TJK 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü için  Life+ TV ve teknoloji firması RealWorks ile bir  iş birliği gerçekleştirdi.  Yapılan çalışmayla otizmli bir bireyin çevreyi nasıl gördüğü deneyimlenebilecek. Etkinlik,  2 Nisan Salı günü İstanbul Veliefendi Hipodromu Byerley Turk Salonu’nda düzenlenecek.

Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla TJK Türkiye’nin en yeni spor ve yaşam kanalı Life+ TV ve İstanbul merkezli teknoloji ve prodüksiyon firması RealWorks ile beraber anlamlı bir çalışmaya imza attı. Dünyanın otizmli bir insanın gözünden deneyimlenmesine olanak sağlayacak bu proje, sanal gerçeklik gözlüğü ile otizmli bireyin çevresiyle olan etkileşiminin birebir tecrübe edilmesini sağlayacak.

Proje için 360 derece video çekim tekniği ile alınan görüntüler, Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi yetkililerinin destekleri ve bilimsel yaklaşımlarıyla otizmli bir bireyin algılarına göre kurgulandı.

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında İstanbul Veliefendi Hipodromu Byerley Turk Salonu’nda ‘Gelin Engelleri At’la Terapi Merkezlerimiz ile Birlikte Aşalım’  sloganıyla yola çıkarak gerçekleştirilecek etkinlikte sanal gerçeklik gözlüğü ile uygulamayı test edecek olan  sanat ve spor camiasından  davetliler, otizmi kendi gözleriyle deneyimleyecek. Bu sayede TJK’nın 4 yıldır başarıyla sürdürdüğü At’la Terapi’nin yararları hakkında çok daha sağlıklı bilgi sahibi olabilecek.

Ayrıca İstanbul Hipodromu At’la Terapi Merkezinde hâlihazırda terapi gören otizmli çocuklar misafir edilecek, uzmanlar eşliğinde motor becerilerini geliştirebilecekleri atölye çalışmalarına katılarak eğlenceli vakit geçirecekler.

 

null