13. Kasım Çarşamba günü Şanlıurfa Hipodromu’nda yapılan 1. Koşu sezon açılış koşusuna MIRAZ Jokeyi İsa Akyavuz 1.21.89   son 800 0.56.40 ile kazandı

Şanlıurfa Sonbahar - Kış Yarış Sezonu açıldı

Şanlıurfa’da yıl sonuna kadar 13 yarış günü sürecek olan Sonbahar - Kış Sezonu’nun startı 13 Kasım Çarşamba günü gerçekleşen 8 koşulu programla verildi. 2000 yılından bu yana şehre hem istihdam sağlayan hem de maddi yönden katkısı bulunan Şanlıurfa Hipodromu’nda 5 aylık aranın ardından koşulan ilk yarış 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Maiden mücadele oldu. Yarış sonrası kent protokolü ve TJK temsilcilerinin de katıldığı kalabalık bir tören düzenlendi.

Jokey İsa Akyavuz’a TJK Genel Sekreteri Sadettin Atığ bir buket çiçek verdi.

Yarış sonrası padok alanında yapılan törende, kazanan tayın sahibi Mehmet Kılıç’a plaketini TYAYSD II. Başkanı Turgay Kop takdim etti.

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ise kazanan taya blanket taktı.

Seremoniye Şanlıurfa Vali Yardımcıları Selami Işık ve Metin Esen, Şanlıurfa Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Çakmaklı, Şanlıurfa Ak Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız,TJK Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Şirin Bozkurt ve Şanlıurfa Hipodrom Müdürü Mehmet Kazoğlu da katılım gösterdi.

Genel Sekreterimiz Sadettin Atığ ayrıca Şanlıurfa Hipodromu’nda bulunan SAAYSD Şanlıurfa Şubesi’nin açılışını da yaptı.