14 Şubat Perşembe günü İzmir Şirinyer Hibodrom`unda Komiserler Kurulu Kararı.

ÇIKAN ATLAR :

Koşu 2. AKÇAGELİN Çıkış nedeni APRANTİSİ HASTANEYE SEVK EDİLDİĞİNDEN VE YERİNE APRANTİ BULUNAMADIĞINDAN.

Koşu 6. (6) GO FOR THE AFTER Çıkış nedeni GASTROENTERİTİS.

KOŞU NO: 3

4 numarada kayıtlı TAŞKESEN isimli atın jokeyi Çetin OK son düzlükte hatalı kulvar değiştirdiğinden, savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve savunması aynı tarihte alınmıştır. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 122/7. maddesi (a) ve (b) bendi gereği İhtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 6

1 numarada kayıtlı BAŞ KHAN isimli atın antrenörü Asya ÖMEROĞLU atının start makinasına girişte huysuzluk yaptığından, startı geciktirdiğinden ve atını yeterince eğitemediğinden, savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve savunması aynı tarihte alınmıştır. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. maddesi (a,b-1) bendi gereği İhtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

2 numarada kayıtlı BİTİRİM DADAŞ isimli atın antrenörü Regaip YILDIZ atının start makinasından çıkış yapmadığından ve atını yeterince eğitemediğinden, savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve savunması aynı tarihte alınmıştır. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. maddesi (a,b-1) bendi gereği İhtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

14 numarada kayıtlı NINALIS isimli atın jokeyi Dorukhan PALAUR start çıkışında hatalı kulvar değiştirdiğinden, savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve savunması aynı tarihte alınmıştır. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 122/7. maddesi (a) bendi gereği İhtar cezası ile cezalandırılmıştır.

9 numarada kayıtlı MOUNT MONET isimli atın jokeyi Gökhan GÖKÇE start çıkışında hatalı kulvar değiştirdiğinden, savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve savunması aynı tarihte alınmıştır. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 122/7. maddesi (a) ve (b) bendi gereği İhtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

ALİ ERKUL Komiserler Kurulu Başkanı Şirinyer Hipodromu