24 Şubat Pazar günü Veilefendi Hipodromu'nda 4. Koşuda OLGİÇ isimli safkan yarışın ilk 100 metresi içinde YURTYAPAN Foullerine mağruz kalıp safkanın önayakları YURTYAPANIN arka ayaklarına takılması sonucu Burak Akçay'ı düşürüp kestirmeden ahıra kaçtı.Komuserler kurulu Res'en koşuya protesto çekip koşu sıralamasını değiştirmesi gerekir YURTYAPAN sonunculuğa alınmalıdır. İki atı kulvar dibine sıkıştırıyor birini Jokeyi dengesini kaybedip kötü şekilde düşüyor 50 metre avans alıyor İstanbul yarış komuserler kurulu başkanı Ahmet Yavuz Karaca kurul üyeleriyle birlikte 15 gün Umut Barlık'a at binmeme cezası veriyor yüzde yüz değişecek yarışı değiştirmiyor.

YKK üyeleri ilk yapacağınız toplantıda lütfen bu yarışın ilk yüz metresini inceleyin,Komiser diye atadıklarınızı bir bakın Hipodrom'larımızda bu hakemleride denetliyecek VAR odaları yapma zamanı geldi adaletin kantarı başka türlü sağlanamaz artık.

KOŞUDAN VİDEO

Komiserler Kurulu Kararı:

4.Koşu

6 numaraya kayıtlı olarak koşan YURTYAPAN isimli atın jokeyi Umut BARLIK, starttan çıktıktan sonra usulsüz kulvar değiştirerek içindeki atların koşu yolunu daraltmak suretiyle yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden dolayı kurulumuza çağırılmış, konu ile ilgili savunma istemi kendisine tebliğ edilmiş ve kendi isteği üzerine aynı gün savunması alınmıştır. Savunması kurulumuzca yetersiz görüldüğünden 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan At Yarışları Yönetmeliğinin117. maddesinin 1. fıkrası (b-1) ve (ç) bentleri ile 2.fıkrası uyarınca 15 (on beş) gün süreyle tribün ve eklentileri dışında, yarışlarla ilgili yer ve tesislere girmekten ve sanat icrasından geçici olarak yasaklanmış ve ayrıca 919 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

YARIŞ DÜNYASINDA NELER OLUYOR? HABER ALMAK İSTİYORSANIZ www.Liderform.com.tr BİZİMLE KALIN.