22 Ağustos Cumartesi günü İzmir Şirinyer Hipodromunda yapılan 3.Koşu sonrası Binici Muhammed Mir BİLGİN ve Nevzat Avcı tartı mahalinde birbirlerini hakaret etmelerinden dolayı her iki binicinin savunmalarına bakan Izmir komiserler kurulu Muhammed Mir BİLGİN'E 1164 TL ve Nevzat Avcı'ya 562 TL para cezası verdi. Eskiden Tartı yerinde yaşanan bu olaylarda Komiserler kurulu 7 veya 14 gün ceza verirdi. Artk gün cezası kalktı, paranın gücüne göre hakaret eden binicilere cezalar kesiliyor. Alt limit 562 TL

Komiser Raporu

Koşu sonrasında tartı mahallinde 8 numarada kayıtlı KIZIMELA isimli atın aprantisi Muhammed Mir BİLGİN ile 11 numarada kayıtlı OH JOY isimli atın jokeyi Nevzat AVCİ arasında tartışma yaşandığı Tartı Hakemliğince tutanak altına alınmıştır. Konu ile ilgili olarak; Muhammed Mir BİLGİN yarışlarla ilgili yer ve tesislerin düzen ve disiplinini bozduğundan dolayı savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve savunma istem yazısı kendisine tebliğ edilmiştir. Adı geçen apranti savunmasını aynı tarihte Kurulumuza vermiş olup, konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. maddesi (a,b-1) bendi gereği ihtar ve 1164 TL cezası ile cezalandırılmıştır.

Nevzat AVCİ yarışlarla ilgili yer ve tesislerin düzen ve disiplinini bozduğundan dolayı savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve savunma istem yazısı kendisine tebliğ edilmiştir. Adı geçen jokey savunmasını aynı tarihte Kurulumuza vermiş olup, konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. maddesi (a,b-1) bendi gereği ihtar ve 562 TL cezası ile cezalandırılmıştır.