ANTRENÖR DEĞİŞİKLİĞİ : 

KOSU NO1. AT NO 8. At Adı GÖRÜNMEZ. ATIN ANTRENÖRÜ BEYDA TANRIKULU.  ÇIKIŞ NEDENİ RAPORLU OLMASI. ATIN DEĞİŞEN ANTRENÖRÜ AHMET NECDET HINÇ.

KOSU NO7. AT NO12.  At Adı LADY ROSSA.  ATIN ANTRENÖRÜ ACİ ALTUNBAŞ. ÇIKIŞ NEDENİ RAPORLU OLMASI.ATIN DEĞİŞEN ANTRENÖRÜ AT SAHİBİ.

KOSU NO8. AT NO14. At Adı MAVİ. ATIN ANTRENÖRÜ BEYDA TANRIKULU.ÇIKIŞ NEDENİ RAPORLU OLMASI. ATIN DEĞİŞEN ANTRENÖRÜ ŞÜKRÜ ÇELİK.

KOMİSERLER KURULU KARARI

KOŞU NO: 1

8 numaraya kayıtlı GÖRÜNMEZ isimli at, start makinesinden çıkış yapmaması ve suçunun tekerrür etmesinden dolayı, At Yarışları Yönetmeliğinin 9.maddesinin (j) bendi uyarınca 15 (on beş) gün süreyle koşulara katılmaktan yasaklanmış ayrıca antrenörü Ahmet Necdet HINÇ, atını yeteri kadar eğitemeyerek start makinesinden çıkış yapmamasına sebebiyet vermesinden dolayı kurulumuza çağırılmış ve savunma tebligatı yapılmış olup kendisinin isteği üzerine aynı gün savunması alınmıştır. Savunması kurulumuzca yetersiz görüldüğünden 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrası (a) ve (b-1) bentleri uyarınca ihtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 5

6 numaraya kayıtlı DİDACTİC isimli at, start makinesinden çıkış yapmaması ve suçunun tekerrür etmesinden dolayı, At Yarışları Yönetmeliğinin 9.maddesinin (j) bendi uyarınca 15 (on beş) gün süreyle koşulara katılmaktan yasaklanmış ayrıca antrenörü Atakan ŞIVGIN, atını yeteri kadar eğitemeyerek start makinesinden çıkış yapmamasına sebebiyet vermesinden dolayı kurulumuza çağırılmış ve savunma tebligatı yapılmış olup kendisinin isteği üzerine aynı gün savunması alınmıştır. Savunması kurulumuzca yetersiz görüldüğünden 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrası (a) ve (b-1) bentleri uyarınca ihtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır

KOŞU NO: 7

7 numaraya kayıtlı olarak koşan FEVKALADE isimli atın jokeyi Burak AVERBAK, start çıkışında usulsüz kulvar değiştirdiğinden dolayı kurulumuza çağırılmış ve savunma tebligatı yapılmış olup kendisinin isteği üzerine aynı gün savunması alınmıştır. Savunması kurulumuzca yetersiz görüldüğünden 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrası (a) uyarınca ihtar cezası ile cezalandırılmıştır

KOŞU NO: 8

5 numaraya kayıtlı olarak koşan ALTURBO isimli atın jokeyi Gökhan YILDIZ, son düzlükte usulsüz kulvar değiştirdiğinden dolayı kurulumuza çağırılmış ve savunma tebligatı yapılmış olup kendisinin isteği üzerine aynı gün savunması alınmıştır. Savunması kurulumuzca yetersiz görüldüğünden 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrası (a) uyarınca ihtar cezası ile cezalandırılmıştır

6 numaraya kayıtlı olarak koşan VİKONYA isimli atın jokeyi Hışman ÇİZİK, son düzlükte usulsüz kulvar değiştirdiğinden dolayı kurulumuza çağırılmış ve savunma tebligatı yapılmış olup kendisinin isteği üzerine aynı gün savunması alınmıştır. Savunması kurulumuzca yetersiz görüldüğünden 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrası (a) uyarınca ihtar cezası ile cezalandırılmıştır..