31.01.2019 tarihinde ATEŞBİBİ Adana Yeşiloba Hipodromunda galop yaparken Behçet Ekinci safkanın galobunu 800/56 28,2 R olarak almıştır. Hürkont Medya Grubu ise yarış camiasının sevilen isimlerinden Onur Temur ile Adana’da anlaştı. Adana Yeşiloba Hipodromunda Ekinci Kardeşlerin oturduğu alandan ayrı bir alanda galop tutan Onur Temur 31.01.2019 tarihinde ATEŞBİBİ isimli sakanın galobunu 800/57 27,8 R yazmıştır. Behçet Ekinci twitter hesabından galoba sahte yorumunu yapmaktan kendini alıkoyamadı.

Hürkont Medya Grubu olarak Önder İşgüzar da haftanın belli günlerinde Adana Yeşiloba Hipodromunda yerini alırken Faruk Demir, 14 yıldır olduğu gibi tüm yarış yapılan hipodromlarda eksik galopların araştırmasını yaparak destek veriyor.

Ekinci Kardeşler, TJK TV’de İdman Pisti Programı ile yarışseverin karşısına çıkarken at sahipleriyle özel olarak anlaşmaları üzerine atlar kaç metre galop yaptıysa at sahiplerinden onu net alıp bilgisayarla servis ediyorlar. Bu safkanlar koştukları zaman TJK İdman Pisti Programında 1200 veya 1000 metre yaptıkları galop yayınlanmazken bu galobun son 50 metresi videoda gösterilip atın sadece 1200/1.18 yaptığı bilgisi geçiliyor. Yarışsever, zaten safkanın 1200 veya 1000 metre galobunu kaç yaptığını at yarışı gazetelerinden görebiliyor. İdman Pisti adı altında yapılan programın, amacından uzak neyi tam ve eksiksiz verip kime hizmet sunduğu doğrusu şaşkınlık yaratıyor. İdman Pisti Programında safkanların galoplarının tamamının verilmeyip safkan saklama rezaletine kim son verecek?