29 EYlül Pazar günü İstanbul Veliefendi  Hipodromunda yapılan 5 koşu Ekrem Kurt koşusu süratlı tempoda başlayan koşuda ALWAYS FORTH son virajı 3 durumda dönmesi son 100 den sonra diş kulvardan yapmış olduğu güzel siprinti ile Jokeyi Özcan Yıldırım ile 1.56.16 ile kazandı

Galip safkan için bitiriş derecesi 1.55.99 olurken yarışta farklar 2 Boy - 1 Boy - 1 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası gerçekleştirilen törende kazanan tayın sahibi adına antrenörü Halil Kabukcı’ya kupasını Aslı Aydın verdi.

Şeref Tribünü’ndeki törene TJK Genel Sekreteri Sadettin Atığ, Yönetim Kurulu Üyemiz Yüksel Göktürk ile eşi Ferhan Göktürk, Yönetim Kurulu Üyemiz Hakan Yücetürk, Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner, TJK Asli Üyesi Osman Aksoy ve Kurt Ailesi de katılım gösterdi.

 

1997 yılında vefat eden Ekrem Kurt’u, anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

USA)DORU 1999 VIRGINIA RAPİDS (USA)1990 RIVERMAN (USA)1969 NEVER BEND (USA)1960 NASRULLAH (GB)1940 NEARCO (ITY)1935
MUMTAZ BEGUM (GB)1932
LALUN (USA)1952 DJEDDAH (FR)1945
NILE LILY (USA)1954
RIVER LADY (USA)1963 PRINCE JOHN (USA)1953 PRINCEQUILLO (GB)1940
NOT AFRAID (USA)1948
NILE LILY (USA)1954 ROMAN (USA)1900
ROMAN (USA)1900
VIRGINIANA1900 SIR IVOR (USA)1965 SIR GAYLORD (USA)1959 TURN-TO (IRE)1951
SOMETHINGROYAL (USA)1952
ATTICA (USA)1953 MR.TROUBLE (USA)1947
ATHENIA (USA)1943
AMERIGO LADY1900 .1900  
 
,1900  
 
THIRTY ZIP (USA)1983 TRI JET (USA)1969 JESTER (USA)1955 TOM FOOL (USA)1949 MENOW (USA)1935
GAGA (USA)1942
GOLDEN APPLE (USA)1900  
BLUE CASTLE (USA)1900
HAZE (USA)1953 OLYMPIA (USA)1900  
 
BLUE CASTLE (USA)1900  
 
SAILAWAY (USA)1976 HAWAII (SAF)1964 UTRILLO (ITY)1900  
 
ETHANE (SAF)1900  
 
QUICK WIT (USA)1956 SHANNON II1900  
 
WITTY (USA)1900  
 
LADY CAROLINEDORU 2007 SRI PEKAN (USA)DORU 1992 RED RANSOM (USA)1987 ROBERTO (USA)1969 HAIL TO REASON (USA)1958 TURN-TO (IRE)1951
NOTHIRDCHANCE (USA)1948
BRAMALEA (USA)1959 NASHUA (USA)1952
CHRISTMAS WIND (USA)1967
ARABIA (USA)1977 DAMASCUS (USA)1964 SWORD DANCER (USA)1956
KERALA (USA)1958
CHRISTMAS WIND (USA)1967 NEARCTIC (CAN)1954
NEARCTIC (CAN)1954
LADY GODOLPHIN (USA)1978 SON ANGE (USA)1968 RAISE A NATIVE (USA)1961 NATIVE DANCER (USA)1950
RAISE YOU (USA)1946
MON ANGE (USA)1962 TOM FOOL (USA)1949
TWO LEA (USA)1900
FLYING NEEDLES (USA)1966 NEEDLES (USA)1953 PONDER (USA)1900
NOODLE SOUP (USA)1900
DORRINE B. (USA)1956 CRAFTY ADMIRAL (GB)1900
TUONINE (USA)1900
SUMMERY (IRE)DORU 1999 INDIAN RIDGE (IRE)AL 1985 AHONOORA (GB)1975 LORENZACCIO (IRE)1965 KLAIRON (FR)1952
PHOENISSA (GB)1951
HELEN NICHOLS (GB)1966 MARTIAL (IRE)1957
QUAKER GIRL (GB)1961
HILLBROW (GB)AL 1975 SWING EASY (USA)1968 DELTA JUDGE (USA)1960
FREE FLOWING (USA)1958
GOLDEN CITY (GB)1970 SKYMASTER (IRE)1958
SKYMASTER (IRE)1958
PLEASE BELIEVE ME (GB)1987 TRY MY BEST (USA)1975 NORTHERN DANCER (CAN)1961 NEARCTIC (CAN)1954
NATALMA (USA)1957
SEX APPEAL (USA)1970 BUCKPASSER (USA)1963
BEST IN SHOW (USA)1900
BELIEVER (GB)1979 BLAKENEY (GB)1966 HETHERSETT (GB)1959
WINDMILL GIRL (GB)1961
SEEIN IS BELIEVIN (USA)1971 NATIVE CHARGER (USA)1962
PRINCELINE (FR)1900