* Çim pist bakım onarım işleri kapsamında, sezon sonu iz dolumu, çim tohumu atılması ve yanmış elenmiş çiftlik gübresi ile pistin üzeri kapıtalarak yarış sezonuna hazırlanmıştır.

* Yarış kum pisti kum derinliği ölçülerek eksik yerlere kum takviyesi ve reglajı yapılarak sezona hazırlanmıştır.

* İdman kum pisti kum derinliği ölçülerek eksik yerlere kum takviyesi ve reglajı yapılarak sezona hazırlanmıştır.

* Ahırlar ve seyos odalırının boya, badana ve bakış işleri yapılmış olup ayrıca bölgedeki bütün pist su ve yağmur suyu hatları sezon içindeki kullanıma bağlı tıkanıkların giderilmesi için vidanjör ile temizliği yapılmıştır.

* Çift katlı ve tek katlı ahırlar arası drenaj üstü kumlar figüre edilip kum takviyesi yapılmış ve drenaj hatlarının rahat çalışması sağlanmıştır. Ayrıca Eküri ahırların gezinti alanlarının kumu kaldırılarak yeni kum serilmiştir.

* Tünel ahırlar çıkış rampa tartanı yenisi ile değiştirilmiştir.

* Jokey odası sauna ahşap kaplamaları tamamen yenilenerek jokeylerimizin hizmetine sunulmuştur.

* Tribün önüne 66mx25,5m ebatlarında seyir padok inşaatı tüm işçiliği Hipodrom Müdürlüğü imkanlarıyla yapılarak hizmete alınmıştır.

* 4 Blok toplam 144 boks çift katlı ahır inşaatı Aralık 2018'de başlamış olup sezon başına yetiştirilme çalışmaları tüm hızıyla devam etmektedir.

* Tribün önü çocuk oyun park zemini tartan malzeme montajı devam etmektedir.

* Ahırlar bölgesi At ara geçiş noktası güvenlik kulübesi inşaatı devam etmektedir.

* Pansiyonlar bölgesi giriş kapısı ile van otaparkı (320 no'lu), 2 nolu (314 no'lu) seyirci giriş kapısı, ahırlar bölgesi at ara geçiş noktası ve at iniş rampası güvenlik kameraları yenilenmiştir.

2019 yılı Ankara yarış sezonunun tüm Atçılık camiası paydaşlarına sağlıklı, mutlu ve başarı getirmesini dileriz.