Onur Bükey, yurt dışı yarışlarında koşmayacak safkanların 36 saat önce belli olduğunu ve yabancı Güncel gazetesinde bunun belirtilmediğini sosyal medya hesabından iddia etmeyi sürdürüyor. 

Geçtiğimiz günlerde twitter hesabından yurt dışı yarışları ile ilgili sanki Yabancı Güncel gazetesinin bir yanlışı ya da açığı varmış ifadelerine yer veren Onur Bükey, aslında günlük spor gazeteleri ve ulusal basını da suçluyor. 

Onur Bükey'in sosyal medya üzerindeki iddialarının ardından TJK ilgililerinin yarış camiasına yurt dışı yarışlarında koşmayan safkanların kaç saat önce ve hangi koşullarda koşmadığı açıklaması yapmaması üzerine  yakın aralıklarla ikinci defa iddialara cevap vermek zorunda kalıyorum. TJK'nın kendi sözleşmeli personelinin yurt dışı yarışları ile ilgili iddialarına kulak tıkamasını akıl almaz değerlendiriyorum. 

TJK, uzun yıllardır yurt dışı koşularının deklaresini yarıştan bir gün önce saat 12.30 ile 13.30 arasında ulusal basına ve yerel at yarışı basınına verirken www.tjk.org'da da paylaşır. Yurt dışı yarışlarını TJK'nın basın ile paylaştığı deklareye göre hazırlayıp basmak zorundayız. 

Onur Bükey ile geçmişe dayanan bir diyaloğumuz olduğu için teknolojinin bu  denli gelişmediği geçmiş yıllarda yerel gazeteler hatta ulusal basının kullandığı gibi merkez büromuzda manuel kullandığımız programlara sanki şimdi devam ediyormuşuz gibi sözüm ona bizi yarışsevere karşı küçük düşürmek ve eksik, yanlış baskı yapıyoruz imajı vermek adına kopyala yapıştır sözcüklerini Bükey sık kullanıyor. 

Hürkont Medya Grubu, baskıya giren yurt içi ve yurt dışı tüm at yarışı gazetelerinde, bültenlerinde teknolojinin son harikası özel programlar ve özel yazılımlar kullanmaktadır.  Nitekim TJK'dan kopyala yapıştır diye iddia ettiği teknik, Hürkont Medya Grubu için asla kullanılan bir teknik değildir. Yurt dışı Yabancı Güncel ve yurt içi yarışlarını içeren Güncel at yarışı gazetesi sayfa mizampajı ve sayfaların hazırlanışı itibariyle birbirinden tamamiyle farklıdır. Hürkont Medya Grubunda çalışıp ekmek yiyen ancak süreç içerisinde tüm haklarını ödeyerek ayrıldığımız isimlerle sosyal medyada  bir araya gelip ekürileşen bu gruba ve bu grubun iddialarına gülüyorum. Dörtken beş oldular, yakında altıncıyı da bulup altılı ganyana koşacaklar.  Sahi hepinizin kuyruk acısı var değil mi? Hürkont'ta çalışıp fazlasıyla haklarınızı alırken şirinlik yaptığınız günleri siz unutmadınız, ben de unutmadım. 

9 Şubat Cumartesi günü İstanbul'da favori olan BÖRÜ, aynı gün Adana'daki 4.koşuda KÜLÜNK AĞA  ve SEE YOU AGAIN'nin % 100 koşmayacaklarını araştırmalarımızda öğrendik ve saat 12.07'de  www.liderform.com.tr'de  duyurduk. Safkanlar koşmadı. KÜLÜNK AĞA yarışın başlamasına 10 dakika kala yarıştan çıktı. Onur Bükey ve Bükey'in dahil olduğu grup, tahminler verirken her üç safkanın koşmayacakları bilgisi yarışsever ile paylaşılmadı. Öyle ya sosyal medya hesaplarında aslan parçası olan grup, atıp tutuyorsunuz. Her üç safkan koşmayacaktır diye yayınlarınızda ve sosyal medya hesaplarınızda neden saat 12.07'den önce duyurmadınız?  

Yılda 400 milyon TL civarında müşterek bahis oynatılan yurt dışı yarışları, TJK'ya yılda net 100 Milyon TL kazandırmaktadır. Onur Bükey, sosyal medya üzerinden dahil olduğu gruba şirinlik olsun diye Hürkont Medya Grubunu karalama kampanyasına başladıysa asılsız iddialarının kendisini vezir değil rezil edeceğini net bir şekilde ifade ederim. Gerçi dönemine göre takındığı şirin hâller, artık ne kadar samimiyetsiz olduğunun da göstergesi. 

Bursa'dan İstanbul'a iş aramak için gelen Onur Bükey'di. Şu an çalıştığı gazetenin ilgilileriyle görüşüp işe aldırtan bendim değil mi Onur Bükey? Hatırladığın ve herkesin bilmesi gereken; evet, bendim. 

Diyeceğim şu ki; ekmek yediğin tabağa tükürme. Yoksa Allah muhafaza kendin pişirip kendin yersin, kendin çalıp kendin oynarsın. 

Kemal Akyer