27 Ocak 2019 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromu'nda; 1 numarada kayıtlı PERFECT RUNNER isimli atın jokeyi Ahmet ÇELİK, son düzlükte hatalı kulvar değiştirdiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve savunması tebliğ edilmiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 122/7. maddesi (a) ve (b) bendi gereği İhtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

5 numarada kayıtlı HASFIRTINA isimli atın jokeyi Gökhan KOCAKAYA, son düzlükte hatalı kulvar değiştirdiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve savunması tebliğ edilmiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 122/7. maddesi (a) ve (b) bendi gereği İhtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

7 numarada kayıtlı SCOUTLEO isimli atın jokeyi Gökhan GÖKÇE, son düzlükte hatalı kulvar değiştirdiğinden ve protestoya neden olduğundan savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve savunması tebliğ edilmiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 122/7. maddesi (a) ve (b) bendi gereği İhtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

Koşunun videosunu izlemek için TIKLAYINIZ

Koşunun  protesto videosunu izlemek için TIKLAYINIZ