Bursa 1.YARIŞ GÜNÜ RAPORU

KOŞU NO: 1

Koşuda 1 numarada kayıtlı BAĞRIYANIK isimli atın Binicisi EREN KADİRLER, koşuda son düzlükte fazla sayıda kamçı kullanarak yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Binici EREN KADİRLER, 6132 Sayılı Kanunun 4 maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 123/6 Maddesi gereğince 458 TL para cezası ve 7 gün süre ile sanat icrasından men cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 6

Koşuda 4 numarada kayıtlı ROCKABYE isimli atın Antrenörü TEZCAN TAŞAR , 14 numarada kayıtlı OĞLUM BARIŞ isimli atın binicisinin, atının aksiyonunun son düzlükte bozduğu gerekçesiyle koşuya protesto çekmiştir. Yapılan incelemede 14 numaraya kayıtlı OĞLUM BARIŞ isimli atın Binicisi MAHMUT TURAN, son düzlükte hatalı kulvar değiştirerek 4 numarada kayıtlı atın son 200 metrede koşu yolunu kapatarak hareketini engellediği tespit edildiğinden protesto kabul edilerek (13-14-9-4) olan sıralama (13-9-4-14) olarak değiştirilmiştir. Binici Mahmut TURAN ifadeye çağrılmıştır.

Koşuda 14 numarada kayıtlı OĞLUM BARIŞ isimli atın Binicisi MAHMUT TURAN, son düzlükte hatalı kulvar değiştirerek, derece değişikliğine neden olmuştur. Binici MAHMUT TURAN ifadeye çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmıştır. Kendisinin isteği üzerine savunmasını 7 gün içerisinde vereceğini beyan etmiştir. 

Şanlıurfa 2.YARIŞ GÜNÜ RAPORU

KOŞU NO: 1

8 numaralı DELİCİHAN isimli atın binicisi F.YARDIMCI koşu programında belirtilen renk ve şekillere uygun olmayan forma ile koşmuştur. Antrenör M.KEKLİK konu ile ilgili ifadesi alınmış ve 6132 Sayılı At Yarışları kanunu ve buna dayanılarak çıkarılan Yönetmeliğinin 117/1. maddesi gereğince İHTAR cezası verilmiştir.

12 numaraya kayıtlı KARAKIRBAÇ isimli atın antrenörü V.ÇİZİK atının start makinesinden sağlıklı çıkış yapmamasından dolayı Komiserler Kurulumuza çağırılarak ifade yazısı tebliğ edilmiş ve savunmasını yazılı olarak vermiştir. 6132 Sayılı At Yarışları Kanunu (4-a) ve buna dayanılarak çıkarılan Yönetmeliğin 117.Maddesi gereğince İHTAR cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 2

12 numaraya kayıtlı HİRAGÖLLÜ isimli atın binicisi H.ALTUNKILIÇ son düzlükte fazla sayıda kamçı kullanımından dolayı Komiserler Kuruluna çağırılarak savunma talep yazısı tebliğ edilmiştir. Savunma süresi sonunda binici ile ilgili işlemler yapılacaktır.

KOŞU NO: 5

4 numaraya kayıtlı KÜÇÜK BİŞAR isimli atın binicisi H.ALTUNDAĞ son düzlükte fazla sayıda kamçı kullanımı ile Komiserler Kurulumuza çağırılarak ifade istem yazısı tebliğ edilmiş olup, aynı gün savunmasını vermiştir. Savunması yetersiz görülmüş ve sistem araştırmasında son 2 (iki) ay içinde aynı suçtan ceza aldığı görüldüğünden 6132 S.K. (4-b-1, 4-c) ve Yönetmeliğin 123. Maddesi gereğince (aynı suçun 2 ay içinde tekkerüründen cezaları iki kat olarak uygulanmıştır) 916 TL ve 14 (ondört) gün sanat icrasından men cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 6

6 numaraya kayıtlı MAZLUM AĞA isimli atın binicisi İ.AKYAVUZ son düzlükte fazla sayıda kamçı kullanımından dolayı Komiserler Kuruluna çağırılarak savunma talep yazısı tebliğ edilmiştir. Savunma süresi sonunda binici ile ilgili işlemler yapılacaktır.

KOŞU NO: 7

5 numaraya kayıtlı KANTARAAĞASI isimli atın binicisi R.DOĞAN son düzlükte fazla sayıda kamçı kullanımından dolayı Komiserler Kuruluna çağırılarak savunma talep yazısı tebliğ edilmiştir. Savunma süresi sonunda binici ile ilgili işlemler yapılacaktır.

13 numaraya kayıtlı SONSİMA isimli at start makinesinden çıkış yapmadığından 6132 Sayılı Kanun ve buna dayanılarak çıkarılan Yönetmeliğin 9/j maddesi uyarınca 15 (onbeş gün süre ile koşulardan men cezası ile cezalandırılmış olup, bu atın antrenörü V.ÇİZİK'e atını yeterince eğitmediğinden dolayı 6132 Sayılı kanu (4-a, 4-b-1) ve Yönetmeliğin 121. maddesi gereğince İHTAR ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 8

12 numaraya kayıtlı ARAL BEY isimli at start hakemi emrine girmediğinden 6132 Sayılı Kanun ve buna dayanılarak çıkarılan Yönetmeliğin 9/j maddesi uyarınca 15 (onbeş gün süre ile koşulardan men cezası ile cezalandırılmış olup, bu atın antrenörü M.BALTA'ya atını yeterince eğitmediğinden dolayı 6132 Sayılı kanu (4-a, 4-b-1) ve Yönetmeliğin 121. maddesi gereğince İHTAR ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır. 

13 numaraya kayıtlı CHARMER HEMP isimli atın antrenörü M.KARALI atın binicisine tescil edilmeyen forma/kep giydirdiğinden, Komiserler Kuruluna çağırılarak ifade yazısı tebliği edilmiş ve aynı gün savunmasını vermiştir. Savunması yetersiz görülerek 6132 S.K. (4-a) ve Yönetmeliğin 117. maddesi gereğince İHTAR cezası ile cezalandırılmıştır.

16 numaraya kayıtlı SÜTLAÇ isimli at start makinesinden çıkış yapmadığından 6132 Sayılı Kanun ve buna dayanılarak çıkarılan Yönetmeliğin 9/j maddesi uyarınca 15 (onbeş gün süre ile koşulardan men cezası ile cezalandırılmış olup, bu atın antrenörü G.BALTA'ya atını yeterince eğitmediğinden dolayı 6132 Sayılı kanu (4-a, 4-b-1) ve Yönetmeliğin 121. maddesi gereğince İHTAR ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 9

7 numaraya kayıtlı SEYDO BABA isimli atın binicisi İ.KATAR son düzlükte yarış usul ve esaslarına aykırı hareketinden (el hareketi) dolayı Komiserler Kuruluna çağırılarak savunma istem yazısı tebliği edilmiştir. Aynı gün savunmasını vermiş olup savunması yetersiz görülerek 6132 SK (4-a, 4-b-1) ve Yönetmeliğin 117. Maddesi gereğince İHTAR ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

18 numaraya kayıtlı ERTENHAN isimli atın binicisi C.TEPE start çıkışı yarış usul ve esaslarına aykırı hareketinden (start çıkışı hatalı kulvar) dolayı Komiserler Kuruluna çağırılarak savunma istem yazısı tebliği edilmiştir. Aynı gün savunmasını vermiş olup savunması yetersiz görülerek 6132 SK (4-a, 4-b-1) ve Yönetmeliğin 117. Maddesi gereğince İHTAR ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.