9 Mart Cumartesi günü Dubai World Cup Karnavalı’nın Super Saturday günü kapsamında birbirinden önemli koşular gerçekleştirildi. Tjk Yönetim kurulu üyesi İsmail Hadioğlu’nun sahibi olduğu temsilcimiz Good Curry,katıldığı 1600 metre kum pistteki G3 Burj Nahaar’da jokey Halis Karataş idaresinde ikinci oldu.

Good Curry'nin ikinci olduğu Yarışın Videosu

3 ve yukarı yaşlı 11 safkanın katılımıyla gerçekleştirilen G3 Burj Nahaar’ı startla birlikte aldığı liderliği potoya kadar koruyan Hamdan Al Maktoum Ekürisi’ne ait MUNTAZAH (Dubawi – Rumoush / Rahy) jokey Jim Crowley idaresinde kazanırken, aynı zamanda 1.34.99’luk bitiriş derecesiyle 1.35.21ile One Man Band isimli safkanı ait olan pist rekorunu da kırmış oldu. Temsilcimiz Good Curry’nin bu koşudaki bitiriş derecesi ise 1.36.78 olarak kayıtlara geçti.

14 Ocak günü Dubai’ye uçan temsilcimiz Good Curry, 1 aylık hazırlık süreci sonrası ilk yarışına 14 Şubat’ta 1200 metre kum pistteki Handikap koşu için çıkmıştı. Yaklaşık 4 aylık aranın ardından ve grubun en ağır sıkletiyle start alan temsilcimiz, koşudan yakın aralarla 4.olarken o gelişi ile 50 metre daha olsa ilk 3'te yarışı bitire bilirdi.

G3 Burj Nahaar’da padoğa en iyi gelen safkan seçilen ve seyisi Vedat Aydoğdu’nun ödüle layık görüldüğü yarıştaki başarılı performansının ardından temsilcimiz Good Curry’nin, 30 Mart günü gerçekleştirilecek olan final günü koşuları kapsamında G2 Godolphin Mile’da Halis Karataşla start alacak.

Süper Cumartesi gününde G3 Burj Nahaar’ın yanı sıra birbirinden önemli koşular da düzenlendi. G1 Jebel Hatta ve G1 Al Maktoum Challenge’ın 3. raundu başta olmak üzere, G2 Dubai City of Gold, G3 Mahab Al Shimaal, G3 Nad Al Sheba Turf Sprint ve Al Bastakiya (Listed) koşularını yarışseverler LiderFrom.Com.Tr ,TJK TV ve TAY TV’den canlı olarak izleyerek bu heyecana ortak oldular.