 HYPERION (GB)1930
THICKET (GB)1900
AIGUE-VIVE (FR)1952 .1900
,1900
RIBASHA (USA)1900 RIBOT (GB)1952 TENERANI (ITY)1944
ROMANELLA (ITY)1943
NATASHA (USA)1952 NASRULLAH (GB)1940
VAGRANCY1900
KEEP SHINING (USA)AL 1980 STAGE DOOR JOHNNY (USA)1965 PRINCE JOHN (USA)1953 PRINCEQUILLO (GB)1940 PRINCE ROSE (GB)1928
COSSQUILLA (IRE)1900
NOT AFRAID (USA)1948 COUNT FLEET (USA)1940
FOLIE DOUCE (FR)1949
PEROXIDE BLONDE (USA)1900 BALLYMOSS (GB)1954 MOSSBOROUGH (GB)1947
INDIAN CALL (GB)1936
FOLIE DOUCE (FR)1949 CALDARIUM (FR)1900
CALDARIUM (FR)1900
CAROLINA MOON (USA)1900 GREY DAWN II (FR)1962 HERBAGER (FR)1956 VANDALE (FR)1943
FLAGETTE (FR)1951
POLAMIA (USA)1955 MAHMOUD (FR)1933
AMPOLA1900
IRISH SWORD (USA)1967 IRISH LANCER (USA)1957 ROYAL CHARGER (GB)1942
TIGE O'MYHEART (USA)1900
VEXATIOUS (USA)1950 POLYNESIAN (USA)1942
SUNNT VIXEN (USA)1900
GALLARDODORU 2009 BİZİM AYANCIKLI (IRE)AL 1996 BLUEBIRD (USA)DORU 1984 STORM BIRD (CAN)DORU 1978 NORTHERN DANCER (CAN)1961 NEARCTIC (CAN)1954
NATALMA (USA)1957
SOUTH OCEAN (CAN)DORU 1967 NEW PROVIDENCE (CAN)1956
DUSKY EVENING (USA)1967
IVORY DAWN (USA)DORU 1900 SIR IVOR (USA)1965 SIR GAYLORD (USA)1959
ATTICA (USA)1953
DUSKY EVENING (USA)1967 TIMTAM (USA)1900
TIMTAM (USA)1900
FLYING FAIRY (GB)1983 BUSTINO (GB)1971 BUSTED (GB)1963 CREPELLO (GB)1954
SANS LE SOU (IRE)1957
SHIP YARD (GB)1963 DOUTELLE (GB)1954
PAVING STONE (GB)1946
FAIRY FOOTSTEPS (IRE)1978 MILL REEF (USA)1968 NEVER BEND (USA)1960
MILAN MILL (USA)1962
GLASS SLIPPER (GB)1969 RELKO (GB)1960
CRYSTAL PALACE (GB)*1956
THINKER BELLDORU 2001 ALWAYS A CLASSIC (CAN)AL 1993 DEPUTY MINISTER (CAN)DORU 1979 VICE REGENT (CAN)1967 NORTHERN DANCER (CAN)1961
VICTORIA REGINA (CAN)1958
MINT COPY (CAN)DORU 1970 BUNTY'S FLIGHT (CAN)1953
SHAKNEY (USA)1964
NO CLASS (CAN)AL 1974 NODOUBLE (USA)1965 NOHOLME (AUS)1956
ABLA-JAY (USA)1955
CLASSY QUILLO (USA)1969 OUTING CLASS (USA)1960
OUTING CLASS (USA)1960
PLEASANT MYSTERY (USA)DORU 1996 PLEASANT COLONY (USA)1978 HIS MAJESTY (USA)DORU 1968 RIBOT (GB)1952
FLOWER BOWL (USA)1952
SUN COLONY (USA)1968 SUNRISE FLIGHT (USA)1959
COLONIA (URU)1959
MYSTERY RAYS (USA)DORU 1900 NIJINSKY (CAN)1958 TOM FOOL (USA)1949
NATASHA (USA)1952
RARE MINT (USA)1978 KEY TO THE MINT (USA)1969
ANOTHER TREAT1900