KOMİSERLER KURULU KARARI

6.KOŞU

4 numarada kayıtlı CONGENIAL SON isimli atın antrenörü, 5 numarada kayıtlı URLA ZAMANI isimli atın jokeyinin kendi atını engellediği gerekçesiyle protesto çekmişlerdir. Kurulumuzca yapılan inceleme sonucunda, protestonun reddine karar verilmiştir.

4 numarada kayıtlı CONGENIAL SON isimli atın aprantisi Nasuh AKTAŞ, son düzlükte iki defa hatalı kulvar değiştirdiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve aynı tarihte savunmasını vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 122/7 maddesi (a) ve (b) bendi gereği ihtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

PROTESTO VİDEOSU

5 numarada kayıtlı URLA ZAMANI isimli atın aprantisi Mürsel KAYİŞ, son düzlükte hatalı kulvar değiştirdiğinden ve protestoya neden olduğundan savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve aynı tarihte savunmasını vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 122/7 maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.

9 numarada kayıtlı KAVACIK BEYİ isimli atın aprantisi Arif Okan PAZAR, son düzlükte hatalı kulvar değiştirdiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve aynı tarihte savunmasını vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 122/7 maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.

6.KOŞU'NUN TAM VİDEOSU

1.KOŞU

1 numarada kayıtlı AMAZING LIVE isimli atın jokeyi Onur ÖZTÜRK, son düzlükte hatalı kulvar değiştirdiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve aynı tarihte savunmasını vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 122/7 maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.

1.KOŞU'NUN TAM VİDEOSU

3.KOŞU

2 numarada kayıtlı BAŞKONAKLI isimli atın aprantisi Alperen OLUK, yarışın yaklaşık son 900 metrelerinde hatalı kulvar değiştirdiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve aynı tarihte savunmasını vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 122/7 maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.

7 numarada kayıtlı UĞURSEL isimli atın jokeyi Nevzat AVCİ, son düzlükte hatalı kulvar değiştirdiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve aynı tarihte savunmasını vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 122/7 maddesi (a) ve (b) bendi gereği ihtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

3.KOŞU'NUN TAM VİDEOSU

YARIŞ DÜNYASINDA NELER OLUYOR? HABER ALMAK İSTİYORSANIZ www.Liderform.com.tr BİZİMLE KALIN.