22 Ekim Salı günü Diyarbakır Hipodromu`nda 5 kosuda yapılan Vali Kupası'nda CİBEK OĞLU ve JET HALİL arasında son 200'den sonra başa baş mücadelede yarım boy farkla CİBEK OĞLU jokeyi M.Doğan ile kazandı. Yarışı 3. bitiren ŞENALP ile son 150'de dış kulvardan orta kulvara gitmese bu gün için koşuyu kazanabilirdi. BİLEKKAYA  hücumda en dış kulvardan çok geç kalıp 4 üncü olurken fotoya 1. 2. 3. giren safkanlardan daha canlı ve diri girdi. CEVHER %46 (1) birinci at olmasına rağmen starttan iyi çıkış yapamadı önünde bir anda set oluştu. Numarayı alamayınca yarışın hiç bir yerine ayak uyduramayıp binicisi son 300'de enseye basarak yarışı 14. bitirdi. Bir sonraki yarışını bu koşuda yapmış olduğu sıralama ve derecesini kesinlikle ölçu almayın

Koşu sonrası düzenlenen kupa töreninde, kazanan safkanın sahibi adına Garip Çizik'e kupasını Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu verdi.

Güzeloğlu ayrıca, kazanan safkanın jokeyi Mehmet Doğan'a da çiçek takdim etti.

Törene; 16. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Fuat Arıkan, 8. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Ali Özmen, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Erdem, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül, İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, Çınar Kaymakamı Selami Kaya ve Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ile Diyarbakır Hipodrom Müdürü Yılmaz Çelik de katıldı.