12 Mart Salı günü Komiserler kurulu koşuya protesto olması, inceleme yaparak protestoyu red ediyor, doğru bir karar daratma olmasına rağmen temas olmaması koşunun sonunı değiştirecek bir şey görülmedi.

KOMİSERLER KURULU KARARI

KOŞU NO: 3

1 numarada kayıtlı HOPPA isimli atın antrenörü Ahmet Emin AVCI, kurulumuza vermiş olduğu dilekçesinde 4 numaralı atın jokeylerinin kendi atını engellediğinden neticeyi protesto ettiği bildirilmiş, koşu kurulumuzca incelenmiş olup protestonun reddine karar verilmiştir.

4 numaraya kayıtlı NALEZEN isimli atın binicisi Erhan YAVUZ son düzlükte usulsüz kulvar değiştirerek yarış usul ve nizamlarını ihlal etmekten dolayı ifadeye çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmış olup, kendisinin isteği üzerine savunmasını 7 gün içerisinde vereceğini belirtmiştir.

5 numaraya kayıtlı FAROKIZ isimli atın binicisi Onur YILDIZ start çıkışı usulsüz kulvar değiştirmek ve suçunu tekerrür ederek yarış usul ve nizamlarını ihlal etmekten dolayı ifadeye çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmış olup, kendisinin isteği üzerine savunmasını 7 gün içerisinde vereceğini belirtmiştir.

KOŞUNUN PROTESTO VİDEOSU

KOŞUNUN TAM VİDEOSU