1.KOŞU

BONJOR EL SAWAWI: Makineden 3 boy tereddütlü çıkarak bekleme yarışı yapan safkan orta kulvardan özellikle son 100’de etkili ataklarıyla gelip içindeki GÜNDOĞARKEN ile arasındaki farkı yarım boya düşürerek koşuyu 2.tamamlarken fotoya kazanan rakibi kadar canlı ve diri girmesiyle ilk yarışında kesinlikle ihmale gelmeyecek güçte görülmüştür.

ATEŞHATTI: Yarışı ön tarafta forse ederek numara götüren safkan son 100’e kadar lider gelmesine rağmen bu metrelerde biraz düşmeye başlayan temposuyla rakiplerine yakalanıp koşudan 3.ayrılırken ilk yarışında fazla acele etmeyip sprintini sonlara bırakması halinde daha farklı koşabileceğinin izlenimlerini bırakmıştır.

ALOYSHA: Dış kulvardan yaptığı atakları ile fotoya kadar mücadeleden tam kopmayıp koşuyu 4.tamamlayan safkana ilk yarışında dikkat diyoruz.

KOŞU 2

HARPUT RÜZGARI: 61.5 kilo ile start aldığı yarışında temposunu son düzlüğe çıkıldığında yükseltip içindeki DORUKRÜZGAR’ı son 300’de yakalayan safkan fotoya kadar başa baş 1.lik mücadelesi verip dışından gelen JEDI’ye son anda geçilerek koşudan yakın aralarla 2.ayrılırken ilk yarışında kesinlikle ihmale gelmeyecek güçte görülmüştür.

KOŞU 4 

JUSTICE FOR ALL: 171 gün aradan sonra koştuğu yarışını ön tarafta kabullenerek numara götüren safkan dışından gelen rakibi KINGDOM OF FIRE’in ataklarına fotoya kadar başarılı bir şekilde karşı gelerek çıktığı gibi beyaz bayrak ayna yaparak kazanma başarısını gösterirken 1.12.99’luk derecesiyle bundan sonraki yarışı için de ümit vermiştir.

KINGDOM OF FIRE: Son 300’den itibaren JUSTICE FOR ALL’ın dışından ataklarına başlayan safkan tüm gayretlerine rağmn rakibiyle arasındaki farkı eritemeyip koşudan 2.ayrılırken güzel formuyla koşacağı ilk yarışında kesinlikle ihmale gelmeyecek güçte görülmüştür.

KOŞU 1 

SEVEN GIRL: Yarışın liderliğini son düzlüğe çıkıldığında ele geçiren safkan dışından gelen ŞİRİN SULTAN’la başa baş 1.lik mücadelesi verip rakibinin ataklarına fotoya yakın karşı gelemeyerek koşudan 2.ayrılırken ilk yarışında kesinlikle ihmale gelmeyecek güçte görülmüştür.

ŞİRİNSULTAN:Yüksek tempoda giden yarışta bekleme yarışı yapan safkan son 200'den sonra içinden SEVEN GIRL ile birincilik mücadelesinde son 100'den sonra hakim olup 2 boyda fark yapması 1.59.61 derecesi ilk yarışında kesinlikle ihmal edilmiyecek bir isim olduğu görülmüştür.

KOŞU 2

CİHATAĞA: İç kulvardan yaptığı atakları ile yarışa son 200’de hakimiyetini hissettiren safkan içinden gelen BY YİĞİT’e son 30 metrede karşı gelemeyerek koşudan 2.ayrılırken bu formuyla yakında Maiden’dan çıkabilecek güçte olduğunu belli etmiştir.

BY YİĞİT:Son virajı rakipleri savrularak dönmesi bariyer dibinden dönen safkan son 150'den sonra liderliği alıp 3 boy fark ile 1.28.75 ile fotodan canlı geçerken mesafe uzadıkça daha farklı koşacak olup dikkat diyoruz son 800/0.50.76 olup aynı gün diğer Maideni kazanan TALİH YAZAN'ın 1.29.16'lık derecesinden daha iyi derece yaptı.

KOŞU 3.

KUĞU GÜZELİ: Yarışı ön tarafta kabullenerek forse eden safkan son 400 geçildiğinde pistin en dışına savrularak zaman kaybederken içinden gelen GÖNÜL AVCISI’na karşı gelemeyerek bugün için kazanabileceği koşudan 2.ayrıldı. Bu aralar iyi bir form yakalamasıyla ilk yarışında dikkat diyoruz.

ISLAH: 63 kilo ile start aldığı yarışında son metrelere kadar mücadeleden tam kopmayıp 4.lüğü kurtaran safkanın ilk yarışında daha farklı koşabilecek güçte bir isim olduğu görülüp ihmal edilmemelidir.

FAROKIZ: Son virajı bariyer dibinden 5'inci dönen safkan çok ciddi bir trafik sorunu yaşamadan ön tarafa erken gelip son 300'de bir ara liderliği alır gibi olmasına rağmen son 150'den sonra nefes yönünden zorlanıp düşen temposuyla yarışı 6'ıncı bitirirken ilk yarışında acele etmeyip sprint mesafesini son 150'ye bırakması halinde çok daha farklı koşacak olup dikkat diyoruz.

 

6.KOŞU

HAS ALTUN:AGF % 31 (2) at olan ganyan 2.70 TL, jokey Tolga Yıldız ile start alan safkan start çıkışında tökezlemesi sonucu üste jokeyi Tolga Yıldız safkandan düşme durumu ortaya çıkması atın üstüne oturması ve dengesini sağlaması anında jokeyinin kontrolü dışında safkan dış kulvara açılması oldukça zaman kaybedip safkanı tekrar koşuyu adepte etme çabaları start çıkışında tökezlenme olayındada safkan etkilenip yarışın kendini veremeyip son 200'den sonra ilk dörde girme şansı kalmayıp binicisi T.Yıldız enseye basarak yarışı kendi yarışı 6'ıncı bitirirken ilk yarışında bu koşusunda yapmış olduğu derece ve sıralamasını kesinlikle ölçü almayın çok daha farklı koşacak olup dikkat diyoruz