İzmir Şirinyer Hipodromu Komiserler Kurulu Karaları

ÇIKAN ATLAR :

KOSU  NO 5. AT NO 3. At Adı ASLAN MEHMET  ÇIKIŞ NEDENİ JOKEYİNİ DÜŞÜRÜP KAÇTIĞINDAN VE YARIŞ MESAFESİ KADAR KOŞTUĞUNDAN

KOSU NO 7.AT NO 9. At Adı UNCROWDED ÇIKIŞ NEDENİ START MAKİNASI İÇERİSİNDE ŞAHLANARAK SAKATLANDIĞINDAN VERİLEN VETERİNER HEKİM RAPORUNA İSTİNADEN.

KOSU NO 7. AT NO 4. At Adı RECO KOŞMAYAN JOKEY SİNAN GÜLENYÜZLER. ÇIKIŞ NEDENİ RAPORLU OLDUĞUNDAN ATIN DEĞİŞEN JOKEYİ ÇETİN CANPOLAT

KOSU NO 4. AT NO 5. At Adı VEDATAĞA. KOŞMAYAN  JOKEY MEHMET KAYA ÇIKIŞ NEDENİ RAPORLU OLDUĞUNDAN ATIN DEĞİŞEN JOKEYİ GÖKHAN GÖKÇE.

KOŞU NO: 2

2 numarada kayıtlı GOBEN isimli atın jokeyi Akın SÖZEN son düzlükte hatalı kulvar değiştirdiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ancak davete icabet edememiştir. Konu ile ilgili kendisine savunma yazısı tebliğ edilip savunması alındıktan sonra gerekli işlem yapılacaktır.

KOŞU NO: 5

3 numarada kayıtlı isimli ASLAN MEHMET isimli at yarışı geciktirdiğinden yeterince eğitilinceye kadar 15 (onbeş) gün süreyle, 6132 sayılı At Yarışları hakkında kanunun 4. maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 9/j maddesi uyarınca koşulara katılmaktan yasaklanmasına, ayrıca atın antrenörü Mehmet CÜCEL atını yeterince eğitmediğinden 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. maddesi (a, b-1) bendi gereği ihtar ve 458 TL para cezası ile cezalandırılmıştır. 

KOŞU NO: 7

4 numarada kayıtlı RECO isimli atın aprantisi Çetin CANPOLAT, son düzlükte hatalı kulvar değiştirdiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.

5 numarada kayıtlı GALYALILAR isimli atın aprantisi Muharrem OK, son 800 metrelerde hatalı kulvar değiştirdiğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.

8 numarada kayıtlı BIG DADAŞ isimli atın antrenörü Veysel AKBAŞ atını yeterince eğitmediğinden savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ve savunmasını aynı tarihte vermiştir. Konu ile ilgili olarak 6132 Sayılı At Yarışları Kanununun 4. Maddesi ve At Yarışları Yönetmeliğinin 117/1. maddesi (a) bendi gereği ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.

9 numarada kayıtlı UNCROWDED isimli atın antrenörü Kenan DURSUN atını yeterince eğitemediğinden, savunmasının alınması amacıyla Kurulumuza çağırılmış ancak davete icabet edememiştir. Konu ile ilgili kendisine savunma yazısı tebliğ edilip savunması alındıktan sonra gerekli işlem yapılacaktır. 

Kocaeli Kartepe Hipodromu Komiserler Kurulu Karaları

KOŞU NO: 3

11 numaraya kayıtlı KOŞTAHA isimli atın binicisi Alican İŞLEYEN start çıkışı ve son viraj dönülürken yarış usul ve nizamlarını ihlal etmekten dolayı ifadeye çağırılmış ve savunma istem tebligatı yapılmış olup, kendisinin isteği üzerine aynı gün savunması alınmış ve Kurulumuzca savunması yetersiz görüldüğünden 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayanılarak çıkartılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrası (a) bendi uyarınca ihtar cezası ile cezalandırılmıştır.