12 Ocak Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromu`nda yapılan 6.Koşu Güzel Izmır koşusu`nu Ahmet Guzelocak'in sahibi olduğu GRAYOCEAN isimli safkanla sihirbaz Halis Karataş santim santim koşarak 1.40.05 derecesiyle yarım boy farkla kazandı.ikinci STAR FORCE üçüncü BENNOTO dördüncü KING OF THE SUN oldu

Güzel Izmir koşusu sonrası Padok görüntüsü

12 Ocak Pazar günü IZMIR Şirinyer Hipodromunda yapılan Güzel Izmir koşusu Kupa töreni.

Anadolu’nun batı kıyısında yer alan; coğrafyası, insanları ve şehrin ruhuyla tarihin her döneminde övgüye mazhar olmuş Güzel İzmir adına her yıl geleneksel olarak düzenlenen koşu, bu sene 12 Ocak Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromu’nda programın en önemli mücadelesi olarak gerçekleşti.

4 yaşındaki safkan GRAYOCEAN (Offlee Wild - Setryn / Strike The Gold) bu yıl jokeyi Halis Karataş’la zafere adını yazdıran isim oldu. Barış Vatansever antrenesindeki kır at daha önce G2 Sakarya Koşusu’nda dördüncülük ve A3 Prof.Selahattin Batu Koşusu’nda ikincilik elde etmişti. Kariyerinde henüz 8 startı bulunan GRAYOCEAN bugün dördüncü galibiyetine ulaştı.

Kum pistte 1600 metre mesafede yapılan yarışın ikincisi Akın Sözen’le start alan STAR FORCE (Cuvee - Dalyababy / Okawango) olurken, Tolga Yıldız ile BENNATO (Henrythenavigator - Ribella / Revoque) üçüncülükte, Ayhan Kurşun ile KING OF THE SUN (Pleasantly Perfect - Magnolia / Ocean Crest) dördüncülükte yer aldı, BLACKBALL (Lion Heart - Heavens Help / Royal Academy) ise Kadir Tokaçoğlu idaresinde Sıralı 5’li Bahis yönünden tabelayı tamamladı.

203.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda kazanan safkan için bitiriş derecesi 1.40.05 olarak kayıtlara geçerken, farklar 1/2 Boy - 1 Boy - 1 Boy - 4 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşunun ardından Şeref Tribünü’nde gerçekleştirilen kupa töreninde, kazanan atın sahibi Ahmet Güzelocak’a kupasını İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu takdim etti.

Seremonide Yüksek Komiserler Kurulu ve TJK Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özbelge, Asli Üyemiz Serdar Pedükcoşkun, İzmir İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Cemil Çumak, Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği İzmir Şubesi Başkanı Özcan Selik ve İzmir Hipodrom Müdürü Cenk İşkara da yer aldı.