4.Koşu

(1)STORMY LIBERAL (7-1) 2018 yılında koşmuş olduğu bu koşuyu boyun farkıyla kaybederek ikinci kalmış 2018 yılında Amerika’da en iyi erkek çim pist atı seçilmiş safkan bu yılın başında gördüğü iki koşusu ve bu yarışı için (San Luis Rey İdman Merkezinde 09 Mart 2019 günü kum pistte 1000/1:00.80 ÇR ve 16 Mart 2019 günü 1200/1:12.80 ÇR) yeterli hazırlıklarıyla geldiği Dubai’de yarışın şanslı isimlerinden’dir.

(2)SANDS OF MALI (8-1) 20 Ekim 2018 den günümüze ilk kez koşacak. Bu mesafede koşmuş olduğu on koşusunun beşini kazanmış geçtiğimiz yıl son yarışında Ascot’ta grup 1 British Champion Sprint Stakes koşusunu bu mesafede yumuşak çim pistte kazanmış Panis’in dört yaşındaki temsilcisi dinç gireceği bugün kü yarışında yarışın sürprizini yapmaya aday isimlerden’dir.

(3)LOST TREASURE (20-1) Geçtiğimiz yıl Fransa’da koşmuş olduğu grup 1 koşuyu bir boy farkla beşinci tamamlamış şampiyon WAR FRONT’ın dört yaşındaki temsilcisi bence pek fazla grup koşu performansı sergileyecek form durumuna sahip olduğunu düşünmesemde Ryan Moore gibi bir ustanın tekrar binecek olmasından dolayı çok sürprizde düşünebiliriz.

(4)MAZZINI (30-1) Bu yıl koşmuş olduğu üç koşusunun ikisini kazanmış son yarışında bugün kü yarışı için deneme olarak koştuğu koşusunda üçüncü kalırken pek fazla ışık vermemiş safkana şans vermeyi düşünmüyorum.

(5)THE RIGHT MAN (30-1) Yedi yaşındaki safkan 2017 yılında koşulan bu koşuyu ağıra yakın çim pistte kazanmış isim’dir. Geçtiğimiz yıl sadece iki kez start alabilmiş eğer ki pisti sevdiği ölçülerde bulması durumunda tabela mücadelesinde göreceğimizi umut etmekteyim yoksa aksi takdirde şanslı olabileceğini düşünmüyorum.

(6)BRAVE SMASH (20-1) Bu yıl hali hazırda dört yarış koşmuş fakat bir türlü kazanamamış olsa da son yarışında grup 1 Seppelt Wines Newmarket Handikap koşusundaki çok yakın ara üçüncülüğüyle yarışın sürprizini zor kazanan bir isim olsa da gerçekleştirebilir.

(7)BELVOIR BAY (30-1) Dişi safkanlarla yapmış olduğu başarılı koşularını erkeklere karşı yapamamış kısrağa çok uzak ihtimalde sürprizde şans vereceğim.

(8)BLUE POINT (3-5) Dünyanın en ünlü düz mavi formasına sahip formda safkan koşmuş olduğu koşularıyla yarışın büyük favorisi olup bu yılki geçilmemezliğini bir sonraki koşusuna taşımak isteyecektir.

(9)CARIBOU CLUB (15-1) City Zip’in başarılı temsilcisi ilk kez bu mesafede koşacak olsa da geçtiğimiz yıl yakalamış olduğu yukarı yönlü başarı ivmesiyle bu yılın ilk yarışını kazanarak Dubai’ye formda gelen safkan yarışın sürprizini yapabilecek bir isim’dir.

(10)EKHTIYAAR (20-1) Bu yılın başında iğdiş edilmiş safkan daha sonra koşmuş olduğu üç dikkat çekici koşusu ve bu koşusu için hazırlık olarak koşmuş olduğu son yarışındaki koşusuyla tabela mücadelesinde olmasını bekleyebiliriz.

(11)ILLUSTRIOUS LAD (50-1) 2018 yılında koşulan bu koşuyu beşinci tamamlamış safkan bu yıl içerisinde koşmuş olduğu dört vasat koşusuyla şanslı olabileceğini düşünmüyorum.

(12)VIDDORA (15-1) 2017 yılındaki performansından uzak olan safkan 2018 yılında koşmuş olduğu performansı ve biraz zor kazanan isim olması sebebiyle tabela mücadelesinde şans vereceğim.

(13)WISHFUL THINKER (20-1) Her ne kadar bu yıl koşmuş olduğu üç koşusunda iki kez birincilik elde etmiş olsa da grup 1 statüsünde mücadele edebilecek performansa sahip olduğunu düşünmediğim isime şans veremeyeceğim.

 

 

 

5.Koşu

(1)WALKING THUNDER (5-1)Son yarışında hayal kırıklığı yaşatmış Violence’in şampiyon adayı tayı değişen yeni jokeyiyle yarışın şanslı isimi’dir.

(2)JAHBATH (6-1) Koşmuş olduğu beş koşusunda dört kez birincilik elde etmiş Mukhadram’ın temsilcisi eğer kum pistte sıkıntı yaşamazsa yarışın şanslı bir başka ismi’dir.

(3)GOLDEN JAGUAR (15-1) Üç kez koşup iki kez kazanmış kariyerinin ilk yarışını Jebel Ali Hipodromunun kum pistinde kazanmış eğer ki favori safkanlar biraz performans düşüklüğü göstermeleri durumunda yarışın sürprizini yapabilir.

(4)PLUS QUE PARFAIT (15-1) Geçtiğimiz yıl pisti ıslak bulduğu grup 2 Kentucky Jockey Club koşusunu boyun farkla ikinci tamamladığı yarışı sonrası bu yıl koştuğu iki yarışında da tabela başarısı elde edememiş olsa da o yarışlarında inanılmaz şanssızlıklar yaşadı eğer ki düzgün bir start alır ve Amerika’daki koşularında yaşadığı şansızlıkları yaşamazsa yarışın sürprizini yapabilecek bir isim’dir.

(5)DERMA LOUVRE (12-1) Japonya’dan gelen safkan kum pistte başarılı koşular koşmuş her ne kadar bu mesafede yarış kazanmışsa da halen benim aklımdaki soru işaretim mesafe konusunda olacaktır.

(6)DIVINE IMAGE (2-1) Muhteşem Scat Daddy’nin son mahsullerinden olan son yarışında gösterişli koşu birinciliğiyle yarışın favoriliğini elde etmiş Godolphin ekürisinin kısrağı bakalım sertleşen rakiplerinin yanında bu kez nasıl koşacak?

(7)SUPERIOR (12-1) Ekürileri yarışta daha şanslılardır.

(8)GRAY MAGICIAN (15-1) Amerika’da koşmuş olduğu koşularıyla bu grupta şanslı olabileceğini düşünmüyorum.

(9)RAZEENA (50-1) Maiden isim’dir.

(10)AL HAYETTE (50-1) Son yarışında bugün kü koşusu için hazırlık yarışını dördüncü tamamlamış kısrağa tabelanın son sırası için yapılacak mücadelede şans vereceğim.

(11)VAN BEETHOVEN (10-1) Muhteşem Scat Daddy’nin son mahsullerinden İrlanda ve İngiltere’de koşmuş olduğu koşularıyla tabela mücadelesinde izleyeceğimiz isimlerden’dir.

(12)STUBBINS (10-1) Santa Anita Park’ta katıldığı ıslak pistteki son yarışını gösterişli kazanmış safkana tabela mücadelesinde şans vereceğim.

(13)SWIFT ROSE (30-1) Koşunun favorisi (6)DIVINE IMAGE e bugün kü rakipleri arasında çok yaklaşmış kısrak erkek rakiplerinin yanında sertleşen rakiplerine karşı tabela mücadelesinde şans vereceğim.

(14)MANGUZI (15-1) Hazırlık koşusu olarak koşmuş olduğu son yarışında hayal kırıklığı yaşatmış olsa da koşmuş olduğu koşularındaki performansıyla yarışın sürprizini yapabilir.

 

 

 

6.Koşu

(1)ROY H (1-1) K O Ş M A Y A C A K T I R.

(2)IMPERIAL HINT (5-1) 2019 yılının açılış koşusunda hayal kırıklığı yaşatmış olsa da ROY H’in koşuda start almayacak olmasından dolayı yarışta şans bulabilecek bir isim’dir.

(3)X Y JET (9-2) Geçtiğimiz yıl bu koşuyu boyun farkla ikinci tamamlamış safkan ROY H’in yarışta start almamasından dolayı yarışın en şanslı ismi konumuna gelmiştir.

(4)PROMISES FULFILLED (7-1) Geçtiğimiz yıl Amerika’da grup 1 koşu kazanmış olsa da Amerika’da geçildiği rakipleriyle mücadele edeceği nden tabela mücadelesinde şans vereceğim.

(5)DRAFTED (8-1) Bu yıl Dubai’de koşmuş olduğu koşularında ilk iki dereceden düşmemiş safkan koşudaki iki favori ismin beklenilen performansı gösteremeyecek olurlarsa devreye girebilecek ilk isim’dir.

(6)SWITZERLAND (50-1) Amerika’daki başarılı yarışlarının erken geldiği Dubai’de bir türlü gösteremeyen ünlü antrenör Steve Asmussen’in çalıştırdığı Speighstown’ın temsilcisi yarışın sürprizini yapmaya aday isim’dir.

(7)NINE BELOW ZERO (30-1) Bu yıl Dubai’de koştuğu uygun gruplardaki koşularında başarılı olamamış safkana festivalin son günü koşulan bu önemli koşuda şans veremeyeceğim.

(8)TATO KEY (20-1) Beklediğim çıkışı Dubai’deki son iki koşusunda gösterememiş safkana yarışın sürpriz şansını vermekteyim.

(9)MATERA SKY (50-1) Geçtiğimiz yıl bu koşuyu beş boy geride beşinci tamamlamış safkana bir türlü beklenilen yarışlarını son koşularında yapamamış olmasından dolayı tabelanın son sırası için yapılacak mücadelede şans vereceğim.

(10)FIGHT HERO (30-1) 2018 yılında koşmuş olduğu dokuz koşusunda sadece bir kez kazanabilmiş safkana Amerikan safkanlarının yanında şans veremeyeceğim.

7.Koşu

(1)SOUTHERN LEGEND (15-1) Yarış yavaş gidecek olursa tabela mücadelesinde görebileceğimiz düşündüğüm isime aksi takdirde şans veremeyeceğim.

(2)DREAM CASTLE (7-2) 2017 yılında ülkemizde düzenlediğimiz Uluslararası Topkapı koşusunu ikinci tamamlamış muhteşem makine Frankel’ın temsilcisi Dream Castle 03 Ocak 2019 da yapılan iğdiş ameliyatı sonrası Dubai’de koşmuş olduğu üç koşusunu da kazandı. Japonların muhteşem kısrağı ALMOND EYE’ın koşudaki tek ciddi rakibi konumunda start almasını beklemekteyim.

(3)DEIRDRE (15-1) Geçtiğimiz yıl Dubai Turf koşusunu üçüncü tamamlamış kısrağa tabela mücadelesinde şans vereceğim.

(4)VIVLOS (15-1) Japonya’nın 2016 yılının şampiyon kısraklarından olan Deep Impact’in temsilcisi geçtiğimiz yıl Dubai Turf koşusunda koşup Benbatl’ın kazandığı koşuyu ikinci tamamlamış bugün kü yarışında tabela mücadelesinde şans vereceğim.

(5)MAJESTIC MAMBO (50-1) Güney Afrika’da bu mesafede koşmuş olduğu beş koşusunda üç kez kazanmış olsa da uzun ara sonrası koşmuş olduğu son yarışında bugün kü rakiplerine rakip olamadığı için şans veremeyeceğim.

(6)LORD GLITTERS (20-1) Koşmuş olduğu performansıyla yarışın sürprizini yapabilecek isimlerden olup pisti yumuşak bulması durumunda Japonya’nın muhteşem kısrağına zor anlar yaşatabilir.

(7)ALMOND EYE (7-5) Şubat ayından günümüze düzenli idmanda eğer ki verdiği aradan etkilenmemiş ise 2400 metresi 2:20.60 da koşmuş Japonya’nın muhteşem kısrağı bu yarışı pek de fazla yorulmadan kazanmasını beklemekteyim. Bu yarışı sonrası Avrupa’ya geçerek İngiltere’de iki veya üç yarış koşup hedef yaptığı Prix de I’Arc de Triomphe Stakes koşusunu ilgilileri koşmayı planlamaktadır.

(8)I CAN FLY (10-1) Kendi cinsleri ile olan koşularında daha başarılı performans ortaya koymuş kısrağa tabela mücadelesinde şans vereceğim.

(9)MOUNTAIN HUNTER (30-1) 27 Mart 2019 günü iğdiş edilmiş safkan ilk kez bu haliyle koşacak. Tabela mücadelesinde şans verebiliriz.

(10)YULONG PRINCE (30-1) Güney Afrika’nın Derbisini geçtiğimiz yıl yakın ara farkla ikinci tamamlamış safkan için aklımdaki tek soru işareti 02 Haziran 2018 den günümüze koşmamış olmasından dolayı şans vermeyi düşünmüyorum.

(11)CENTURY DREAM (20-1) Pisti yumuşak veya ağır bulması durumunda yarışın çok büyük sürprizini yapacak ilk isim olup eğer ki pist sevdiği gibi olmazsa şans vermeyeceğim isimlerden’dir.

(12)WITHOUT PAROLE (15-1) Geçtiğimiz yıl kendinden büyüklerle olan son üç yarışında başarılı olamamış safkana tabela mücadelesinde şans vereceğim.

(13)WOOTTON (8-1) Koşudaki ekürisi daha şanslı olup tabela mücadelesinde göreceğimiz isimlerden’dir.

8.Koşu

(1)CHEVAL GRAND (10-1) 2017 yılında Japonya’da koşulan grup 1 Japan Cup koşusunu kazanmış 2018 yılında koşmuş olduğu beş koşusunda iki kez tabela yapıp kazanma başarısını gösterememiş safkana tabela mücadelesinde şans vereceğim.

(2)OLD PERSIAN (8-5) Geçtiğimiz yıl yedi koşusunun dördünü Avrupa’da kazanmış safkan bu sezona da kazanarak başlayarak ev sahibi isim olarak koşunun favorisi’dir.

(3)MAGIC WAND (6-1) Dünya yarışçılığının imparatoru Coolmore’ın dişi safkanı aslında fena yarışlar koşmamış mesafe tutmasından dolayı favoriye zor anlar yaşatabilir.

(4)RACING HISTORY (12-1) Bu yıl Dubai’de koşmuş olduğu koşusunda kazanmayı başaramamış olsa da ilk üçten düşmemiş formda safkan kendisini tanıyan jokeyiyle yarışı kazanabilme şansı bulunan isimlerden’dir.

(5)HUNTING HORN (30-1) Uluslararası koşularda baş göstermiş safkan kariyerinde sadece iki kez kazanmayı başarmış safkana şans veremeyeceğim.

(6)REY DE ORO (5-2) Geçtiğimiz yıl bu koşuyu beşinci tamamlamış safkan daha sonra koşmuş olduğu son üç yarışındaki form durumunu bugün kü yarışına taşıyacak olursa koşudaki en şanslı isim olacaktır.

(7)SUAVE RICHARD (7-1) Japonya’da grup 1 koşu kazanmış grup 1 koşularında tabela yapmış safkan koşudaki favorilerin beklenen performansı koşamamaları durumunda devreye girecek ilk isim’dir.

(8)DESERT ENCOUNTER (20-1) Geçtiğimiz yıl da bu koşuda start almış son yarışında koşunun favorisine yaklaşamamış safkana şans veremeyeceğim

9.Koşu

(1)GUNNEVERA (12-1) Geçtiğimiz yıl bu koşuda da start alıp başarılı olamamış safkana daha sonra koşmuş olduğu koşularındaki performansıyla yarışın sürpriz şansını verebiliriz.

(2)CAPEZZANO (7-2) Bu yıl koşmuş olduğu koşularında geçilmemiş safkan form durumundan dolayı yarışın şanslı isimlerinden’dir.

(3)NORTH AMERICA (5-2) Geçtiğimiz yıl bu koşuyu kazanabilecek isimlerden olup başarısız olmuşsa da bu yılki performansı ve çok uygun rakiplerinin yanında yarışın favoriliğini hak etmektedir.

(4)AUDIBLE (12-1) Ünlü antrenör Todd Pletcher’ın çalıştırdığı safkan geçtiğimiz yıl grup 1 Florida Derby koşusunu kazandıktan sonra çok sert bir rakipe Justify ile karşılaşınca biraz gözden düşmüş olsa da ortaya koyduğu performansıyla yarışın sürprizini yapabilecek bir isim’dir.

(5)SEEKING THE SOUL (7-1) Ünlü jokeyi eğer koşuyu kısaltabilirse yarışta şans bulabilir aksi durumunda tabelanın son sırası için şans vereceğim.

(6)PAVEL (20-1) Koşmuş olduğu koşularındaki performansıyla başarılı olabileceğini düşünmüyorum.

(7)GRONKOWSKI (20-1) Bu mesafede başarılı olabileceğini düşünmüyorum.

(8)AXELROD (20-1) Bir türlü beklediğim yarışlarını koşamamış safkan için bu mesafede şans veremeyeceğim.

(9)NEW TRAILS (30-1) 27 Mart 2019 günü iğdiş edilen safkan bu yarışı için koştuğu deneme yarışlarında vasat koşmuş olsa da yeni durumundan dolayı belki de yarışın sürprizini yapabilir.

(10)YOSHIDA (8-1) Mesafe ile aklımda soru işareti olsa da yarışın sürprizini yapabilme şansı bulunan isimlerden’dir.

(11)K T BRAVE (30-1) Bu mesafede koşmuş olduğu yedi koşusunda da tabela yapmış hiç ilk üçten düşmemiş safkana tabela mücadelesinde şans vereceğim.

(12)THUNDER SNOW (6-1) Geçtiğimiz yıl bu koşuyu kazanmış safkan sezon açılış koşusu olarak koşmuş olduğu yirmi bir gün önceki yarışını beğenmedim ben tabela mücadelesinde şans vereceğim.

(13)DOLKONG (30-1) Koşmuş olduğu koşularındaki performansıyla bu koşudaki şansı çok zor.