28 Şubat 2019 Perşembe günü İzmir'de yapılan günün 2.Koşusu'nda 5 numarada kayıtlı REAL KING isimli atın jokeyi Alaattin KÜRÜNDÜK, start çıkışında hatalı kulvar değiştirdiğinden savunmasının alınması amacıyla Komiserler Kurulu'na çağırılmış ve aynı tarihte savunmasını vermiştir. Konu ile ilgili 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 122/7 maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.

7 numarada kayıtlı YAHYAHAN isimli atın jokeyi Akın SÖZEN, start çıkışında hatalı kulvar değiştirdiğinden savunmasının alınması amacıyla Komiserler Kurulu'na çağırılmış ve aynı tarihte savunmasını vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 122/7 maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.

9 numarada kayıtlı AŞANKIZ isimli atın jokeyi Barış KURDU, start çıkışında hatalı kulvar değiştirdiğinden savunmasının alınması amacıyla Komiserler Kurulu'na çağırılmış ve aynı tarihte savunmasını vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 122/7 maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.

Koşunun videosunu izlemek için TIKLAYINIZ