Adana Komiserler Kurulu Kararı

ÇIKAN ATLAR:

KOSU NO: 5,AT NO:6,At Adı: LUMINESCENCE,ÇIKIŞ NEDENİ: KOŞU ÖNCESİ STARTTA ŞAHLANARAK JOKEYİNİ DÜŞÜRMESİ NEDENİYLE

JOKEY DEĞİŞİKLİĞİ:

KOSU NO:7,AT NO:9,At Adı: ARAYEKYİ, KOŞMAYAN JOKEY: HAKAN YILDIZ,ÇIKIŞ NEDENİ: RAPORLU OLDUĞUNDAN,ATIN DEĞİŞEN JOKEYİ: MÜSLÜM BAYDAN.

ANTRENÖR DEĞİŞİKLİĞİ :

KOSU NO: 2,AT NO: 8,At Adı: TAKILBANA,ANTRENÖRÜ:MEHMET BALTA,ÇIKIŞ NEDENİ:RAPORLU OLMASI,ATIN DEĞİŞEN ANTRENÖRÜ: AT SAHİBİ.

KOSU NO:7,AT NO: 5,At Adı: AÇIK KIRMIZI, ANTRENÖRÜ:MEHMET ARSLAN, ÇIKIŞ NEDENİ: RAPORLU OLMASI ATIN DEĞİŞEN ANTRENÖRÜ: AT SAHİBİ.

KOŞU NO: 2

2.koşuda, 7 numaralı SONSAĞNAK isimli at starttan 100 metre geç çıktığı için 6132 Sayılı At Yarışları Kanunu ve ilgili Yönetmeliğinin 9/j maddesi gereğince 15 gün süreyle yarışlara katılmamasına, atın antrenörü R. ATLI' ya atını iyi antrene ettirmediği için ihtar ve 458 TL para cezası verilmiştir

KOŞU NO: 6

6.Koşuda, 2 numaralı BİTURBO isimli atın binicisi D.KAYA, hatalı start çıkışı yapmasından dolayı daha dikkatli olması hususunda Kurulumuzca sözlü olarak uyarılmıştır.

 

İSTANBUL Komiserler Kurulu Kararı

ÇIKAN ATLAR :

KOSU NO: 4,AT NO: 8,At Adı: MAICON,ÇIKIŞ NEDENİ: ÖN SOL AYAKTA TOPALLIK.

KOSU NO:7,AT NO: 3,At Adı: BROWNSVILLE,ÇIKIŞ NEDENİ:ÖN SOL AYAKTA TOPALLIK.

KOŞU NO: 2

9 numaraya kayıtlı CİHANIN OĞLU isimli at, start makinesinden çıkış yapmaması ve suçunun tekerrür etmesinden dolayı, At Yarışları Yönetmeliğinin 9.maddesinin (j) bendi uyarınca 15 (on beş) gün süreyle koşulara katılmaktan yasaklanmış ayrıca antrenörü Şükrü ÇELİK, atını yeteri kadar eğitemeyerek start makinesinden çıkış yapmamasına sebebiyet vermesinden dolayı kurulumuza çağırılmış ve savunma tebligatı yapılmış olup kendisinin isteği üzerine aynı gün savunması alınmıştır. Savunması kurulumuzca yetersiz görüldüğünden 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrası (a) ve (b-1) bentleri uyarınca ihtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır. 

KOŞU NO: 3

6 numaraya kayıtlı olarak koşan DRONE isimli atın antrenörü Turgay DONAT, atını yeterince eğitemeyerek start makinesine geç giriş yapması sebebiyle startı geciktirdiğinden dolayı komiserler kuruluna çağırılarak savunma tutanağı tebliğ edilmiş ve kendi isteği üzerine aynı gün savunması alınmıştır. Savunması kurulumuzca yetersiz görüldüğünden 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrası (a) ve (b-1) bentleri uyarınca ihtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 6

10 numaraya kayıtlı KUDO isimli at, start makinesinden çıkış yapmaması ve suçunun tekerrür etmesinden dolayı, At Yarışları Yönetmeliğinin 9.maddesinin (j) bendi uyarınca 15 (on beş) gün süreyle koşulara katılmaktan yasaklanmış ayrıca antrenörü Serdar YILMAZ, atını yeteri kadar eğitemeyerek start makinesinden çıkış yapmamasına sebebiyet vermesinden dolayı kurulumuza çağırılmış ve savunma tutanağı tebliğ edilmiştir. Konu ile ilgili savunmasını tebliğ edildiği tarihi izleyen günden itibaren 7 ( yedi ) gün içerisinde kurulumuza ilettikten sonra karar verilecektir.