02 Kasım 2019 Cumartesi günü Ankara 75 yıl Hipodromu’nda yapılan Cumhurbaşkanlığı Koşusu'nu 2.29.42'lik derecesi ve jokeyi GökhanKocakaya ile LONG RUNNER kazandı. HASAFET, erken yarışa yüksek tempo vermesi SHARPA'nın yarışları yakın tarih olması ön tarafa teşvik ile gelmek istemesi 300'de 6.ıncı durumda olan ve padok görünümü çok iyi olan LONG RUNNER son 200'de dış kulvardan liderliği alması bu yıl munteşem bir koşu çıkartarak 2.29.42'lik derece yaparak 4 boy fark ile kazanırken Ankara Koşusundan sonra Cumhurbaşkanlığı Koşusuyla Kurtel Ekürisi'ni taçlandırdı.

di

Yarışta farklar ise 4 Boy 1 Boy - 4 Boy 4 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşunun ardından düzenlenen kupa töreninde, kazanan safkanın sahibi Nimet Arif Kurtel'e kupasını Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu verdi.

Cumhurbaşkanlığı Güvenlik İşleri Müdürü Yusuf Karaloğlu, kazanan atın antrenörü Hakan Yüzbaşı adına Mehmet Demir'e plaketini takdim etti.

Karaloğlu ayrıca, kazanan atın jokeyi Gökhan Kocakaya'ya da bir plaket verdi.

Törene; TJK  Başkanı Serdal Adalı, TJK  Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner, Asli Üyemiz İnci Özdemir, TİGEM Genel Müdürü Ayşe Ayşin Işıkgece ve Genel Müdür Yardımcısı Ali Osman Kıyak ile YKK Genel Koordinatörü Murat Birol Kayim de katıldı.