Behçet Ekinci ve Osman Ekinci, iyi ata kötü galop yazarken kötü ata iyi galop yazmayı kendilerine felsefe haline getirdiler. İlk kez start alan DAVIDE 800/51 25 ÇR U.Sarıca ile yapmasına rağmen Ekinci kardeşler, 800/53,5 26,5 R apranti ile yaptığını yazdıkları gibi Yarış gazetesinin tahminlerinde de son sıralarda yer verirlerken altılı ganyan kuponlarında yoktu. Osman Ekinci kendi altılısında 3 atta bu safkanı vermediği gibi Fotomaç gazetesinin altılı ganyanında DAVIDE yoktu. Hürkont Medya yayınlarında 1. ve 2. at olarak  Fanatik gazetesinin tahminlerinde favori ayrıca altılısında banko verildi.

Ekinci Kardeşler, geçtiğimiz günlerde bizim Ankara’daki galobumuza sahte dediklerinde galobun sahte olmadığını ispat ederek buradan sizlerle paylaşmıştık. Ankara'da devam eden galop mahkemesi kayıtlarına kendi avukatlarının yazdığı malum sitenin sahibi ile anlaşarak yarışseverlere hayali rekor galoplar yazmışlar ve bunları Fotomaç gazetesinde ayrıca malum sitede yayınladıklarından bahsederken  Fotomaç gazetesinde ve malum sitede kötü galop yapan atlara rekor galop yazılarak yarışseverler mağdur edildi. Ben sadece bir olaydaki 5 galobu yazdım.  Bunları yapmalarının sebebi benim malum siteden bu galopları alıp Fotomaç'a sattığımı iddia etmeleridir. Halbuki o günlerde malum sitenin sahibi, galopları Fotomaç'a kendi vermekteydi. Osman Ekinci ve Behçet Ekinci'ye bu olayları söylememesinden dolayı hayali galoplar Fotomaç'ta yayınlanınca bu işi para karşılığında el altından Fotomaç'a benim verdiğimi mahkeme kayıtlarında iddia ettiler. O günlerde bu hayali galopları, malum sitenin sahibi, Fotomaç gazetesine birkaç kez daha verdi. Galop davasının 12 yerinde bu sitenin adı geçerken sahibine bu işlere karışıp veya karışmadıysa gel mahkemeye kendini akla dedim. O da twitterden  zamanı gelince mahkemeye geleceğim, dedi fakat mahkemeye gelmedi.

Sahte galop tutan, hayali galop yazan, sakladıkları at geldiği zaman yarışseverleri ters köşeye yatırdık diye sevinen Ekinci Kardeşler, aynı zamanda profesyonel yalancıdırlar. Ekinci Kardeşler, son günlerde her önüne gelen at sahibi, asli üyeye ya da camianın bir ferdine galop davasını kazandıklarını beyan ediyorlar. Gelinen noktada sesimi çıkartmıyorum, yorum yapmıyorum. Mahkeme sonuçlandığında elbette buradan sizlerle belgeleriyle davayı kimin kazandığını paylaşacağım. 24 Şubat’ta TJK 2018 yılı Çalışma Raporu ve yeni asli üye seçimi var. 26 Şubat Salı günü galop davası ile ilgili size mahkeme kayıtlarına girmiş bir belgeyi açıklayacağım. Sizler o belgeyi buradan okuduktan sonra bunların nasıl yalancı olduklarına tanık olacaksınız.

Arşiv ve Rehber Koşu Bültenleri, Salı günü bir yayın kuruluşu tarafından devralındı. İstanbul dağıtımı tarafından adetler istendi. Çarşamba günü vazgeçildi ve yine kendi yayınlarını çıkardılar. Hürkont Medya Grubu olarak 6 Şubat günü hukuk büromuzla bir toplantı yaptık. Akabinde şirket ortaklarımız ile görüşme gerçekleştirdik. Mademki haber yanlıştı, iki yayın kuruluşu arasındaki mesafe 200 metre olduğuna göre neden gelip bunu söylemediler? Biz de cevabı verirdik. Bu bültenler yaklaşık bir aydır ciddi şekilde satılıktı. Hürkont’a bağlı Bakırköy bayii Nusret Çetinkaya şaka ile karışık yanında çalışan bir personele Rehber Koşu Bültenini ben alayım demiş. Günde on defa Rehber Koşu Bülteninin sahibi Can Bey telefonla Nusret’i aramış, Nusret cevap vermemiş. Biz, devredildiğini yarış camiasına duyurduk. Neden anlaşamadıklarını da çok iyi biliyoruz. Rehber Koşu ve Arşiv bültenlerinin haklarını en çok arayan, benimdir. Aylarca tüm hipodromlarda galop parası almadan kendilerine hazır olarak galop veren de bendim. Kendi yazısında iflas ettiğimizi, iki aylık parasını vermediğimizi iddia ediyor. Biz de bu adamın hiçbir şekilde parası kalmayıp bir yıl boyunca Şanlıurfa ve bazı illerdeki galopçuların parasını ödemeyip bunların paralarını kesinti yaparak şirketimiz ödemiştir.Ayrıca son 6 aydır bu şirketin tüm hipodromlarda galopları hazır dizilmiş vaziyette gönderilmiş olup tek kuruş para alınmamıştır. Ayrıldığımız süre zarfında borçlu olduğu saatçilere sattığı bültenlerde parası ödenmiş olup bize olan borçları da TJK'dan  ayda 4000 TL alacağı reklamdan 1000 TL şeklinde her ay ödeme yapacağını belirtmesine rağmen tek kuruş ödenmemiştir.

Osman Ekinci ve Behçet Ekinci ile dava süreci devam ederken davalar sonuçlandığında dava sonucunu buradan sizlerle paylaşacağımı ve Ekinci Kardeşler ile mahkeme kanalıyla görüşeceğimizi bir kez daha belirtmek isterim.

Kemal Akyer