JOKEY DEĞİŞİKLİĞİ:

KOSU NO 1,AT NO: 1,At Adı BLACKBALL, KOŞMAYAN JOKEY AKIN SÖZEN,ÇIKIŞ NEDENİ TARTI MAHALİNDE BULUNMADIĞINDAN, ATIN DEĞİŞEN JOKEYİ  KADİR TOKAÇOĞLU.

ANTRENÖR DEĞİŞİKLİĞİ:

KOSU NO  4,AT No 6,At Adı WRITE TO ELLIE, ATIN ANTRENÖRÜ ZAFER AVCI,ÇIKIŞ NEDENİ RAPORLU OLMASI,ATIN DEĞİŞEN ANTRENÖRÜ ALİCAN ÖKSÜZLER.

KOSU NO 6,AT NO 1,At Adı  GÜNGÖR AĞA,ATIN ANTRENÖRÜ  ANIL KARABIYIK,ÇIKIŞ NEDENİ YASAKLI OLMASI,ATIN DEĞİŞEN ANTRENÖRÜ HALİM KAYA.

KOMİSERLER KURULU KARARI:

KOŞU NO: 1

1 numarada kayıtlı BLACKBALL isimli atın jokeyi Akın SÖZEN , tartı mahallinde bulunmadığından ve tartı yükümlülüğünü yerine getirmediğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve aynı tarihte savunmasını vermiştir. Konu ile ilgili olarak uçağının rötar yaptığına dair belge getirdiğinden herhangi bir ceza verilmemiştir.

KOŞU NO: 2

8 numarada kayıtlı STRIKE HARD isimli atın aprantisi Halil GÜN, start çıkışında hatalı kulvar değiştirdiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve aynı tarihte savunmasını vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 122/7 maddesi (a) ve (b) bendi gereği, ihtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 3

4 numarada kayıtlı FIRE CANDY isimli antrenörü Bekir SOYSAL, yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve aynı tarihte savunmasını vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1 maddesi (a) bendi gereği, ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.

YARIŞ DÜNYASINDA NELER OLUYOR? HABER ALMAK İSTİYORSANIZ www.Liderform.com.tr BİZİMLE KALIN.