30 Mart Cumartesi günü düzenlenecek olan, dünyanın en yüksek ikramiyeli yarışçılık organizasyonu Dubai World Cup'ta final günü için geri sayım başladı. Ülkemizi temsil eden GOOD CURRY isimli safkanın da TSİ 15:15’te gerçekleştirilecek olan G2 Godolphin Mile’da yer alacağı bu büyük miting öncesi, yıldızlarla kahvaltı organizasyonu ve basın toplantıları gerçekleşti.

Günün ilk saatlerinde yıldızlarla kahvaltı organizasyonu yoğun yağış nedeniyle kapalı alanda yapılmasına rağmen üst düzey bir katılıma sahne oldu. Dünyanın birçok farklı ülkesinden 500’ün üzerinde medya mensubu bu organizasyonu yerinde takip etti.

Soldan sağa; Reşat Köstem (At Yarışı Yazarları Derneği Başkanı), Turgay Kop (TYAYSD II. Başkanı) ve Kulübümüz Asli Üyesi İsmail Hadioğlu

Godolphin Ekürisi baş antrenörü Saaed Bin Suroor

Daha sonrasında düzenlenen basın toplantısında, Godolphin ekürisinin baş antrenörü Saaed Bin Suroor, Türk yarışçılığı ile ilgili gelen bir soru üzerine “Özellikle son yıllarda çok başarılı safkanlarımı Türkiye’ye getiriyorum. Bu yıl da getirmeye çalışacağım. Çünkü Avrupa’dan da bu koşulara ciddi katılımlar oluyor. Dolayısıyla en iyi safkanlarımızı getirmemiz gerekiyor ve gerçekten Türk yarışçılığı son yıllarda büyük gelişim gösterdi. Türk yarışçılığına büyük saygı duyuyorum” dedi.

28 Mart akşamı ise Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Muhammed Bin Raşit Al Maktoum ile World Cup gününde start alacak safkanların ilgilileri, özel misafirler ve medya sorumlularının katıldığı bir resepsiyon gerçekleştirildi. Ayrıca HH Sheikh Mohammed Bin Rashid Al Maktoum Horseracing Excellence ödülleri de bu gecede sahiplerini buldu.