Küçük bir bilgi ile yazıma başlamak isterim.....

Kentucky Derby koşusuna hiç bir safkan eğer Kentucky Derby koşusu için puan dağıtılan koşuda start alıp puan toplamamışsa KOŞAMAZ. Yani hiç bir safkan maiden koşu kazanıp direkt olarak Kentucky Derby koşusunda koşmasına izin verilmez isterse o tek yarışında rekor üzerine rekor kırsın..

06 Nisan 2019 günü TJK'nın üzerine bahis kabul edeceği programda bizler için bir önemli koşu bulunmaktadır. Günün ikinci koşusunda ülkemizde atçılığa çok büyük yatırım yapan sayın Arif Kurtel'in yetiştiricisi ve sahibi olduğu, Murat Sancal'ın antrene ettiği SHARED LEGACY ilk yarışın çıkacaktır. Gerçekten nasıl bir performans ortaya koyacağı Amerikan yarış basını tarafından da çok merak edilmektedir. Koşmuş olduğu dönemde California Chrome mağlup etmiş on iki koşusunun onunu kazanmış muhteşem SHARED BELIEF'in tam kardeşi olan erkek tay ilk yarışı için Florida'da Palm Meadowns idman merkezinde hazırlanmış'dır. 3 yaşındaki tay ilk yarışı için yapmış olduğu galoplar dereceleri şu şekilde'dir.

Küçük bir açıklama; 4F yaklaşık 800 mt, 5F 1000 mt, 6F 1200 mt ve Dirt ise kum demek, Breezing Rahat, Breezing from the gate ise Start'tan çıkarak yapmış olduğu galop anlamına gelmektedir.

Bizlerde ilk yarışında SHARED LEGACY için bol şanslar dilerken, yarış hayatının sağlıklı ve başarılı geçmesini temenni ediyoruz.

Kadir KIYGIR