1992 yılından itibaren Birleşmiş Milletler tarafından uluslararası bir gün olarak kabul edilen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında hipodromlarımızda çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Bursa Osmangazi Hipodromu

3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde, farkındalık yaratmak adına Bursa Osmangazi Hipodromu'nda düzenlenen etkinlik yoğun ilgi gördü. Organizasyon, Bursa At'la Terapi Merkezi'nde terapatik seans gören çocukların katılımlarıyla gerçekleştirildi.

null

Terapi merkezinde seans alan çocuklar ve aileleriyle çekilen toplu fotoğraf, görülmeye değer kareler ortaya çıkardı. Çocuklara, terapi esnasında çekilen fotoğraflarından oluşan resim çerçevesi, günün anısına hediye olarak verildi.

12 Mayıs 2017 tarihinde ücretsiz olarak hizmete açılan Bursa Hipodromu At'la Terapi Merkezi'nde bugüne kadar 941 engelli çocuğa, 7728 terapatik seans gerçekleştirildi. 

Şanlıurfa Hipodromu

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında çocuklarımız, Şanlıurfa Hipodromu'nda da unutulmadı. At'la Terapi Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte çocuklar önce ata bindi, sonrasında kendilerine 'At'la Terapi Rozeti' verildi.

Organizasyonun sonunda, katılım gösteren çocuklara, Anna Sewell'in 'Siyah İnci' isimli kitabı günün anısına hediye edildi.

Diyarbakır Hipodromu

Bu anlamlı gün kapsamında Diyarbakır Hipodromu At'la Terapi Merkezi'nde gerçekleştirilen organizasyonda ağırlanan çocuklar, son derece keyifli dakikalar geçirdi.

null

Hipodrom bünyesindeki atlarla temas kuran çocuklar, güzel bir gün geçirdi.

İzmir Şirinyer Hipodromu

3 Aralık Dünya Engelliler Günü çerçevesinde İzmir Şirinyer Hipodromu'nda da bir dizi etkinlik düzenlendi.

At'la Terapi Merkezi'nde bireysel ve kurumsal olarak hizmet alan çocuklar ile ailelerinin katıldığı organizasyonda misafirlerimiz, At'lı Gezinti Hizmetleri, strafor at maketi süsleme ve boyama etkinlikleriyle keyifli dakikalar geçirdi.

Etkinliğe katılan çocuklara günün anısına, Türkiye Jokey Kulübü logolu pony görseli ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Organizasyona; TJK Asli Üyesi Zekeriya Aydın ve İzmir Hipodrom Müdür Yardımcıları Ömür Özen ile Cenk İşkara da katıldı.