Atçılık camiamızın değerli mensupları,

 

Gündemde olan Koronavirüsü (Covid-19) nedeni ile ülkemizde ilk vakanın tespit edilmesinin ardından tüm tesislerimizde Kulübümüzce gerekli her türlü tedbir alınmaktadır.

 

Bu kapsamda alınan önlemlerden belli başlıları aşağıda bilginize sunulmaktadır;

 

Ø  Cumhurbaşkanlığınca; spor müsabakalarının Nisan ayı sonuna kadar seyircisiz oynanmasına karar verildiğinin açıklanmasının ardından, hipodromlarımızda yapılan yarışların da Nisan ayı sonuna kadar seyircisiz olarak icra edilmesi uygulamasına başlanmıştır.

 

Ø  At ilgililerinin ve tüm personelin hipodromlara giriş yaparken, yarışlarda at binen jokeylerin ise koşulardan önce jokey odasına girerken ateşlerinin ölçülmesi uygulamasına başlanmıştır.

 

Ø  Koronavirüs ile mücadelede en etkili önlemlerden birinin de kalabalık ortamların oluşmasını önlemek ve kalabalık ortamlardan uzak durmak olması sebebiyle; yarış mahallerine girişlerde önlemler alınmış, özellikle padok, eyerleme mahali ve netice padoğu gibi mahallere girişler minimum seviyeye düşürülmüştür.

 

Ø  Yarış programında yer alan kupalı ve isimli koşular sonrası hipodromlarımızda yapılan kupa törenleri Nisan ayı sonuna kadar iptal edilmiştir.

 

Ø  Hipodromlarımızda; pansiyonlar bölgesindeki ortak kullanım alanları, tribünler, jokey odaları, ofisler vb. tüm alanların dezenfeksiyon çalışmalarına başlanmış ve günlük olarak devam etmektedir.  

 

Ø  İçişleri Bakanlığı tarafından 16.03.2020 tarihinde yayınlanan ek genelge doğrultusunda; hipodromlarımızda bulunan lokaller, kır kahveleri, jokey odasındaki sauna vb. ortak kullanım alanları kapatılmıştır.

 

Ø  Bayilerini kapalı tutmayı tercih edecek olan ganyan bayi sahiplerinin bayilerini açmayabileceği, hizmet vermek isteyen bayilerin ise ancak yayınlanan ek genelgede belirtilen; “müşterilerin bayi içerisinde oturup vakit geçirmelerine izin vermeyerek oyunlarını oynayıp bayiden ayrılmaları” koşulunu yerine getirmeleri şartıyla bayilerini açabilecekleri tüm ganyan bayilerine bildirilmiştir.

 

Ø  Koronavirüse karşı bireysel korunma yöntemleri hakkında personel bilgilendirilmiş,  hipodromlarımızdaki tüm uygun noktalarda T.C. Sağlık Bakanlığı’nın konu ile ilgili yayınladığı afişler ve bilgilendirme amaçlı broşürler çoğaltılarak kullanılmış, el ve cilt antiseptiği (dezenfektan) kullanıma hazır edilmiştir. 

 

Tüm toplumun sağlığını ilgilendiren bu hassas konudaki anlayışınız ve işbirliğiniz için teşekkür ederiz.

 

TÜRKİYE JOKEY KULÜBÜ

 

TJK Hara ve Aşım İstasyonlarında Koronavirüs’e (Covid-19) karşı alınan önlemler hakkında

 

DEĞERLİ AT SAHİPLERİ;

 

KULÜBÜMÜZ HARA/AŞIM İSTASYONLARINDA GÖREV YAPMAKTA OLAN PERSONELİN KORONAVİRÜS HASTALIĞINDAN ETKİLENMESİ HALİNDE, TESİSLERİMİZDEKİ PANSİYONERLİK VE AŞIM FAALİYETLERİNİN AKSAMA / DURMA NOKTASINA GELME RİSKİ OLUŞACAĞI AŞİKARDIR. BU NEDENLE HARA/AŞIM İSTASYONLARIMIZDA, SÖZ KONUSU HASTALIĞIN ÖNLENMESİNE İLİŞKİN OLARAK BİRTAKIM TEDBİRLER ALINMIŞ OLUP, ALINAN TEDBİRLER DAHİLİNDE, AT SAHİPLERİ DE DAHİL OLMAK ÜZERE HARA VE AŞIM İSTASYONLARIMIZA ZİYARETÇİ GİRİŞLERİ DURDURULMUŞTUR.

 

AŞIM BAŞVURULARININ YAPILMASI, SATIŞ, AŞIM SERTİFİKALARININ TESLİMİ VB. TÜM İŞLEMLER, KARACABEY VE MAHMUDİYE PANSİYON HARALARIMIZDA KAPIDA YAPILABİLECEK OLUP, DİĞER HARA/AŞIM İSTASYONLARIMIZDA YAPILMAK İSTENEN SÖZ KONUSU İŞLEMLER İSE HİPODROMLARIMIZDAN YAPILABİLECEKTİR.

 

KULÜBÜMÜZÜN TÜM TESİSLERİNDEKİ FAALİYETLERİN SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE DEVAMI İÇİN KORONAVİRÜS HASTALIĞI RİSKİNİN ASGARİYE İNDİRİLMESİ BÜYÜK ÖNEM ARZ ETMEKTE OLUP, ALINAN TEDBİRLERİN UYGULANMASI AŞAMASINDA SİZ DEĞERLİ AT SAHİPLERİNİN VE TÜM DİĞER AT İLGİLİLERİNİN GÖSTERECEĞİ İŞBİRLİĞİ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

 

TÜRKİYE JOKEY KULÜBÜ