Avustralya’da yarış takvimine bu yıl ilk kez eklenen ve 5 Milyon Avustralya Doları değerindeki toplam ikramiyesiyle dünyanın en yüksek ikramiyeli 1600 metre çim pist yarışı olan The All-Star Mile, 16 Mart Cumartesi günü Flemington Hipodromu’nda gerçekleştirildi.

2 ve yukarı yaşlı 14 safkanın start aldığı koşuda, Wayne G. Roser’in sahibi olduğu, Adam Trinder’in antrene ettiği MYSTIC JOURNEY (Needs Further – White Gold / Colombia) son metrelerdeki güçlü atakları neticesinde jokey Anthony Darmanin idaresinde galibiyete ulaştı.

Mystic Journey’in kazandığı All-Star Mile’ı koşunun videosu.

null

Mystic Journey’in ardında koşuda ikinci ve üçüncülüğü Godolphin Ekürisi’ne ait HARTNELL (Authorized – Debonnaire / Anabaa) ile ALIZEE (Sepoy – Essaouira / Exceed And Excel) elde ederken, LE ROMAIN (Hard Spun – Mignard / Strategic) ise dördüncü oldu.

Kazanan MYSTIC JOURNEY için koşunun bitiriş derecesi 1.34.77 olarak kayıtlara geçerken, farklar 1 ¼ Boy-Burun-Boyun şeklinde sonuçlandı.

1 yaşında iken yalnızca 11.000 Dolar bedelle alınan Mystic Journey, 2.25 Milyon Avustralya doları birincilik ikramiyesi bulunan All-Star Mile’dan galibiyetle ayrılırken kariyerinin 13. startında üst üste 6., toplamda ise 10. birinciliğine ulaştı. Dünyanın en yüksek ikramiyeli mil yarışında erkek rakiplerini de geride bırakan 3 yaşındaki dişi tay, son olarak 2 Mart günü katıldığı G1 Australian Guineas’i kazanma başarısı göstermişti.

Genellikle anlaşmalı olarak idman jokeyliği yapan 36 yaşındaki Anthony Darmanin 18 yıldır at üstünde olmasına ve bugüne kadar 730 galibiyeti bulunmasına rağmen 2 hafta önce ilk, bugün ise 2. Grup 1 galibiyetine Mystic Journey ile ulaşmış oldu.

Antrenör Adam Trinder ise koşu sonrası yapmış olduğu açıklamada: “Mystic Journey’i iyi koruyacağız, ona iyi bakacağız ve belki de Winx’in blanketini devralabilir.” dedi.