3 yaşlı safkan İngiliz taylarının start alacağı bu önemli koşu 17 Nisan Çarşamba günü çim pistte 1400 metre olarak İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda gerçekleştirilecek.   

Handikaperler Birimi'nin, geçtiğimiz yılın iki yaşlı safkan İngiliz tayları ile üç yaşlı safkan Arap taylarının göstermiş oldukları performanslara göre yaptığı değerlendirme neticesinde, Orhan Meker Serbest Handikapı (KV-18)listesinde 65 kg ile ilk sırada, sezonun en başarılı 2 yaşlı safkan İngiliz tayının belirlendiği 81. Çaldıran Koşusu’nu kazanan, Nimet Arif Kurtel'in sahibi olduğu LONG RUNNER isimli tay aldı.

 

Orhan Meker Serbest Handikapı Listesi için TIKLAYINIZ

Arap taylarının yer aldığı Cevdet Karataş Serbest Handikapı (KV – 18 / DHÖW) listesinin başında ise, 75 kg ile Arap atlarının sezon içerisindeki en önemli G1 sınavı olan Cumhuriyet Koşusu'nu kazanan, Serkan Yıldızhan'ın sahibi olduğu TAYKUT isimli tay yer aldı.

4 yaşlı Arap safkanların katılacağı bu önemli koşu ise 18 Nisan perşembe günü çim pistte 1400 metre olarak Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda gerçekleştirilecek. 

Cevdet Karataş Serbest Handikapı Listesi için TIKLAYINIZ

65 kg ile listenin ikincinin sırasında, Çanakkale Zaferi (G1) galibi ÇALTEPE yer alırken, 64,5 kilo ile EGEBERK, 64 kilo ile BABAARİF, 63,5 kilo ile MEMDUHAĞA ve OĞUZBOYLU isimli safkanlar, bu tayları izledi.