29 Ekim Salı günü Diyarbakır Hipodromu’nda ADALET KAYA kupa töreni 6. Koşuda yapılan ADALET KAYA Koşusunu son 300 den sonra Takipetbeni Akınşah’tan liderliği alan safkan 2 boy fark ile 1.48.91 ile jokeyi M.Işık ile kazandı.

Şeref tribününde gerçekleştirilen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Mehmet Balta'ya kupasını, Diyarbakır Valisi ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu verdi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, kazanan atın aprantisi Mustafa Işık'a plaketini ve hediyesini verirken, Diyarbakır Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Ercan Arslan ise, safkanın antrenörü adına Mehmet Balta'ya çiçek ve hediye verdi.

Törene, Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, Diyarbakır İl Jandarma Komutanı Tuğg. Mustafa Erdem, 8. Ana Jet Üs Komutanı Tuğg. Ali Özmen, 16. Mekanize Tugay Komutanı Tuğg. Ali Fuat Arıkan, Jandarma Bölge Komutanı Mustafa Başoğlu, Çınar Kaymakamı Selami Kaya, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, TYAYSD Şanlıurfa Şube Başkanı Yakup Elğaç ile Diyarbakır Hipodrom Müdürü Yılmaz Çelik de katıldı.