20 Temmuz Pazartesi günü Bursa'da yapılan 3 yaşlı arap tayları ikinci ve dokuzuncu koşu yarışlarında ilk 200 metrede binicilerin birbirlerine yaptıkları o mesafelerdeki faullere ihtar bile verilmiyor özellikle ikinci koşuda komiserler kurulu bu tay yarışlarında ilk 200 metresine daha dikkatli izlemesini tavsiye ederiz.

Komiserler Kurulu Raporu

KOŞU NO 1

Koşuda 1 numarada kayıtlı HALİLŞAH isimli at koşuya başlamamıştır. Atın Antrenörü HAKAN CANSU; 6132 S.K. 4. Mad. ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrasının (A) bendine göre İhtar cezası ile cezalandırılmıştır.

Koşuda 1 numarada kayıtlı HALİLŞAH isimli at, koşuya başlamadı. 6132 Sayılı Kanun ve Yönetmeliğin 9/J maddesi gereği; (15 GÜN)yeterince eğitilinceye kadar koşulardan yasaklanmasına karar verilmiştir.

Koşuda 4 numarada kayıtlı FAITHFUL WOLF isimli atın Binicisi ALİCAN İNCİ, koşuda son düzlükte yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Binici ALİCAN İNCİ; 6132 S.K. 4. Mad. ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrasının (A) ve (B-1) bendlerine göre İhtar ve 562 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 2

Koşuda 5 numarada kayıtlı NAKIŞ isimli atın Antrenörü SABRİ ARSLAN, yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Antrenör SABRİ ARSLAN; 6132 S.K. 4. Mad. ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrasının (A) bendine göre İhtar cezası ile cezalandırılmıştır.

Koşuda 1 numarada kayıtlı BAYILABAYILA isimli atın Binicisi ONUR YILDIZ, koşuda son düzlükte fazla sayıda kamçı kullanarak yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Binici ONUR YILDIZ, 6132 Sayılı Kanunun 4. maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 123/6 Maddesi gereğince 562 TL para cezası ve 14 gün süre ile sanat icrasından men cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 3

Koşuda 4 numarada kayıtlı VAHŞİ ÇOCUK isimli atın Binicisi MAHMUT BAĞ, koşuda son düzlükte fazla sayıda kamçı kullanarak yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Binici MAHMUT BAĞ, 6132 Sayılı Kanunun 4. maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 123/6 Maddesi gereğince 562 TL para cezası ve 14 gün süre ile sanat icrasından men cezası ile cezalandırılmıştır.

Koşuda 7 numarada kayıtlı PHILBERTA isimli atın Binicisi MAHSUN DEMİRBAŞ, koşuda start çıkışı yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Binici MAHSUN DEMİRBAŞ; 6132 S.K. 4. Mad. ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrasının (A) ve (B-1) bendlerine göre İhtar ve 562 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 4

Koşuda 3 numarada kayıtlı HEARTS QUEEN isimli atın Binicisi ENGİN TOKÇALAR, koşunun 1700 metresi yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Binici ENGİN TOKÇALAR; 6132 S.K. 4. Mad. ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrasının (A) ve (B-1) bendlerine göre İhtar ve 562 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 7

Koşuda 2 numarada kayıtlı CUMHURİYELİ isimli atın Binicisi DENİZ YILDIZ, koşuda son düzlükte yarış usul ve esaslarına aykırı hareket etmiştir. Binici Komiserler Kuruluna çağırılmış, sözlü savunması yeterli görülmesi nedeniyle sözlü olarak uyarılmıştır.