TJK, kendi iç bünyesinde sözleşmeli çalışan personeli işe alırken kim ya da kimlerin talimatıyla nasıl seçici olup işe alıyor, gelinen noktada merak uyandırdı.

Onur Bükey twitter hesabından şu yorumda bulundu: ‘Yurtdışı programı veriyorsunuz arkada... çok biliyorsunuz ya herşeyi favori verdiğiniz atlar yarıştan çıkıyor araştırmıyorsunuz...onların koşmayacakları bize gelen pdf’te yazıyor.Bumu yarş severe hizmet...’

Hürkont Medya Grubunun yayınladığı Yabancı Güncel at yarışı gazetesinin programı yarıştan 36 saat önce TJK, basın ile paylaşıyor. 1 gün önce koşmayacak safkan varsa zaten TJK, verdiği programın yanında belirtiyor. Biz, TJK’nın verdiği programa göre tahminlerimizi hazırlıyoruz. Onur Bükey iyi bir sihirbaz gibi şapkadan kuş çıkartıyorsa TJK yurt dışı yarışlarından sorumlu yetkiliye yarıştan 36 saat önce yarıştan çıkacak atları söylesin biz de buna göre tahminlerimizi hazırlayalım.

Onur Bükey de basının bilgi sahibi olduğu zaman diliminde öğreniyor. 36 saat önce belliymişte at yarışı basını yanlış yayınlıyor şeklinde sosyal medya hesaplarından göstererek kuru hava atması galiba kendisini birilerine yakınlaştırarak kazanç sağlıyor.  Türkiye’nin en çok tıklanan at yarışı sitesi www.liderform.com.tr’de Değişiklikler Bölümünde ‘koşmayan atlar, değişen jokeyler’ TJK ile aynı saniyede internet sitemizde yer almaktadır.

 Kemal Akyer