17 Kasım Pazar günü  Adana Yeşiloba Hipodromu’nda yapılan 4.5.6 koşulara çekilen protesto kararları bizlere çok şaşırtıcı geldi. Ömer Akmaz hocaya saygı gösterir, çok iyi bir yarış Komiserler kurulu başkanıdır, kurul üyeliği de tartışmasız iyidir, üç yarış üst üste gelmesi kararları tartışmaya açık gibi gördük, fikirlerimiz bu yönde.

4.KOŞU

REX: Son 400'de orta kulvarda KHAL DROGO'nun dışına çıksa daha kolay ön tarafa gelme şansı varken içine ısrarla girince SOUR TIMES'e safkan kendi kulvarında sprinte kalkacağı anda gelip anda REX`ve BELENUS  faul iki safkanın yapması, safkan jokeyi ile birlikte yıkılma tehlikesi geçirip,binicisi safkanı toparlayıp tekrar yarışa adapte ederek koşuyu 4'üncü bitirdi.Faullere mağruz kalmasa en kötü yarışı 2'nci bitirme şansı vardı.Koşuya protesto çekildi,Protesto reddedildi çok tartışılacak bir kararlar alındı.ÖMER hoca ihtar ve 458 TL para cezası bu faulü yapan biniciler M.K.KUMBASAR ve Ali Kaçmaz Komiserler kurulu tarafından ödüllendirilmiş gibi oldular. SOUR TIMES ilk yarışında bu koşusundaki 4'üncülüğünü kesinlikle ölçü almayın çok daha farklı koşacak olup buna göre değerlendiriniz

Komiserler Kurulu Kararı:

4.Koşuda, koşuyu 4. olarak bitiren 8 numaralı SOUR TIMES isimli atın antrenörü YASİN POLAT, koşuyu 1. olarak bitiren 10 numaralı REX isimli ata son 450 metrede kendi atına faul yaptığı gerekçesiyle protesto çekmiştir. Kurulumuzca yapılan inceleme neticesinde protesto reddedilmiştir. Ayrıca protestoya neden olan 9 numaralı BELENUS isimli atın binicisi M.K.KUMBASAR ve 10 numaralı REX isimli atın binicisi A.KAÇMAZ, son 450 metrede yarış usul ve nizamlarına aykırı hareket etmelerinden dolayı 6132 sayılı At Yarışı Hakkında Kanunun 4. Maddesi ve İlgili Yönetmeliğin 117/1. Maddesine göre disiplin soruşturması başlatılmış olup, savunmaları istenmiştir. Konu ile ilgili savunmalarını yasal sürelerini beklemeden Kurulumuza vermiştir. Ancak savunmaları yeterli görülmediğinden ihtar ve 458 TL para cezası verilmiştir.

5.KOŞU

YAĞMUR GÖZLÜ:Son 200'den sonra orta kulvardan yapmış olduğu güzel sprinti ile içindeki KARABİBERİM'den 2'nciliği alıp, son 100'de Jokeyi KARABİBERİM'in yaklaştığını hissedince kırbacı sol eliyle sert vurunca safkan jokeyinin kontrolü dışında içinden gelen KARABİBERİM'e faul yapmak zorunda kalıp yarışı 2'inci bitirdi.Koşuya protesto çekilsede,koşu sıralaması Komiserler kurulu kararı ile değişmedi.Yağmur Gözlü'nün jokeyi M.Akyavuz 7 gün at binmeme cezası aldı.YAĞMUR GÖZLÜ'nü ilk yarışında kesinlikle ihmal etmeyin.

Komiserler Kurulu Kararı:

5.Koşuda, koşuyu 3. olarak bitiren 5 numaralı KARABİBERİM isimli atın antrenörü R. TAŞDELEN, koşuyu 2. olarak bitiren 1 numaralı YAĞMUR GÖZLÜ isimli ata son 100 metrede kendi atına faul yaptığı gerekçesiyle protesto çekmiştir. Kurulumuzca yapılan inceleme neticesinde protesto reddedilmiştir. Ayrıca protestoya neden olan 1 numaralı YAĞMUR GÖZLÜ isimli atın binicisi M. AKYAVUZ, son 100 metrede yarış usul ve nizamlarına aykırı hareket etmesinden dolayı 6132 sayılı At Yarışı Hakkında Kanunun 4. Maddesi ve İlgili Yönetmeliğin 117/1. Maddesine göre disiplin soruşturması başlatılmış olup, savunması istenmiştir. Konu ile ilgili savunmasını yasal süresini beklemeden Kurulumuza vermiştir. Ancak savunması yeterli görülmediğinden 7 gün süreyle sanat icrasından men ve 458 TL para cezası verilmiştir.

6.KOŞU

RÜZGARHANBEY:Son 300'de yarışı 3'üncü bitiren SONSUZUM %70, STORM FALCON %30 foullerine mağdur kalan safkan %100 kazanabileceği yarıştan 2'inci ayrıldı ÖMER HOCA bu koşuda Komiserler kurulu tarafından yapılan incelemede protesto'nun reddine karar verilirken,protestoyu yapan jokeylere ihtar bile verilmemesi Ömer Akmaz ve Komiserler Kurulu üyelerinde bu gün için performans düşüklüğü gözlendi.RÜZGARHANBEY'in koşacağı ilk yarışında kesinlikle ihmal etmeyin.

Komiserler Kurulu Kararı:

6.Koşuda, koşuyu 2. olarak bitiren 8 numaralı RÜZGARHANBEY isimli atın antrenörü A.GÜLLÜ, koşuyu 1. olarak bitiren 9 numaralı STORM FALCON isimli ata son düzlükte kendi atına faul yaptığı gerekçesiyle protesto çekmiştir. Kurulumuzca yapılan inceleme neticesinde protesto reddedilmiştir.