1.Koşu

 (4) ALSİNEM: Dış kulvardan son 200'den sonra yapmış olduğu güzel sprinti ile yarışı 2.bitirirken, fotoya canlı ve diri girmesi ile ilk yarışında çok daha farklı koşacak olup dikkat diyoruz.

 

2.Koşu

 (4) ÖZÇOCUK: Son 600'e gelinirken, Furkan Karakut, (7) DAİMON ve onun içindeki (5) ŞANLSI KAFKAS'a ciddi fauller yaparak yarışta devre dışı bırakıp almış olduğu bu avantajı ile 7 boy farkla 2,41,12'lik derecesi ile koşuyu kazanma başarısını gösterirken, ilk yarışında dikkat diyoruz.

 (7) DAİMON: Son 600'e gelinirken, dışındaki (2) GÜNIŞIĞI'nı sıkıştırması o da (5) ŞANSLI KAFKAS'ı sıkıştırmak zorunda kalıp bir anda safkan yarıştan koparak koşuyu 5.bitirdi. İlk yarışında bu koşusunda yapmış olduğu derecesini ve sıralamasını kesinlikle ölçü almayın, daha farklı koşacak olup ihmal etmeyin.

 (2) GÜNIŞIĞI: Son 600'e gelinirken, içindeki (7) DAİMON'ın kulvarını daraltması sonucu oda içindeki (5) ŞANLI KAFKAS'ın sprint kulvarını daraltıp yarışı 2.bitirirken, ilk yarışında dikkat diyoruz.

 (6) ŞANSLI KAFKAS: Son 600'e gelinirken, dışında (2) GÜNIŞIĞI ve onun içindeki (7) DAİMON yaşanan faul zincirinde safkan bariyer dibinden jokeyi Mertcan Çelik ile birlikte yıkılma tehlikesi geçirip safkan bir anda yarıştan koparak koşuyu 6.bitirirken, ilk yarışında kesinlikle ihmal etmeyin.

 

3.Koşu

 (6) EXTRAVAGANT: Startla birlikte liderliği alan safkan, son 200'den sonra binicisi arka grubu kontrol edip 7 boy farkla 1,43,70'lik derecesi ile kazanma başarısını gösterirken, koşacağı ilk Handikap veya Şartlı yarışında güzel formuyla ihmal edilmeyecek bir isim olduğu görülmüştür.

 (4) FOLKART SOCIETY: Son 100'den sonra dış kulvardan yapmış olduğu güzel sprintiyle 2.3.ve 4.lük mücadelesinden yarım boy - burun farkıyla koşuyu 4.bitirirken, en az 2.ve 3.olan safkanlar kadar başarılı koşmuş olup ilk yarışında dikkat diyoruz.

 

4.Koşu

 (4) KICK COLLEEN: Son 400'den sonra liderliği alıp kimseye vermeden dış kulvardan bariyer dibine doğru gitmesi 8,5 boy farkla koşuyu K.Tokaçoğlu ile 2,07,65'lik derecesiyle kazanan safkan, koşuya protesto çekilip son 400'den sonra bariyer dibine doğru gitmesinden dolayı Tokaçoğlu'na ihtar ve 562 TL parası cezası verilerek protesto red edilmiştir. Bize göre de Komisirler Kurulu doğru bir karar vermiştir.

 

5.Koşu

 (5) DÖKERLİZ: Son 600'den sonra liderliği orta kulvardan alan safkan, son metrelerde en dış kulvardan gelen (1) KÖREBE'nin yanına açılarak baş farkıyla kazanma başarısını gösterirken, ilk yarışında güzel formuyla ihmal etmeyin.

 (8) LADY YAĞMUR: Koşuyu Baş-1 boy-At başı yakın aralıklarla koşuyu üçüncü ve dördüncü bitiren safkan, ilk yarışında çok daha farklı koşacak olup kesinlikle ihmal etmeyin.

 

6.Koşu

 (1) NİNOŞUN OĞLU: Son 400'den sonra dışındaki (6) ÜNLOĞLU ile fotoya kadar başa baş mücadele edip 1,36,90'lık derecesi ile baş farkıyla koşuyu Gökh.Gökçe ile kazanma başarısını gösterirken, ilk yarışında ihmal etmeyiniz.

 (6) ÜNLÜOĞLU: Son 400'den itibaren dış kulvardan içindeki (1) NİNOŞUN OĞLU ile fotoya kadar başa baş mücadeleden arka gruptan 19 boy farkla ayrılıp 1,36,93'lük derecesiyle koşuyu baş farkıyla 2.bitirirken, kazanan safkan kadar başarılı koşmuş olup fotoya canlı girişi ile ilk yarışında ihmal etmeyin.

 

 

1.Koşu

 (2) HAYALET KIZ: Son 100'den sonra koşuyu forse eden (3) OĞLUM MERİÇ'in temposu düşmesinden istifade eden safkan, liderliği alıp 3,5 boy farkla 1,35,04'lük derecesi ile kazanma başarısını gösterirken, fotoya canlı girişiyle mesafe uzadıkça daha farklı koşacak izlenimi bırakıp ilk yarışında kesinlikle ihmal edilmeyecek bir isim olduğu görülmüştür.

 (3) OĞLUM MERİÇ: Yarışı yüksek tempoda forse etmesi son 100'den sonra düşen temposu ile dışından (2) HAYALET KIZ'a içinden (4) APRIL ONE'ye ilk ikiyi verip yarışı 3.bitirirken, ilk yarışında acele etmeyip sprint mesafesini kısaltması halinde çok daha farklı koşacak olup dikkat diyoruz.

 

2.Koşu

 (4) WISEMAN: Son 300'den sonra (2) SAN BENITO'nun dışına kolay tempoda gelen safkan, son 250'den sonra liderliği alıp son 100'de jokeyi Müslüm Çelik hafif safkana kırbaç göstererek teşvike başladığı zaman tay vites değiştirip farkı da 4 boya çıkartarak 1,16,54'lük derecesi ile aynı gün diğer Şartlı-1'i kazanan (3) FIRAT ATEŞİ'nin 1,15,04'lük derecesinden tam 1,5 saniye kötü derece yapmasına rağmen kabiliyetli bir tay olup ilk yarışında kesinlikle ihmal etmeyin.

 (3) WHITE SPEAR: Son 200'de bariyer dibinden yapmış olduğu güzel sprinti ile son 50'den sonra dışındaki (2) SAN BENITO'dan ikinciliği kurtarmasıyla fotoya canlı girişi ve 1,17,33'lük derecesi ile koşacağı ilk Maiden yarışında kazanacak güçte olduğu görülmüştür.

 

3.Koşu

 (6) RED WINNER: Startla birlikte liderliği alan safkan, beyaz bayrak ayna yaparak 2,18,80'lik derecesi ile 3 boy fark yaparak kazanırken, ilk yarışında ihmal edilmeyecek bir isim olduğu görülmüştür.

 

5.Koşu

 (2) AŞEMEZ: Son virajı 3.durumda dönen safkan, bariyer dibinden yapmış olduğu güzel sprintiyle dışındaki (1) ARTUKLU'dan liderliği alarak boyun farkıyla kazanma başarısını gösterirken, ilk yarışında kesinlikle ihmal edilmeyecek bir isim olduğu görülmüştür.

 (6) ATEŞBİBİ: Sağanak yağıştan dolayı safkanlar Salı günü koşamamış Cuma günene yarışlar ertelenmişti. Çarşamba ve Perşembe günü de yağışlar devam etmesinden dolayı safkanlar idmanını yapamamış olup (6) ATEŞBİBİ son 300'de sanki sermayeli kazanacak gibi görünmesine rağmen Karataş teşviklere başlaması safkan arttıramayıp nefes yönünden zorlandığı görülerek yarışı boşlukta 3.bitirdi. Bir sonraki yarışını bu koşusu ile ölçü almayın, çok daha farklı koşacak olup dikkat diyoruz.

 

6.Koşu

 (1) FIRAT ATEŞİ: Startla birlikte liderliği alıp yarışın her yerinde rakiplerine hakim olarak düzgün aksiyonlarıyla Halis Karataş, son 300'de arka grubu kontrol ettikten sonra farkın 4 boy olması safkan da daha sermaye varmı diye teşviklerini arttırdıkça safkanın her metresinde Karataş'a cevap vermesi son 100'den sonra enseye basarak kendi halinde fotoya girmesiyle 1,15,04'lük derece yaparak aynı gün diğer Şartlı-1'i kazanan WISEMAN'ın 1,16,54'lük derecesiyle 1,5 saniye daha iyi olması ile farklı bir kumaş olma ihtimali işaretlerini safkan bu yarışında vermiş olup ayakları düz bassın.

 

 7.Koşu

 (12) FUAT EFENDİ: Son 300'den sonra safkan orta kulvara bariyer dibine girmek isteyip buna izin vermeyen binicisi E.Kılık ile safkanın birbirlerine mücadele etmeleri zaman kaybettirmesine rağmen binicisi safkanı ikinci yapması fotoya canlı girişi ile ilk yarışında çok daha farklı koşacak olup kesinlikle ihmal etmeyin.

 (13) FIRTINA ELMAN: Son 200'den sonra dış kulvardan yapmış olduğu güzel sprinti ile yarışı 6.bitirirken, fotoya canlı girişi ile ilk yarışında kesinlikle ihmal edilmeyecek bir isim olduğu görülmüştür.

 

CUMA KOCAELİ

 

1.Koşu

 (3) LAMBUKA: Son 200'den sonra liderliği alıp kazanma başarısını gösterirken, 1,52,59'luk derecesi ile ilk yarışında kesinlikle ihmal edilmemeli.

 (2) CHIRON: Son 200'den sonra iç kulvara yakın orta kulvardan güzel sprinti ile yarışı 2.bitirirken, fotoya kazanan safkandan daha canlı ve diri girmesiyle özellikle mesafe uzadıkça daha farklı koşacak olup dikkat diyoruz.

 

2.Koşu

 (10) EĞİLCE: Son 300'de ön tarafa kolay gelen safkan, son 200'de liderliği alarak farkı da 3 boya çıkartıp fazla zorlanmadan 1,23,62'lik derecesi ile kazanma başarısını gösterirken, fotoyu geçişte aprantisinin elinde sermaye olması ile ilk yarışında kesinlikle ihmal edilmemelidir.

 (11) İLK IŞIK: Son 50'de (10) EĞİLCE'nin birinciliği garantilemesiyle orta kulvardan 1,24,08'lik derecesiyle yarışı 2.bitirirken, fotoya canlı girişi ile ilk Maiden yarışında daha farklı koşacak olup dikkat diyoruz.

 

3.Koşu

 (10) GONCA SULTAN: Son 200'de safkanların dışından yapmış olduğu güzel sprinti ile yarışı 3.bitirirken, ilk yarışında çok daha farklı koşacak olup dikkat diyoruz.

 (11) YEŞİLKIZ: Start verildiği an start içerisinde şahlanan safkan, 100 metre geriye çıktı. Jokeyi Gökhan Yıldız safkana ilk 100 metre içerisinde iki tane sert kırbaç vurdu. 4 yaşında dişi bir arap safkan için kendisine hiç yakıştıramadık.

 

4.Koşu

 10) GÖNÜL AVCISI: Bekleme yarışı yapan safkan, son 200'de safkanların dışında 7.durumda olmasına rağmen son 50'de liderliği alıp 2,25,48'lik derecesi ile kazanma başarısını gösterirken, güzel formuyla koşacağı ilk yarışında ihmal edilmeyecek bir isim olduğu görülmüştür.

 (9) KOLAÇAN: Son metrelerde ikincilik ve üçüncülük mücadelesinde (6) KIZIL YAR'ın dışından gelip yarışı 2.bitirirken, fotoya canlı girmesi ile ilk yarışında ihmal edilmeyecek bir isim olduğu görülmüştür.

 

5.Koşu

 (4) GEDİZKAYA: Son metrelerde 3.4.ve 5.mücadelesinden burun-baş farkıyla yarışı 3.bitirirken, ilk yarışında çok daha farklı koşacak olup dikkat diyoruz.

 

6.Koşu

 (2) WIN FOR ME: Son 100'den sonra yapmış olduğu güzel sprinti ile yarışı 3.bitirirken, fotoya ikinci olan safkandan daha canlı ve diri girmesi ile ilk yarışında kesinlikle ihmal etmeyin.

 7.Koşu

(3) ÇAVUŞBABAM: Son 200'den sonra orta kulvardan yapmış olduğu güzel sprinti ile yarışı 5.bitirirken, ilk yarışında çok daha farklı koşacak olup dikkat diyoruz.