Farklı Analiz - Gündem Özel programına konuk olan TJK Başkanı Serdal Adalı'dan dikkat çeken konular

TJK  Başkanı Serdal Adalı, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Enver Arslan moderatörlüğündeki Farklı Analiz - Gündem Özel programına konuk olan Serdal Adalı; Atahan Zilcioğlu, Hakan Cantınaz ve Süleyman Akdı'nın sorularını yanıtladı.

Başkan Serdal Adalı katıldığı programda, tüm camianın merakla beklediği 94. Gazi Koşusu'nun bu yıl 30 Ağustos Pazar günü kutlayacağımız Zafer Bayramı’nda gerçekleştirileceğini duyururken, hipodromlarımıza seyircilerin alınması, onaylanan yarış programı, jokeylerin farklı şehirde at binmeleri, atların şehirlerarası seyahatleri ve ganyan bayileri başta olmak üzere bundan sonraki süreçle ilgili merak edilen sorulara cevap verdi.

İşte programdan satır başları;

Bundan sonra yapacağımız yarışların ikramiyelerine ortalama yüzde 5 zam yaptık, yüzde 10 olan at sahibi primini de sene sonuna kadar yüzde 15’e çıkardık. Ayrıca bundan sonra 12 at koşulu aranmaksızın tüm yarışlarda 5.’ye de ikramiye verilecektir.

Sene başında açıkladığımız yıllık 710 milyon liralık ikramiyenin yaklaşık yüzde 98’ini, yani 693 milyon lirasını zaten dağıtacağız, kalan kısmını da Bakanlık destek paketiyle vermiş oldu diyebiliriz. Sağlığımız yerinde olsun da bu açıkları kapatırız. Şimdilik en büyük hedefimiz, yılsonuna kadar 2020 senesine başladığımız noktaya gelebilmek.

Jokeylere şehir değiştirme yasağı getirmiştik, ancak şehirlerarası seyahat yasağı kalktığı için biz de bu yasağı kaldırdık. Keza atlar da artık hipodromlar arası seyahat edebilecek.

Yarışlar seyircisiz olarak başlayacak. Seyircili yarışlar için tarih vermemiz de ancak Sağlık Bakanlığının herkesin normal hayatına dönebileceğini açıklamasıyla mümkün olabilir. Şimdilik önceliğimiz atlarımızı koşturmak.Hipodromda maske takılması konusunda son derece ciddiyiz. Takmayan kim olursa olsun asli üyeler dahil hipodromdan çıkarılacak ve 15 gün boyunca içeri alınmayacak. Bu konuda sıfır tolerans göstereceğiz.