ÇIKAN ATLAR .ADANA HİPODROMU'NDA

KOSU NO-1.  AT NO -4. At Adı- LIMITLESSÇIKIŞ NEDENİ- SOL ÖN AYAKTA TOPALLIK

KOSU NO-1.  AT NO-6. At Adı- MY LUCKYÇIKIŞ NEDENİ -SHOT ALERJİK RHİNİT

KOSU NO-2.  AT NO-6. At AdıDORSA.    ÇIKIŞ NEDENİ- STREPTOCOCCUS EQUİ ENFEKSİYONU

KOSU NO-4.  AT NO-1. At AdıSHERMAN OAKSÇIKIŞ NEDENİ- ATEŞLİ ENFEKSİYON

KOSU NO-5.  AT NO-2. At Adı- EROLURÇIKIŞ NEDENİ-ÖN SAĞ AYAKTA TOPALLIK

KOSU NO-8.  AT NO-8. At Adı- EROLURTUĞBEY.  ÇIKIŞ NEDENİ- ANTRENÖRÜNÜN RAPORLU OLMASI VE AT İLGİLİLERİNİN TARTI MAHALLİNDE BULUNMAMALARI NEDENİYLE.

 ADANA KOMİSERLER KURULU KARARLARI

KOŞU NO: 1

1.koşuda, 2 numaralı GAME KING isimli at starttan çıkmadığı için 6132 Sayılı At Yarışları Kanunu ve ilgili Yönetmeliğinin 9/j maddesi gereğince 15 gün süreyle yarışa katılmamasına, atın antrenörü C. DEMİR 'e atını iyi antrene ettirmediği için ihtar ve 458 TL para cezası verilmiştir.

KOŞU NO: 2

2.koşuda, 2 numaralı ZÜBEYİR isimli atın binicisi M.AKYAVUZ, starttan hatalı çıkış yaparak 1200 metrede usulsüz kulvar değiştirmesinden dolayı 6132 sayılı At Yarışı Hakkında Kanunun 4. Maddesi ve İlgili Yönetmeliğin 122/7. Maddesine göre disiplin soruşturması başlatılmış olup, konu ile ilgili savunmasını yasal süresi içerisinde Kurulumuza vermesi istenmiştir.

 

KOŞU NO: 4

4.Koşuda, koşuyu tamamlayamayan 13 numaralı BLUE MOONLIGHT isimli at arka sol ayakta kırık şüphesiyle at hastanesine sevk edilmiştir.

 

KOCAELİ KOMİSERLER KURULU KARARLARI

KOŞU NO: 1

4 numarada kayıtlı KARAKARTAL isimli at start hakemi emrine girmemesinden dolayı , At Yarışları Yönetmeliğinin 121. maddesinin 4. fıkrası uyarınca 30 günden az olmamak üzere starta alışıncaya kadar koşulara katılmaktan yasaklanmıştır. Ayrıca antrenörü Faruk ARICI , atını yeteri kadar eğitememesinden dolayı ifadeye çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmış olup, kendisinin isteği üzerine savunması aynı gün içerisinde savunması alınmış ve savunması Kurulumuzca yetersiz görüldüğünden, 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan At Yarışları Yönetmeliğinin 121. maddesinin 4. bendi uyarınca ihtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 3

2 numaraya kayıtlı DUKE OF ISTANBUL (IRE)* isimli atın binicisi Hışman ÇİZİK start çıkışı usulsüz kulvar değiştirerek yarış usul ve nizamlarını ihlal etmekten dolayı ifadeye çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmış olup, kendisinin isteği üzerine aynı gün savunması alınmış ve Kurulumuzca savunması yetersiz görüldüğünden 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrası (a) ve (b-1) bendi uyarınca ihtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

KOŞU NO: 6

8 numaraya kayıtlı FUAT ABİ isimli atın binicisi Zülfikar KARABULUT, start çıkışı usulsüz kulvar değiştirerek yarış usul ve nizamlarını ihlal etmekten dolayı ifadeye çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmış olup, kendisinin isteği üzerine savunmasını 7 gün içerisinde vereceğini belirtmiştir.

KOŞU NO: 7

2 numarada kayıtlı İLKERBEYLİ isimli at start makinesinden çıkış yapmamasından dolayı antrenörü Sinan ÇETİN atını yeteri kadar eğitememesinden dolayı ifadeye çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmış olup, kendisinin isteği üzerine aynı gün savunması alınmış ve Kurulumuzca savunması yetersiz görüldüğünden 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrası (a) ve (b-1) bendi uyarınca ihtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır

3 numarada kayıtlı OĞLUM ALİ isimli at start makinesinden çıkış yapmamasından dolayı antrenörü Sabri ARSLAN atını yeteri kadar eğitememesinden dolayı ifadeye çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmış olup, kendisinin isteği üzerine savunmasını 7 gün içerinde vereceğini ifade etmiştir. 

5 numarada kayıtlı BIG MAN isimli at start makinesinden geç çıkış yapmasından dolayı antrenörü Çetin DEMİR atını yeteri kadar eğitememesinden dolayı ifadeye çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmış olup,kendisinin isteği üzerine aynı gün savunması alınmış ve Kurulumuzca savunması yetersiz görüldüğünden 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrası (a) bendi uyarınca ihtar cezası ile cezalandırılmıştır