KOŞU NO: 5

3 numarada kayıtlı NEON KNIGHT isimli atın antrenörü 4 numarada kayıtlı POWER KING isimli atın jokeyinin kendi atının engellendiği gerekçesi ile protesto çekmiştir. Kurulumuzca yapılan inceleme sonucunda derece değişikliğine gidilmiştir. At Yarışları Yönetmenliğinin 122. maddesi 7. fıkrası gereğince, (gayri resmi sıralama 4,3,5,2,1 iken) aşağıdaki şekilde derece değişikliği yapılmasına karar verilmiş ve sıralama;

1 inci 3 haşa no’lu NEON KNIGHT, 2 inci 4 haşa no’ POWER KING, 3 inci 5 haşa no’lu VAROLHAN, 4 üncü 2 haşa no’lu DYMAXION, 5 inci 1 haşa no’lu RECO şeklinde kesinleşmiştir.

4 numarada kayıtlı POWER KING isimli atın aprantisi Mertcan ÇELİK yarışın yaklaşık 1300 metrelerinde hatalı kulvar değiştirdiğinden ve yanındaki ata yaklaştığından ayrıca son düzlükte hatalı kulvar değiştirdiğinden ve yanındaki ata yaklaştığından ve protestoya neden olduğundan, savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve savunma yazısı kendisine tebliğ edilmiştir. Mertcan ÇELİK savunmasını yasal süresi içerisinde vereceğini bildirdiğinden gerekli işlem savunmasını takiben yapılacaktır.

7 numarada kayıtlı HARUNHAN isimli atın aprantisi Enis Emre DOĞRU koşuyu tamamladıktan sonra tartı mahallinde kavga olayına karışarak yarışlar ile ilgili yer ve tesislerin düzenini bozduğundan savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve savunma yazısı kendisine tebliğ edilmiştir. Enis Emre DOĞRU savunmasını yasal süresi içerisinde vereceğini bildirdiğinden gerekli işlem savunmasını takiben yapılacaktır

www.liderform.com.tr Görüşü

POWER KING son 300 den sonra dış kulvara açılıyor ama dışındaki NEON KNIGHT ile ciddi bir teması olmayıp,NEON KNIGHT binicisi içinden gelen safkan yanına geldikçe oda dış kulvara doğru kaçıyor Mertcan Çelik`e at binmeme ve para cezası verilebilir,ama koşu sıralamasının değiştirilmesi biraz ağır olmuş.

Tam video

Protesto kararı videosu