17 MART SALI ADANA

 1.Koşu

 (5) SAN BENITO: Startla birlikte liderliği alan safkan, farkı da 3 boya çıkartarak fazla zorlanmadan 2,5 boy farkla kazanırken, 1,17,44'lük derecesi ve benicisinin elinde en az yarım saniye daha sermaye olması ile aynı gün diğer Maiden'i kazanan NALA KOŞAN'ın 1,17,50'lik derecesinden daha iyi bir derece yapması ile koşacağı ilk yarışında dikkat diyoruz.

(8) DINERO: Son 800 startı geçilirken, sakatlanmıştır.

 

2.Koşu

 (2) HAKK HANI: Son 200'den sonra dışındaki (6) SPARK RACER ile başa baş mücadeleden burun farkıyla kazanma başarısını gösterirken, 2,0,7,82'lik derecesi ve son 800'ü 0,55,56 olması ile ilk yarışında ihmal edilmeyecek bir isim olduğu görülmüştür.

 (6) SPARK RACER: Son 200'den sonra içindeki (2) HAKK HANI ile fotoya kadar başa baş mücadele edip burun farkıyla yarışı 2.bitirirken, en az kazanan safkandar kadar başarılı koşmuş olup ilk yarışında dikkat diyoruz.

 

3.Koşu

 (3) WIND: Son düzlüğe çıkıldığında temposunu yükselterek yarışın liderliğini alan safkan içinden gelen (6) FİLİBYA’nın tüm ataklarına fotoya kadar başarılı bir şekilde karşı gelerek kazanma başarısını gösterirken bugün için ağır kilosuyla gayet başarılı koşmuş olup ilk yarışında kesinlikle ihmal edilmemelidir.

 (6) FİLİBYA: Son 300’den itibaren iç kulvara girerek bariyer dibinden ataklarına başlayan safkan sonlara kadar iyi mücadele verip dışındaki (3) WIND’le arasındaki farkı 1 boya kadar düşürüp koşudan 2.ayrılırken güzel formuyla koşacağı ilk yarışında dikkat diyoruz.

 

4.Koşu

 (8) AIAS: Son 200'den sonra orta kulvardan sprinte başlayan safkan, bariyer dibine doğru kayarak yarışı 4.bitirirken, fotoya canlı girmesi ile ilk yarışında orta ve uzun mesafede koşması halinde çok daha farklı koşacak olup dikkat diyoruz.

 

5.Koşu

 (3) HOLOSKO: Startla birlikte liderliği alan safkan, son virajı 5 boy önde kolay tempoda dönmesi almış olduğu bu avantajını 4,5 boya çıkartarak kazanma başarısını gösterirken, 1,22,55'lik derecesi ve son 800'ü 0,52,52 olması ile ilk yarışında ihmal edilmeyecek bir isim olduğu görülmüştür.

 

6.Koşu

 (4) DENİZİM: Son 200'de iki rakibinin dışından yapmış olduğu güzel sprinti ile yarışı 3.bitirirken, 1,37,42'lik derecesi ve fotoya canlı girişi ile ilk yarışında artık kazanacak güce ulaştığı görülüp kesinlikle ihmal etmeyin.

 

7.Koşu

 (10) YOLDAŞHAN: Jokeyi safkanı bariyer dibine gitmesin diye son 100'de kırbacı sağ eline alıp safkana vurması sonucu binicisinin kontrolü dışında dış kulvara kendini atarak zaman kaybedip yakın aralıklar ile yarışı 3.bitirirken, ilk yarışında çok daha farklı koşacak olup dikkat diyoruz.

 

8.Koşu

 (2) GÜL MATRA: Bekleme yarışı yapan safkan, son 400'den sonra yapmış olduğu atağı ile yarışı 2.bitirirken, 1,28,75'lik derecesi ve fotoya canlı girişi ile ilk yarışında ihmal edilmeyecek bir isim olduğu görülmüştür.

 

9.Koşu

 (3) DARK VICTORY: Son virajı jokeyinin elinde sermayeli dönen safkan, son 300'den sonra liderliği alarak farkı 4 boya çıkarıp kazanırken, 1,16,12'lik derecesi ile aynı gün diğer Maiden'i kazanan SAN BENITO'nun 1,17,44'lük derecesi ve NALA KOŞAN'ın 1,17,50'lik derecelerinden çok daha iyi bir derece yapması ile mesafe ayırt etmeden koşacağı ilk yarışında daha farklı koşacak olup kesinlikle ihmal etmeyin.

 

17 MART SALI KOCAELİ

 1.Koşu

 (5) MOORLAND: Bekleme yarışı yapan safkan, son 200'de rakiplerinin dışından gelerek liderliği alıp 5 boy farkla kazanma başarısını gösterirken, 1,54,96'lık derecesi ve son 800'ü 0,55,00 olması ile ilk yarışında kesinlikle ihmal etmeyin.

 

2.Koşu

 (3) CANIM BABAK: Son 200'den sonra 4 boy önde (1) AKALP önde geçmesine rağmen aradaki farkı boyuna düşüren safkan, yarışı boyun farkıyla 2.bitirirken, en az kazanan safkan kadar başarılı koşmuş olup ilk yarışında kesinlikle ihmal edilmeyecek bir isim olduğu görülmüştür.

 

3.Koşu

 (2) KURTULUŞBEY: Son virajı el oynatmadan orta kulvardan 6.durumda dönen safkan, son 300'den sonra önündeki atın dışına çıkamayıp içine girmesi büyük hata olup kazanabileceği yarıştan 2.likle ayrılırken, ilk yarışında çok daha farklı koşacak olup dikkat diyoruz.

 (14) OZANIN OĞLU: Son 200 7.durumda olmasına rağmen sonlardaki müthiş sprinti ile yarışı 4.bitirirken, fotoya 1., 2.ve 3.olan safkanlardan daha canlı girmesi ile ilk yarışında çok daha farklı koşacak olup dikkat diyoruz.

 

4.Koşu

 (7) KING OF THE FIRE: Yarışın liderliğini son 600 geçildiğinde ele geçirerek bu metrelerden itibaren koşuya tempo veren safkan rakiplerini yanına yaklaştırmadan 7 boy farkla fazla zorlanmayıp kazanma başarısını gösterirken, 1,55,64'lük derecesi ve fotoya canlı girişi ile ilk yarışında kesinlikle ihmal edilmemeli.

 

5.Koşu

 (7) THE BEST SİMGE: Son 150'de 3.durumda olmasına rağmen son 50'de yapmış olduğu güzel sprinti ile (8) WINTERS LOVE'den liderliği alıp 1 boy farkla kazanırken, ilk yarışında dikkat diyoruz.

 (3) LADY PIA: Yarış içinde karşı düzlükte 1200 startı geçilirken grubun içinde çıkarak safkanların dışına çıkması dış kulvarda son 800'den sonra 3 safkanın dışından boşluk bırakarak döden safkan, son virajı savrularak dönmesi ile rakiplerinden oldukça fazla mesafe koşarak liderliği aldı. Son 300'den sonra düşen temposu ile yarışı 4.bitirirken, ilk yarışında bu koşusunda yapmış olduğu derecesini ve sıralamasını kesinlikle ölçü almayın, çok daha farklı koşacak olup dikkat diyoruz.

 

6.Koşu

 (7) INNOCENT GHOST: Son 200'de dış kulvardan 5.durumda olan safkan, yapmış olduğu güzel sprintiyle son 50'de kolay tempoda liderliği alarak 3 boy farkla kazanma başarısını gösterirken, 1,29,58'lik derecesi son 800'ü 0,52,20 olması ile ilk yarışında kesinlikle ihmal etmeyin.

 

7.Koşu

 (16) NICK NACK: Son viraj dönüldükten sonra 8.durumda olan safkan, orat kulvardan son virajı dönüp önündeki safkanlardan dolayı dış kulvara açılayarak iç kulvara yakın orta kulvarda tek kalmasına rağmen yarıştan kopmayarak yarışı 3.bitir

16 MART BURSA

1.Koşu

 (6) ÖZGÜR REİS: İlk 100 metre içinde bariyer dibinden bekleme yarışı yaparak ilk 3'de yarışı götürüp koşuya tempo veren (5) ATAKAN ABİ'nin 2 boy gerisinden son viraj dönülürken bariyer dibinden trafik sorunu yaşamadan avantajla kolay tempoda dönüp son 400'de liderliği alarak farkı da 4 boya çıkartarak kazanırken, 2,04,80'lik derecesi ve son 800'ün 0,52,52 olması ile ilk yarışında ihmal edilmeyecek bir isim olduğu görülmüştür.

 

 2.KOŞU

 (8) TERAPİST: 10 start çekmesinden dolayı startla birlikte yarış içinde binicisi grup içine girmeyip 2 atın dışından dönmesi son virajda savrularak 6 atın dışından dönerek oldukça zaman kaybeden safkan, son 150'den sonra atların dışından yapmış olduğu güzel sprinti ile yarışı fotoya canlı girişi ve 1,32,47'lik derecesi

4.bitirdi. Hayatında Ankara ve Bursa kum pistinde ve İsanbul sentetik pistinde iki kez koşup birinde kazanan safkan, diğerinde tabela dışında kaldı. İlk kez Bursa'da kaba bir kumda start alan safkan, mesafe uzadıkça kaba kumda daha farklı koşacak izlenimini bu yarışında ortaya koyarak pist ayırt etmeden koşacağı ilk yarışında dikkat diyoruz.

 3.KOŞU

(8) TERAPİST: 10 start çekmesinden dolayı startla birlikte yarış içinde binicisi grup içine girmeyip 2 atın dışından dönmesi son virajda savrularak 6 atın dışından dönerek oldukça zaman kaybeden safkan, son 150'den sonra atların dışından yapmış olduğu güzel sprinti ile yarışı fotoya canlı girişi ve 1,32,47'lik derecesi

4.bitirdi. Hayatında Ankara ve Bursa kum pistinde ve İsanbul sentetik pistinde iki kez koşup birinde kazanan safkan, diğerinde tabela dışında kaldı. İlk kez Bursa'da kaba bir kumda start alan safkan, mesafe uzadıkça kaba kumda daha farklı koşacak izlenimini bu yarışında ortaya koyarak pist ayırt etmeden koşacağı ilk yarışında dikkat diyoruz.

 4.KOŞU

(1) MY ROYAL SUN: Startla birlikte liderliği alan safkan, yarışın her yerinde rakiplerine hakim olup son 200'den sonra jokeyinin teşviklerine ve kırbacına cevap vererek 1,13,16'lık derecesi ile 4 boy farkla kazanma başarısını gösterirken, son 800'ün 0,47,96 olması ile ilk yarışında kesinlikle ihmal edilmemeli.

 (2) PRINCESS DI: Padokta süzülmüş görülen safkan, 21/03/2020 tarihinde İzmir'de start aldığı yarıştan safkan, oldukça etkilendiği görüldü. 24 gün arayla bile koşmasına rağmen bu etkelinmeyi üstündenden atamayan safkan, 2020 yılının en kötü yarışını Bursa'da bu koşusunda yaptı. Atın İlgilileri bu değerli kısrağın sorunlarını tamamiyle halledikten sonra koşmaları çok daha iyi olacaktır. İlk yarışında bu koşusunda yaptığı derecesini ve sıralamasını kesinlikle ölçü almayın, çok daha farklı koşacaktır.

 (4) KARAHİSARLI: Start çıkışında jokeyini düşüren safkan, yarışı derecesiz bitirmiştir.

 5.KOŞU

(3) AHMET BEYLİ: Son 600'de bariyer dibinden kolay tempoda 3.durumda olan safkan, son viraj dönüldükten sonra koşunun liderliğini yapan (1) DARK POWER'ın dışına kolay gelip son 300'de liderliği alarak 8 boy farkla kazanma başarısını gösterirken, üst üste aynı mesafede koşarak kazanmasıyla ilk yarışında kesinlikle ihmal edilmeyecek bir isim olduğu görülmüştür.

 6.KOŞU

(14) SERDENGEÇER, yarış içerisinde bekleme yarışı yapan safkan, binicisi son 800'den sonra teşviklere başlayıp son viraj üzerinde kırbaç ve teşvikle 10.sırada döndü. Son 300'den sonra önünde safkanların olması bariyer dibine girmek zorunda kaldı. Bariyer dibinden yapmış olduğu güzel sprintine rağmen yakın aralarla fotoyu girip beşinci oldu. Son katıldığı orta ve uzun mesafede yarışlarının dördünü Bursa'da birini İzmir'de koştu. Tabela yakın yarışlar bitirmesi mesafe ayırt etmeden koşacağı ilk Handikap yarışında çok daha farklı koşacak olup dikkat diyoruz.

  

 

ŞANLIURFA

1 KOŞU 

 (4) DEMİR HAN: Koşunun liderliğini startla birlikte yapan (2) BEN YILDIZSOY'u son 600'de yakalar gibi olan safkan, son viraj dönülürken, bir kez kaçırıp farkın 5 boya çıkmasına rağmen son 100'de yapmış olduğu atağı ile yarışı 2.bitirirken, farkın boyuna düşmesi 20 metre daha olsa koşuyu kazanabilirdi. 2,03,46'lık derecesi ile aynı gün diğer Maiden'i kazanan ERKARSLAN'ın 2,05,90'lık derecesinden daha iyi bir derece yapması ile ilk Maiden yarışında kesinlikle ihmal edilmemelidir.

 2.KOŞU

(5) ALOĞLUM: Karşı düzlükte 1000 startı geçilirken, orta kulvardan giden safkan dışındaki ata hafif fauller yaparak dış kulvara çıkmak istemesi son virajı 11.durumda dış kulvarları savrularak döndü. Son 200'de 8.durumda olmasına rağmen dış kulvardan yapmış olduğu güzel sprinti ile 2., 3.ve 3.lük mücadelesinden boyun - boyun farklarla yarışı 3.bitirirken, ilk yarışında çok daha farklı koşacak olup dikkat diyoruz.

 

3.KOŞU

(4) KÖÇEK: Yarışın liderliğini son viraj dönüldüğünde ele geçiren safkan binicisinin teşviklerine bu metrelerden itibaren her metrede başarılı bir şekilde cevap verip rakiplerinin ataklarına direnerek kazanma başarısını gösterirken güzel formuyla koşacağı ilk yarışı için de ümit vermiştir.

 (11) GÜLAYFER: Son düzlüğe 10.durumda çıkarak bekleme yarışı yapan safkan dış kulvara açılarak ataklarına başlayıp özellikle son 100’deki kuvvetli ataklarıyla koşuyu 2.tamamlarken fotoya kazanan rakibi kadar canlı ve diri girmesiyle ilk yarışında kesinlikle ihmale gelmeyecek güçte görülmüştür.

 (3) KESVACANGÜN: İç kulvardan son 200’den itibaren yaptığı canlı ve diri ataklarıyla fotoya kadar iyi mücadele verip koşudan 3.ayrılan safkanın formunu bulmaya başladığı görülüp ilk yarışında dikkat diyoruz.

 (6) SONESEN: Bekleme yarışı yapan safkan son 200’den itibaren bariyer dibinden etkili atakları ile gelerek koşuyu 4.bitirirken ilk yarışında kesinlikle ihmale gelmeyecek güçte bir isim olduğu görülmüştür.

 

4.KOŞU

(1) ALAÇATI AĞASI: Yarışı ön tarafta kabullenerek forse eden safkan istediği tempoyu bulup son düzlüğe çıkıldığında rakipleriyle arasındaki farkı her geçen metrede daha da açarak fazla zorlanmadan kazanma başarısını gösterirken en yakın rakibine 3 saniyeye yakın fark yapmasıyla bundan sonraki yarışı için de oldukça ümit vermiştir.

 (12) GÖNCÜBEY: Bekleme yarışı yapan safkan öndeki ALAÇATI AĞASI’nın farkı açarak 1.liği garantilediği koşuyu dış kulvardan yaptığı etkili ataklarıyla 2.tamamlarken fotoya canlı ve diri girişiyle koşacağı ilk yarışında kesinlikle ihmale gelmeyecek güçte görülmüştür.

 (10) ROJHATAĞA: Son düzlüğe çıkıldığında iç kulvara girerek ataklarına başlayan safkan 2.liği dışından gelen GÖNCÜBEY’e kaptırarak koşudan 3.ayrılırken ilk yarışında dikkat diyoruz.

 

5 KOŞU 

(1) DEM DEM: Önde yarışı forse eden MİR BARAN’ın dışından yaptığı ataklarıyla farkı her geçen metrede azaltarak gelip rakibine son anda hakimiyetini hissettirerek kazanma başarısını gösteren safkanın formunu bulduğu görülüp koşacağı ilk yarışı için de oldukça ümit vermiştir.

 (2) MİR BARAN: Startla birlikte liderliği ele geçirerek yarışı forse eden safkan sonlara kadar koşuyu önde götürmesine rağmen dışından gelen DEM DEM’e tam fotonun önünde geçilerek koşudan boyun farkıyla 2.ayrılırken ilk yarışında güzel formuyla ihmale gelmeyecek güçte görülmüştür.

 (7) VİSTULA: Bekleme yarışı yapan safkan dış kulvardan özellikle son 200 metre içerisinde kuvvetli atakları ile gelip 3.lüğü kurtarırken fotoya canlı ve  diri girişiyle koşacağı ilk yarışında yakın takibe alınmalıdır.

 (5) FLOOD GRIL: Son düzlüğe ön grubun gerisinde çıkarak bekleme yapan safkan özellikle son 100’de dış kulvardan kuvvetli sprinti ile gelip yakın aralarla koşuyu 4.bitirirken ilk yarışında kesinlikle ihmale gelmeyecek güçte bir isim olduğunun izlenimlerini bırakmıştır.

6.KOŞU

ERKARSLAN: Son viraj dönüldüğünde öndeki OĞLUM MEMET’in dışından ataklarına başlayan safkan rakibini yakalayıp son 200 geçildiğinde hakimiyetini hissettirerek farkı giderek açıp fazla zorlanmadan kazanma başarısını gösterirken bundan sonraki yarışı için de ümit vermiştir.

 SÜREYYA HANIM: Bekleme yarışı yapan safkan dış kulvara açılarak özellikle son 200’deki kuvvetli atakları ile 2.liği kurtarıp fotoya canlı ve diri girişiyle dikkat çekerken ilk yarışında yakın takibe alınmalıdır.

OĞLUM MEMET: Son düzlüğe çıkıldığında yarışın liderliğini alan safkan dışından gelen ERKARSLAN’ın ataklarına son 200 geçildiğinde karşı gelemeyip düşmeye başlayan temposuyla 2.liği de kaptırarak koşudan 3.ayrılırken ilk yarışında acele etmeyip sprintini sonlara bırakması halinde daha farklı koşabilecek güçte bir isim olduğunu göstermiştir.

 DRONE SPY: Makineden 5 boy tereddütlü çıkarak bekleme yapan safkan dış kulvardan özellikle son 100’de kuvvetli atakları ile gelip koşuyu 4.tamamlarken o gelişiyle 50 metre daha olsa farklı sonuç alabilirdi. İlk yarışında yakın takibe alınmasını öneririz.

 ALTAN ABİ: Start çıkışında jokeyini düşüren safkan yarışı derecesiz bitirmiştir.

 

7.KOŞU

(4) DELİ FARUK: Öndeki SEYRANTEPE’nin dışından yaptığı ataklarıyla rakibine son 100’de hakimiyetini hissettirerek farkı fotoya kadar 4.5 boya kadar çıkartıp kazanma başarısını gösteren safkan bu formuyla koşacağı ilk yarışı için de oldukça ümit vermiştir.

 (2) SEYRANTEPE: İlk metrelerden itibaren yarışın liderliğini ele geçirerek koşuyu forse eden safkan dışından gelen DELİ FARUK’un ataklarına son 100’de karşı gelemeyerek koşuyu 2.tamamlarken güzel formuyla koşacağı ilk yarışında kesinlikle ihmale gelmeyecek güçte görülmüştür.

 (14) YILMAZ HOCA: Temposunu son 300’den itibaren yükselterek orta kulvardan atağa kalkan safkan öndeki SEYRANTEPE ve DELİ FARUK’u yakalayamasa da mücadeleden tam kopmayıp koşudan 3.ayrılırken ilk yarışında ihmale gelmeyecek güçte bir isim olduğunu belli etmiştir.

 (9) MİRBERRİ: 95 gün aradan sonra start aldığı yarışında bekleme yapan safkan orta kulvardan özellikle son 200 geçildiğinde kuvvetli ataklar ile gelip koşuyu 4.bitirirken ilk yarışında daha farklı koşabileceğinin izlenimlerini bırakmıştır.

 (12) ŞUBAT İKİ: Starttan çıkmayan safkan yarışı derecesiz bitirmiştir.

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

15 MART PAZAR İZMİR

1.Koşu

(6) KAYALARLI: Son 200'ü 3 boy önde lider geçmesine rağmen fotoda dışından gelen (3) ÇAĞKAR'a baş farkıyla liderliği verip yarışı 2.bitirirken, 2,20,73'lük derecesi ile bugün için kazanan safkan kadar başarılı koşmuş olup ilk yarışında ecele etmeyip sprint mesafesini kısaltması halinde ihmal edilmeyecek bir isim olduğu görülmüştür.

2.Koşu

(7) PATLICAN: Bekleme yarışı yapan safkan, son virajı 11.durumda dönmesi son 400'de orta kulvardan safkanların dışına açılması müthiş sprinti ile pistte biraz gezinmeye başlamasından dolayı zaman kaybetti. Son 200'de bariyer dibine gitmek istemesi H.Karataş buna izin vermemesi ile yarışı boşlukta 3.bitirirken, ilk yarışında bu koşusunda yapmış olduğu derecesini ve sıralamasını ölçü almayın, çok daha farklı koşacak olup dikkat diyoruz.

(11) RIVIERA: Son 100'de iç kulvara yakın orta kulvardan kazanacak gibi sprinte başladığı anda son 100'de bariyer dibine jokeyinin kontrolü dışında sapmasından dolayı binicisi Sinan Özen atın üstünde değenisini kaybederek düşmesi sonucu koşuyu derecesiz bitirmiş sayıldı. İlk Maiden yarışında kesinlikle ihmal etmeyin.

3.Koşu

(1) KING WINNER: Son 400'de içindeki (5) URLA ZAMANI ile birlikte sprinte kalktığı metrelerde içindeki safkana iki sefer faul yapması daha sonra başa baş süren mücadeleden son 150'den sonra liderliği alarak 1,5 boy da fark yaparak kazanma başarısını gösterirken, 2,05,50'lik derecesi ve son 800: 0,53,24 olması ile koşacağı ilk yarışında ihmal edilmeyecek bir isim olduğu görülmüştür.

4.Koşu

(2) GÜRSOYHAN: Yüksek tempoda giden yarışta son 300'den sonra dış kulvardan yapmış olduğu güzel sprinti ile son 200'de liderliği alarak 1,41,60'lık derecesi ile kazanma başarısını gösteren safkan, son 800: 0,50,64 olması ile koşacağı ilk yarışında kesinlikle ihmal etmeyin.

5.Koşu

(6) AŞIKBEY: Bekleme yarışı yapan safkan son 300’den itibaren dış kulvardan ataklarına başlarken içindeki rakiplerine son 150’de hakimiyetini hissettirerek farkı fotoya kadar 4 boya çıkartıp kazanma başarısını gösterirken güzel formuyla bundan sonraki yarışı için de ümit vermiştir.

(2) KARAMIH: Son 400 geçildiğinde iç kulvara girerek ataklarına başlayan safkan etkili sprinti ile gelip 2.liği dışındaki rakiplerinden kurtarırken fotoya canlı ve diri girişiyle bundan sonraki yarışında kesinlikle ihmale gelmeyecek güçte bir isim olduğunu göstermiştir.

(1) EFEBERK: Rakiplerine göre ağır kilo ile start alan safkan orta kulvardan özellikle son 150 metre içerisinde etkili ataklarıyla gelip koşuyu 3.bitirirken ilk yarışında daha farklı koşabilecek güçte bir isim olduğunun izlenimlerini vermiştir.

(7) ESERALP: Yeni ilgilerindeki ilk yarışında bekleme yarışı yapan safkan dış kulvara açılarak ataklarına son 300 geçildiğinde başlayıp fotoya kadar mücadeleden tam kopmayıp koşuyu 4.tamamlarken ilk yarışında dikkat diyoruz.

(11) KELEŞHAN: Yarışı ön tarafta kabullenerek numara götüren safkan özellikle son 200’den itibaren düşmeye başlayan temposuyla rakiplerinin ataklarına karşı gelemeyerek koşudan 5.ayrılırken bugün için mesafenin uzun geldiği görülüp özellikle kısa mesafede koşacağı ilk yarışında dikkat diyoruz.

6.Koşu

(12) WONDER QUEEN: Son 150'den sonra orta kulvardan yapmış olduğu güzel sprinti ile içindeki (4) DARKİN ile birincilik mücadelesinden fotoda baş farkıyla koşuyu 1,20,11'lik derecesi ile kazanırken, son 800: 0,48,68 olması ile aynı gün diğer Maiden'i kazanan ÖMER IN MY LOVE'nin 1,20,13'lük ve KING JIM KEY7in 1,20,93'lük derecelerinden daha iyi bir derece yaptı. İzmir pistinde 5 kez start almış olup bir kez 3 çim pistte koşarak tabela dışı kalması ile bu kez KGK ile çim pistte koşmuş olup ilk çim yarışında ihmal etmeyin.

7.Koşu

(2) HAYRİŞİM: Bekleme yarışı yapan safkan, son virajı 4.durumda jokeyinin hafif teşviki gelmesi son 300'de orta kulvardan iki atın arasına girerek son 150'de liderliği alıp farkı da 5,5 boya çıkartarak 1,15,02'lik derecesi ile kazanma başarısını gösterdi. Son 800: 49,60 olması ile ilk yarışında kesinlikle ihmal etmeyin.

8.Koşu

(8) KING OF THE SUN: Son virajı el oynatmadan kolay dönen safkan, Mustafa Çiçek ile bir anda liderliği alıp 3 boy fark yapması eyeri kaymaya başlayıp fotoda burun farkı ile yarışı kaybederken, % 100 Gr-1 Ege Derbisi'ni kazanırmış. En az kazanan safkan kadar başarılı koşmuş olup ilk yarışında kesinlikle ihmal etmeyin.

9.Koşu

(3) SELİNKA: Son 150'de dördüncü durumda olan safkan, safkanların dışından yapmış olduğu müthiş sprinti ile içindi 3 safkana hakim olarak 1,39,51'lik derecesi ile kazanırken, son 800: 0,57,24 olması ile ilk yarışında ihmal edilmeyecek bir isim olduğu görülmüştür.

(4) ALESTA: Son viraj dönüldükten sonra sprint sprint mesafesini geç ayarlayan safkan, yarışı 5.bitirirken, fotoya 1., 2., 3. ve 4.olan safkanlardan daha canlı fotoya girişi ile ilk yarışında çok daha farklı koşacak olup dikkat diyoruz.

10.Koşu

(8) AŞAN PINAR: Startla birlikte ilk 10'da bariyere yakın yarışı takip eden safkan, keskin virajları bariyer dibinden dönmesinden dolayı hafif faullere maruz kaldı. Son 200'den sonra iç kulvardan orta kulvara açılmayıp safkanların dışından çıkan safkan, oldukça zaman kaybedip son 100'de yapmış olduğu müthiş sprinti ile yarışı 3.bitirirken, o gelişi ile 20 metre daha olsa yarışı 2.bitirebilirdi. 1,21,63'lük derecesi ile orta ve uzun mesafede koşacağı ilk yarışında kesinlikle ihmal edilmemelidir.

15 MART PAZAR ADANA

1.Koşu

(3) YEŞİLKALE: Son 150'den sonra (4) GÜVENAĞA ile aradaki 4 boyluk farkı eterip dışından yanına gelerek safkan hakim olamayıp boyun farkıyla yarışı 2.bitirirken, ilk yarışında ihmal edilmeyecek bir isim olduğu görülmüştür.

(5) İNSAFKAYA: Starttan geç çıkış yapan safkanın jokeyi attan inip yarışı derecesiz bitirmiştir.

2.Koşu

(3) PRENSES ASLI: Son viraj dönüldükten sonra bariyer dibinden gitmesinden dolayı safkanı da jokeyi çamur adam gibi olup öndeki safkanlardan deavamlı kum yedi. Son 500'de dışarı çıkmak istedi. Dışında safkanların olmasından dolayı çıkamayıp bariyere yakın kulvardan önü açılabaliceğini jokeyi son 400'de düşünüp tercih etmesi o tercih hakkını da trafik sorunu yaşadı. Son 300'den sonra (9) AÇIK KIRMIZI'nın dışına geldiğinde en az 1 boy kaybetti. (9) AÇIK KIRMIZI'nın yarış içerisinde kumda safkanın jokeyinin yüzüne çekmemesi boyun farkı ile yarışı koşuyu kazanırken, bu safkanda yarışı 2.bitirdi. İlk yarışında daha farklı koşacak olup dikkat diyoruz.

(7) HIZLI ZELİŞ: Ağır tempoda başlayan yarışın son 800'den sonra süratlenmesi son viraj dönülürken, orta kulvardan trafik sorunu az da olsa yaşan safkan, en dış kulvara açılmayı tercih edince zaman kaybetti. Son 300'de dış kulvardan sonuncu durumdayken safkan ancak yarışa o metrelerden sonra adapte oldu. Güzel sprinti ile yarışı 2,19,13'lük derecesi ile yarışı 3.bitirirken, fotoya canlı girmesi ile ilk yarışında çok daha farklı koşacak olup dikkat diyoruz.

3.Koşu

(1) BABA ÇAĞLAR: 61 gün aradan sonra start aldığı yarışında son 400 geçildiğinde iç kulvara girerek ataklarına başlayan safkan dışındaki (3) DAINTREE’ye son 100’de hakimiyetini hissettirip kazanma başarısını gösterirken fotoya canlı ve diri girişiyle bundan sonraki yarışı için de ümit vermiştir.

(3) DAINTREE: Yarışı ilk metrelerden itibaren forse ederek numara götüren safkan son 100’e kadar önde gelmesine rağmen içinden gelen (1) BABA ÇAĞLAR’ın ataklarına karşı gelemeyerek koşudan 2.ayrılırken güzel formuyla yakında Maiden’dan çıkabilecek güçte bir isim olduğunu göstermiştir.

(5) KING ATLAS: Son 300’den itibaren dış kulvardan ataklarına başlayan safkan özellikle son 100’de öndeki (1) BABA ÇAĞLAR ve (3) DAINTREE ile arasındaki farkı azaltarak gelip koşudan 3.ayrılırken ilk yarışında kesinlikle ihmale gelmeyecek güçte bir isim olduğunu belli etmiştir.

(10) SULTANIM: Bekleme yarışı yapan safkan iç kulvara girerek özellikle son 100’deki canlı ve diri ataklarıyla yakın ara koşudan 4.ayrılırken kazanan rakibiyle arasında sadece 67 saliselik bir fark olmasıyla koşacağı ilk yarışında dikkat diyoruz.

4.Koşu

(2) DUBLIN: Son 300'den sonra bariyere yakın orta kulvardan yapmış olduğu güzel sprinti ile yarışı 4.bitirirken, fotoya 1., 2. ve 3.olan safkanlardan daha canlı girmesi ile bu koşu safkana galop niyetine gelip nefes açması ile koşacağı ilk yarışında çok daha farklı koşacak olup dikkat diyoruz.

5.Koşu

(2) KARA DUMAN: Son 50'de dördüncü durumda olan safkan, yaptığı müthiş sprinti ile yarım boy - burun farklarla yarışı 2.bitirirken, fotoya mermi gibi girmesi ve 1,28,55'lik derecesi, o gelişi ile 20 metre daha olsa koşuyu kazanabilir. En az kazanan safkan kadar başarılı koşmuş olup ilk yarışında kesinlikle ihmal edilmemeli.

6.Koşu

(4) O BİR REİS: Ön tarafta (7) NİSANOĞLU ve (6) GÜNPINAR erken liderlik mücadelesine girişti. Arka grupla bir anda 15 boy kopan safkan, birbirlerini son viraj dönülürken ağır çikeme girerek gerilemeye başladılar. Bekleme yarışı yapan (4) O BİR REİS, el oynatmadan son 400'de liderliği orta kulvardan aldı. Bariyer dibinden 3,5 boy farkla kazanma başarısını gösterirken, güzel formuyla koşacağı ilk yarışında kesinlikle ihmal edilmemelidir.

(1) TAŞIYICI: Adana pistinde 13 gün içerisinde S.Kaya ile Gr-3'de 1900 kumda 6/2, G.Kocakaya ile Gr-3'de 1400 kumda 1,37,23 ve Kv-6'da 60 kiloyla 1900 kum pistte 2,19,25 ile 7/4 olan safkan, 13 günde 3 tane sert bir yarış koştu. 22/02/2020 tarihinde 1900 metrede 2,15,35 ile 6/2 oldu. 15/03/2020 tarihinde 1900 kum pistte 2,19,25 ile yapması safkan, 13 gün önce koştuğu yarışla bu koşu arasında 4 saniye oynaması ben attık benim beni en az 21 gün dinlendirin ben eski safkan olayın der gibi bu yarışında bir hali vardı. Bugün için safkanın kötü koşmasının sebebi yakın tarih aralıklarıyla koşmasıdır. İlk yarışında dinlendirilerek koşması halinde bu yarışında yapmış olduğu derecesini ve sıralamasını kesinlikle ölçü almayın.

7.Koşu

(5) PALAWAN: Önde yarışı forse eden (7) BABA CUVEE’yi kovalayan safkan, orta kulvardan yaptığı atakları ile rakibine son 100’de hakimiyetini hissettirip 1 boy farkla kazanma başarısını gösterirken 1.34.17’lik derecesiyle koşacağı ilk yarışı için de oldukça ümit vermiştir.

(7) BABA CUVEE: Startla birlikte liderliği alarak yarışı forse eden safkan dışından gelen (5) PALAWAN’ın ataklarına son 100’de karşı gelemese de kolay teslim olmayıp 2.liği kurtararak dikkat çekerken 1.34.34’lük derecesiyle koşacağı ilk yarışında kesinlikle ihmale gelmeyecek güçte görülmüştür.

(2) PANCMAHAL: 61 kilo ile start aldığı yarışında bekleme yapan safkan dış kulvardan ataklarına başlayıp özellikle son 100’de içindeki rakipleri (5) PALAWAN ve (7) BABA CUVEE ile arasındaki farkı her geçen metrede azaltarak gelip yakın aralarla koşudan 3.ayrılırken o gelişiyle 50 metre daha olsa farklı sonuç alabilirdi. Güzel formuyla koşacağı ilk yarışında dikkat diyoruz.

(6) TEKDALIN İZİ: 113 gün aradan sonra start aldığı yarışında bekleme yapan safkan dış kulvardan özellikle son 200’den itibaren etkili atakları ile gelip 4.lüğü içindeki (4) ROUGHNECK’den kurtarırken bundan sonraki yarışında daha farklı koşabileceğinin izlenimlerini bırakmıştır.