TJK, 2 Nisan “Dünya Otizm Farkındalık Günü”  kapsamında İstanbul Veliefendi Hipodromu Byerley Turk Salonu’nda önemli bir aktivite düzenledi.

Bu anlamlı güne, TJK Genel Saymanı Adil Mert Kaya,TJK Yönetim Kurulu Üyeleri Tuğban İzzet Aksoy, Yüksel Göktürk ile Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner, Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Başkanı ve TJK Asli Üyesi Talip Öztürk, TJK Asli Üyeleri Faruk Tınaz, İsmail Hadioğlu ve Tamer Koldaş, TJK Genel Müdürü Tuncel Aydın ve TJK Genel Müdür Yardımcıları Burak Konuk, Ahmet Kılınç ve Mehmet Şirin Bozkurt Kurumsal iletişim müdürü Aylin Sevim yanı sıra, TJK oyuncu ve sanatçılardan Açelya Akkoyun, Seda Üren, Gökhan Tepe, Ege, Berk Atan, Barış Murat Yağcı, Selen Görgüzel Alkan, ünlü spor yazarlarından Hakkı Yalçın, Turgay Demir ile Emre Bol, eski milli futbolcularımızdan Evren Turhan ve Okan Koç, otizmli çocuklarımızın aileleri ile çok sayıda medya mensupları katıldı.

TJK Genel Saymanı Adil Mert Kaya

TJK Yönetim Kurulu Üyesi Tuğban İzzet Aksoy

 TJKGenel Müdürü Tuncel Aydın (Solda) ve TJK Asli Üyesi Faruk Tınaz

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü için  Life+ TV ve teknoloji firması RealWorks ile bir  iş birliği yapan TJK, dünyanın otizmli bir bireyin gözünden deneyimlenmesine olanak sağlayan sanal gerçeklik gözlüğü ile otizmli bireyin çevresiyle olan etkileşiminin birebir tecrübe edilmesini sağladı.

TJK Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Göktürk ve TJK Genel Müdürü Tuncel Aydın misafirlerle...

Sanatçı Açelya Akkoyun

Sanatçı Gökhan Tepe

Sanatçı Seda Üren ve minik dostumuz

Proje için 360 derece video çekim tekniği ile alınan görüntüler, Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi yetkililerinin destekleri ve bilimsel yaklaşımlarıyla otizmli bir bireyin algılarına göre kurgulandı.

İstanbul Veliefendi Hipodromu Byerley Turk Salonu’nda “Gelin Engelleri At’la Terapi Merkezlerimiz ile Birlikte Aşalım” sloganıyla yola çıkılarak gerçekleştirilen etkinlik keyifli anlara sahne oldu.TJK'nın 4 yıldır başarıyla devam ettirdiği At’la Terapi’nin faydalarına dair çok daha net bilgi sahibi olunması adına misafirlerimize detaylı bilgiler aktarıldı.

Selen Görgüzel Alkan

Soldan Sağa; Sevim Aka, Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Başkanı ve TJK Asli Üyesi Talip Öztürk, TJK Asli Üyesi Faruk Tınaz ve oyuncu Barış Murat Yağcı

İstanbul Hipodromu At’la Terapi Merkezinde hâlihazırda terapi gören otizmli çocuklarımız bu özel günde TJK'nın  misafirleri olurken, uzmanlar eşliğinde motor becerilerini geliştirdikleri atölye çalışmalarına katılarak eğlenceli vakit geçirdiler.