Daredevil’in kızı Swiss Skydiver’dan G1 Alabama Stakes zaferi

TJK tarafından satın alınan ve bu yıl aşım sezonunda yetiştiricilerimize hizmet vermek üzere Türkiye’ye gelen Daredevil’in Amerika’daki temsilcilerinden Swiss Skydiver (Daredevil – Expo Gold / Johannesburg) 15 Ağustos Cumartesi günü katıldığı, New York’taki Saratoga Hipodromunda sezonun en önemli mücadelelerinden biri olan G1 Alabama Stakes’te zafere kolay uzandı ve aygırımızın ilk Grup 1 koşu galibi temsilcisi oldu.

2000 metre kum pistte gerçekleştirilen koşuyu jokeyi Tyler Gaffalione idaresinde 2.03.04’lük bitiriş derecesiyle kazanan Swiss Skydiver, kariyerinin 9. startında 5. birinciliğine imza atmış oldu.

2018 yılı Keeneland Satışları’ndan 35.000 Dolar bedelle alınan Swiss Skydiver, 16 Kasım 2019 tarihinde katıldığı ilk startında Maiden’a veda etmişti. Bu yıl 15 Şubat günü start aldığı G2 koşuda üçüncülük elde eden tay, akabinde G2 Gulfstream Park Oaks ile birlikte ilk Grup koşu birinciliğine ulaşmıştı. Mayıs ayının ilk gününde Oaklawn Park’ta G3 Fantasy Stakes’i kazanan Swiss Skydiver, 6 Haziran’da ise Santa Anita’da G2 Santa Anita Oaks’ta birinciliğe 4 boy farkla kolay uzandı. Aygırımız Daredevil’in ilk jenerasyon temsilcilerinden olan Swiss Skydiver, son olarak ise 11 Temmuz’da Keeneland’de erkek rakipleriyle birlikte start aldığı G2 Blue Grass Stakes’ten ikincilikle ayrılmıştı.

Kentucky Oaks yolunda 100 puanı daha hanesine yazdıran ve tablodaki liderliğini açık ara koruyan Swiss Skydiver için bir sonraki muhtemel yarışın bu yıl pandemi nedeniyle 4 Eylül günü koşulacak olan G1 Kentucky Oaks olması bekleniyor.

----------------------

Bodemeister temsilcisi Clayton’dan Stakes galibiyeti

TJK tarafından satın alınan ve bu yıl aşım sezonunda yetiştiricilerimize hizmet vermek üzere Türkiye’ye gelen Bodemeister’ın Amerika’daki temsilcilerinden Clayton (Bodemeister – Smarthalf / Smart Strike) ilk black-type galibiyetine ulaştı.

15 Ağustos Cumartesi günü, Kanada’nın Woodbine Hipodromunda gerçekleştirilen 1800 metre sentetik kum pistteki Plate Trial Stakes’i jokeyi Rafael Hernandez idaresinde kazanan Clayton, kariyerinin 4. startında 3. birinciliğine imza atmış oldu.

2018 yılında Keeneland Eylül Ayı Satışları’ndan 50.000 Dolar bedelle alınan Clayton, 17 Kasım 2019 tarihinde katıldığı ilk startında galibiyete ulaşmıştı. 14 Haziran’da 3 yaşlı olarak piste çıktığı ilk yarışında ikinci olan safkan, 18 Temmuz’da ise bir kez daha Woodbine pistinde katıldığı koşudan birincilikle ayrılmıştı.

Bodemeister’ın 3 yaşlı temsilcisi Clayton için bir sonraki muhtemel hedefin 12 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan ve Kanada’nın derbisi olarak da bilinen Queen’s Plate olması bekleniyor.