3 Aralık Salı günü Adana Yeşiloba Hipodromu'nda start ile birlikte 6. startantan çıkan GÜVENAĞA isimli safkan jokeyi Akın Sözen, 5. starttan çıkan TAŞERON'a, TAŞERON'da 4. starttan çıkan HABERYOLCUSU'na faul yaparak koşu başladı.

1000 ile 900 arasında 3 safkanın birbirine faul yapma savaşı ön grubun ortasında gitmeleri yarış içinde 15 atın olması facianın eşiğinden dönüldü.

Akın Sözen, GÜVENAĞA isimli safkanla start çıkışında ve 1000 ile 900 arasında Akın Sözen ortada sıkıştırdığı ZAMAN HATTI dışındaki BARUT'un arasında iki safkandan birinin ön ayakları arka ayaklarına takılıp ZAMAN HATTI binicisi D.Kaya ile birlikte yıkılması halinde bir facia olacaktır. Böylesini kısa aralıklarka meslektaşlarına fauller yapması Akın Sözen'in klasına hiç yakışmadı. Peki ilk 200 metre içinde yaşananlar sonrası gözler Adana Yeşiloba Hipodromu'nda jokeylerin muntazam bir şekilde birbirlerine faul yapmadan koştukları yarışlardan sonra bu güzel havayı büyüyü bozan jokey Akın Sözen'e Komiserler Kurulu çağırmayıp ihtar bile verilmemesi Ömer Akmaz, bu koşuyu seytetti mi seyretmedi mi akla gelip yapılan kısa araştırma sonrası Ömer Akmaz, o gün yarış Komiser Kurulu Başkanı değildi. Mehmet Mirrioğlu Adana Yeşiloba Hipodrom Komiserler Kurulu başkanı olduğunu öğrendik. Dileriz bozulan büyü Ömer Akmaz'ın çabaları ile en kısa sürede yerini tekrar alır, aynı güzel havasına girer.