Adana Yeşiloba Hipodromu'nda 22 Ocak Salı günü yapılan 7. koşuda M.S.Çelik usulsüz kulvar değiştirmekten 7 gün at binmeme çezası almış olup, B.Kılınç usulsüz kulvar değiştirmekten ve Müs. Çelik hatalı strat çıkışı yapmasından dolayı 7 gün yasal süre haklarını kullanmak istediler.

Koşunun videosunu izlemek için TIKLAYINIZ

KOMİSERLER KURULU KARARI KOŞU NO: 7

7.Koşuda, 3 numaralı BORDEAUX isimli atın binicisi B. KILINÇ, 1200 metrede usulsüz kulvar değiştirdiği için ve 8 numaralı LOVE FLOWER isimli atın binicisi Müs. ÇELİK hatalı start çıkışı yaptığı için 6132 Sayılı At Yarışı Hakkında Kanunun 4. Maddesi ve İlgili Yönetmeliğinin 117. Maddesine göre disiplin soruşturması başlatılarak savunmalarını yasal süresi içerisinde Kurulumuza vermeleri istenmiştir.

Yine aynı koşuda, 7 numaralı KEDİM isimli atın binicisi M.S.ÇELİK 1100 metrede usulsüz kulvar değiştirdiği için 6132 Sayılı At Yarışı Hakkında Kanunun 4. Maddesi ve İlgili Yönetmeliğinin 117. Maddesine göre disiplin soruşturması başlatılarak savunması istenmiştir. Konu ile ilgili savunmasını yasal süresini beklemeden Kurulumuza vermiştir. Ancak savunması yeterli görülmediğinden 7 gün süreyle sanat icrasından men ve 458 TL para cezası verilmiştir.