JOKEY DEĞİŞİKLİĞİ

Koşu No

At No

At Adı

Koşmayan Jokey

Çıkış Nedeni

Atn Değişen Jokeyi

4

6

BIG DADAŞ

Özcan Yıldırım

Hastaneye Sevk

A.Cem Dağdeviren

6

1

CAN DADAŞ

Özcan Yıldırım

Hastaneye Sevk

Gökhan Gökçe

8

7

BARUTEFE

Majıt Mamedov

Raporlu

Sercan TIRPAN

KOŞU NO: 2

7 numarada kayıtlı EMİRİN GÖZDESİ isimli antrenörü Necati KULAK yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve aynı tarihte savunmasını vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1 maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.

10 numarada kayıtlı MAHSUS MAHAL isimli atın jokeyi Nevzat AVCİ , start çıkışında hatalı kulvar değiştirdiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve aynı tarihte savunmasını vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 122/7. maddesi (a) ve (b) bendi gereği ihtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO 4

4 numarada kayıtlı NERUDA isimli antrenörü Ceyhun YEDİREN yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve aynı tarihte savunmasını vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1 maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 9

1 numarada kayıtlı BİTİRİM DADAŞ isimli antrenörü Regaip YILDIZ yarış usul ve esaslarına aykırı hareket ettiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve aynı tarihte savunmasını vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1 maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.

7 numarada kayıtlı GÜZ PINARI isimli antrenörü Begüm ARAS atını yeterince eğitmediğinden ve atının startı geciktirdiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve aynı tarihte savunmasını vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1 maddesi (a) ve (b) bendi gereği ihtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.